Банята - 37 тема

  • 47 920
  • 769
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 823
Ели, аз съм от София и не мога да ти помогна за Пловдив.
Не знам, може би в темата за интериорния дизайн да попиташ за момичета от Пловдив, да те посъветват.

А, оказа се, че Джия имат магазин в Пловдив. Те продават изключително качествени италиански плочки на Мараци, най-вече. Имат промоции на стари серии плочки, ето пример на едни синички (серията наистина е стара вече, но пък цената е перфектна).

https://djia.bg/plochki-za-banya/seriya-chroma

и още едни
https://djia.bg/seriya-autfit

Разгледай сайта им и ако си харесаш нещо, звънни и питай имат ли го на мостра в Пловдив. Мараци са с изключително качество, бяла двойно изпечена глина (гърбът на плочките не е кафяв, а бял), което означава, че са много твърди, съответно и рядко има голямо разминаване в размерите (съответно след нареждане - във фугите). Това, че серията е стара, не означава, че плочките са некачествени, просто става дума за серии, които са намалени, защото вече не се произвеждат.

От поне 3-4 години следя излизащите нови серии на италиански производители, синьо почти няма, бяло/бежово/кафяво/сиво/мраморно, това са преобладаващите цветове.

# 331
  • Мнения: 39 442
http://banicomfort.com/about-us/
Нямам идея дали реалният магазин в София е вече факт, но от единия собственик знам, че проектите им са на супер ниво и се правят от професионалист.

# 332
  • SF
  • Мнения: 21 249
Чудесни са им проектите! А цената за един такъв знаеш ли?
Сайтът им не е съвсем работещ.

# 333
  • Мнения: 39 442
Ох, не съм питала. Но мога да питам и да постна инфо.

# 334
  • Мнения: 2 134
В Пловдив можеш да провериш в Колос 2000 - между града и с, Войводиново е. От магистралата има отбивка за Войводиново, така че няма да се налага въртиш в града.
Ние взехме всички плочки оттам, правят проект (не помня цената), но сумата се приспада при покупката. Имат голямо разнообразие, правят и отстъпки при определено к-во.
От Баня стил накупих смесителите и аксесоарите за баня, а от магазина на Тед - на изхода за с. Труд - мебели за баня и тоалетната чиния. На втория етаж на магазина са луксозните серии, първият етаж е за масовката - Фаянс, Видима...

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 09:38 от Djordja

# 335
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
За Джия, ако не ме лъже паметта, миналия месец ми казаха, че е 150 лв проекта, който като поръчаш плочките се приспада от цената. Аз също най-вероятно ще взема Мараци за всички бани.

# 336
  • Мнения: 9 823
На мен проблемът ми е да си харесам плочки, а не проектът. Ако си харесам, аз си представям как ще изглеждат. Иначе вече 2 пъти съм плащала за проект - в Студио Сенс (мисля, че беше 70 лв.) и в Керамише Класик (50 лв.). И на двете места хич не се постараха, просто пускат програмата, зареждат някакво стандартно изпълнение с конкретните плочки и дотам. Пляскат едни красотии тип аксесоари, става като на картинка на екзотична вила в тропиците. Предполагам, че ако бях тръгнала да купувам плочки, щях да им вдигна кръвното с претенции, ама не се стигна до там.
Периодично преглеждам каталозите на няколко италиански производители на плочки, там във всеки каталог накрая има дадени примерни дизайни, предполагам, че и в магазините използват подобни темплейти. Ако си харесам плочки, няма начин да не могат да ми ги нагодят по вкуса на проекта.

Един съвет, преди да тръгнете по магазините, направете си чертеж дори да е на ръка, с вашата баня, с размерите, чупките, мястото на тоалетната (че то е по-трудно за местене). За да ви направят по-реалистичен проект, трябва да им дадете размерите на помещението, залагат ги в програмата.

Ели, пусни си на Гугъл плочки за баня%Пловдив и ще ти излязат доста резултати. Ровиш седмица по сайтове, пазиш си линковете на това, което си харесала, и след това с едно пътуване обикаляш по списък.

# 337
  • SF
  • Мнения: 21 249
На мен проблемът ми е да си харесам плочки, а не проектът. Ако си харесам, аз си представям как ще изглеждат. Иначе вече 2 пъти съм плащала за проект - в Студио Сенс (мисля, че беше 70 лв.) и в Керамише Класик (50 лв.). И на двете места хич не се постараха, просто пускат програмата, зареждат някакво стандартно изпълнение с конкретните плочки и дотам. Пляскат едни красотии тип аксесоари, става като на картинка на екзотична вила в тропиците. Предполагам, че ако бях тръгнала да купувам плочки, щях да им вдигна кръвното с претенции, ама не се стигна до там.

Ние затова питаме къде си струва да отидем, за да не останем с впечатлението, че плащаме 50-150 лева за картинка и ако не ни допадне, да обикаляме, докато накрая от зор не купим. Няма нужда да си оскъпяваме баните дори и с едни 300 лева, хвърлени за 3 ненужни проекта. Това са пари за един чудесен душ например. Или тоалетна чиния.

# 338
  • Мнения: 9 823
Между 50 и 100 лв. струва проект. Сега погледнах и на Джия, 100 лв. е при тях (с до 3 корекции максимум), поне така пише на страницата им.

Но моята логика е обратната - аз търся да харесам плочките, след това проект ще ми направят, дори и да ги поизмъча. Не търся къде ще ми направят добър проект, за да си избера оттам плочки. Но аз съм особен случай, търся специфични плочки, най-модерните не ми харесват. 

И да кажа - и в двата случая, когато са ми правили проект и не съм купила плочките, проблемът е бил в мен (най-общо казано), а не в проекта. Първо, че ми се отложи ремонтът. И второ - в Студио сенс тръгнаха да ме натискат да купувам плочките, защото свършвали (спират серията), а нямаха мостра. Казаха ми - ами ето каталог, така изглеждат и на живо. Аз не бях убедена, че цветът (пак беше синьо, оттенък на деним беше) и матовата повърхност ще са ОК за моето помещение, както си го представям. И не обичам да ме притискат. В другия магазин плочките ми харесаха, дори си взех плочка да си я гледам. Там ме отказа най-вече друго - попитах заменят ли плочки, ако се окажат счупени при превоза. Казаха ми, че това не можело да се случи, те техните служители разбирали по звука дали има счупени плочки в кашончето. И не успяха да ме убедят. А плочките бяха по около 60 лв. на квадрат. Като цвят ми харесваха.

Esmee, ако правилно съм се ориентирала за вкуса ти от темата за интериорния дизайн - изчистено, бяло, може би е добра идея да идеш да разгледаш в Джия. Ако си ходила в други магазини да гледаш по-масови и съответно по-евтини плочки, мисля, че ще видиш на живо как по-скъпи, съответно по-качествени плочки изглеждат по коренно различен начин. Качеството си личи, определено. А имат и промоции на по-стари серии, които излизат на цената на полски плочки или примерно на Фиоре. С колосална разлика в качеството и външния вид.

# 339
  • SF
  • Мнения: 21 249
Да, и при мене плочките и обзавеждането ще е водещо. В крайна сметка ще живея с него, а не с проекта, колкото и да е изпипан.
Дизайнер на старата ми баня, съм аз и сега бих променила доста неща в нея, включително и плочките, и осветлението. Сега бих искала да го видя като проект, да го харесам и едва тогава да реша дали това са моите плочки. Бъдещата ми баня ще бъде мъничка и няма много място за проектиране, дизайн... Едно квадратче Simple Smile
Вероятно ще бъде бяло и сиво.

# 340
  • Мнения: 9 823
С бяло и сиво, ти си много "лесна", избор от плочки - бол. Аз съм претенциозната, защото не искам бяло, сиво, мраморно.
По мое мнение, можеш да пуснеш чертеж на помещението с размери тук в темата и ще получиш повече разумни съвети за разположението, включително осветлението, отколкото в магазин, където ще се опитат да ти пробутат това, което те продават. Като си изясниш разположението, при това безплатно Laughing, вече ще ти е по-лесно да си избереш плочки и проект.
Това, което аз бих те посъветвала, е да съобразиш плочките като размер, с помещението и чупките в него - в смисъл плочките да са избрани така, че да не остават "плюнки" (както аз им казвам), малки рязани парчета в ъглите, което мен лично много ме дразни естетически. Аз бих предпочела да купя 1-2-3 квадрата повече плочки, които да бъдат рязани по малко от всяка плочка по ъглите, отколкото да сложа цели плочки, а в ъглите, или в някой ъгъл парчета по 5-6 см. Много грозно ми стоят.

# 341
  • Мнения: 630
Здравейте,

Доста теми прочетох за банята и събирам информация по всички въпроси. С две думи - готвя се за предстоящ ремонт Simple Smile. Няма да е много скоро... но искам отрано да започна, за да не се стресирам ненужно после (то е ясно, че без стрес съвсем няма как да мине).

Какво мислите: добре ли ще е само с линеен сифон на стената под душа (до мивката). Банята е около 3.5 кв. м. Никак не ми се иска да има сифон на средата, който да се вижда, а и не планирам душ кабина или праг за душовото пространство. Завеса ще сложа. Ето размерите:

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 14:12 от Zizini

# 342
  • Мнения: 11 505
Втори сифон евентуално може да се остави под тоалетната чиния, ако държите да има втори и ако е висяща тоалетна, наклонът го позволява, защото са на едно ниво с душ пространството, в такава малка баня май е излишен втори сифон

# 343
  • Мнения: 39 442
Чудесни са им проектите! А цената за един такъв знаеш ли?
Сайтът им не е съвсем работещ.
Питах. Проектът струва 50 лева. Плащате. След покупката от техния магазин тази сума се приспада.

# 344
  • Мнения: 630
Втори сифон евентуално може да се остави под тоалетната чиния, ако държите да има втори и ако е висяща тоалетна, наклонът го позволява, защото са на едно ниво с душ пространството, в такава малка баня май е излишен втори сифон

Благодаря! Това е и моето мнение, че е излишно. Иначе тоалетната мисля да е висяща, но да видим дали ще може да се монтира, тъй като се пада точно пред тръбите, а не на нормална стена.

Общи условия

Активация на акаунт