И нека наш'та ОСМОКЛАСНА баница с късмети да донесе и здраве, и успех, и за екскурзии билети!

  • 23 541
  • 774
  •   1
Отговори
# 675
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Бучах отново, тоя път го заплаших с остригване нула номер 🤪 Нали много държи на косата. Питам го теореми - мълчи, бил изморен! И аз съм - втори път взех основно, сега почнах и гимназия!

# 676
  • Мнения: 2 222
Smile
Шмърци, аз исках да кажа, че при някои хора само вътрешната мотивация дава резултати. Или учат нещата, които са им по- лесни. Не е задължително да са интересни.
Аз винаги съм способна да създам блестяща мотивация у децата си Joy и подчертавам - ненасилствена, доброволна е Simple Smile
Стремя се да правя предложения, които не могат да бъдат отказвани Joy (това съм го научила от "Кръстникът" още в трети клас Stuck Out Tongue Winking Eye)
... и спирам с простотиите, за да не досаждам.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
шмърци, сподели, беее.
И аз съм чела Кръстникът в 3 клас за 1 път, и да, въпросната страница, ама не съм усвоила тези свещенодейства. Дай челенн опит, моля. Аз не мога щерката на 8 да я накарам да се облече сама дори, а я обличам като бебе всеки ден.

# 678
  • софия
  • Мнения: 25 826
Шмърци, помисли да ни направиш семинар как се създава спонтанна мотивация в тийн и предложения, които не може да отказва с практическа насоченост. Аз ще съм от първите участници, после ще помагам организационно, силна съм в това. Има пари в тази работа.

С Люба мислим еднакво Simple Smile

# 679
  • Мнения: 453
Момичета, по-ведро! Сипете по едно, празник е днес Simple Smile Ще се наредят нещата. И децата вече едвам дишат, дано скоро се върнат в клас (да се отърват от майките, коя какво чула, коя какво чела... Simple Smile Какво чувате когато са в клас?)

Да са ни живи и здрави всички именници днес, Йорданчета, Богданчета, Божанчета и други.

И малко за усмивки Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 639
Шмърци ако напише една книга за тийн мотивацията и ще удари тиража на " Стопанката на Господ" в земята.

Доня, Макаренко би се свил в ъгъла, ако можеше да те прочете😀

# 681
  • Мнения: 24 467
Шмърци, помисли да ни направиш семинар как се създава спонтанна мотивация в тийн и предложения, които не може да отказва с практическа насоченост. Аз ще съм от първите участници, после ще помагам организационно, силна съм в това. Има пари в тази работа.

С Люба мислим еднакво Simple Smile

Семинарист по въпроса за мотивацията не ставам /ни лекторски, ни слушателски/. Дипломната ми работа бе на тема мотивация, ама на по-големки, та там е мътна и кървава и изключително много зависи от купища фактори конкретни - и субективни, и обективни, та обобщено да давам рецепти - туй абсурд. Звучи ми като колективна психологическа консултация, което е някакъв оксиморон.
Бих почела такива, за забавление, ако не за друго. Laughing Предполагам, че повечето няма да са сериозни.
Така, например, у нас много вАжи следното: пробвам да обясня колко полезно ще е ако.... по няколко начина и ако стане - супер, ако не стане просто си казвам, че не им е баш сега времето или не са това хората.
Работи безотказно! В полза на спестените нерви и здраве. От което пък винаги полза има!

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 17:21 от Judy

# 682
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Аз бучах, че и частната учителка по математика преди малко също ... Много съм изморена вече! Моя рева, после гледа в една точка. Как да го накарам да се мотивира? С добро не става, с лошо не става, върти една тъпа задача за трапец и не може да я научи. Вдигам ръце, да оцелява, явно самолети ще гледа на картинка. Отпуснал се е като дроб! И не е виновно онлайн обучението, защото винаги е имал такива моменти. Все си мислех, че като порасне ще е по-добре, а то става по-зле! А беше такова будно и умно детенце!

# 683
  • софия
  • Мнения: 25 826
Доня, недей така. Никой от нас не е в 100% кондиция всеки ден. Понякога е по-лесно, понякога по-трудно, понякога откровено те мързи.
Нека преспи детето и утре пак да опита. Освен това, те сега порастват и се изграждат. Не може да очакваме завършеност на личността и действята на 14 г.

# 684
  • sofia
  • Мнения: 1 476
Децата започнаха трети месец в къщи, едва се запознаха със съучениците и учителите и ги затвориха, повечето от тях смениха училищата, в активен пубертет са, някои и доста влюбени, ту има условия за спорт и развлечения, ту няма, някои бяха болни заедно със семействата си, други наваксват сами учебен материал, защото учителите боледуваха, всичко това след най- тежката и странна учебна година в 7 клас...
     Аз не бих се справила, какво искаме всъщност  от тези деца!? Всичките са страхотни и са супер, щом емоционално все пак останаха здрави.💟

# 685
  • Мнения: 3 491
Децата емоционално останаха здрави, но родителите- не. Случайно станах свидетел на един разговор между младежи, докато чаках пред офис на Еконт. Разказваха си с притеснение за случващото се на родителите им. Извън тези разговори се смееха, изчервяваха, обсъждаха косите си, училищата, какви съученици имат

# 686
  • София
  • Мнения: 3 576
Наборът определено вече е психически натоварен от това ДО. За мен едно от обясненията е и времето спрямо първия локдаун, когато беше първа смяна и обикновено след училище пишеше домашни набързо и после излизаше да кара колело на Витоша. Надявам се, дори и да останат ДО (пу-пу пепел ми на устата), като минат първа смяна да има повече време за излизане и спорт, защото това го държи в кондиция повече.

# 687
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Така е, ама така се изложи пред жената, че и мен ме хвана срам! А тя е толкова мила, разбрана и преподава прекрасно. Но моя днес си е заврял главата в .... Ми да я изкара, че вече нямам нерви. Баща му само констатира , че много викам, слага слушалките и пуска филм. То пък такъв бойкот! Явно в Америка по друг начин учат, тук сме амбиции почти на ниво китайски майки!
Като стана дума, приятеля му веднъж присъства на урок по математика у нас. Момчето е много умно, добро и възпитано. Но с майка и баща които го неглижират и сам се оправя както може, дори компютър няма. Това да не взема урок, а самия казва че му е трудно и моли да му снимам сборник и да обясня нещо, майка му обяснява с глупостта - каквото си изкара, дори и тройка , да си е негова 🙄

# 688
  • Мнения: 2 222
Излезнах аз да пазарувам, колкото да се вбеся.... Тая маска само в г@зъ не ми се завря. Ще взема да си поръчам една от поцинкована ламарина...

За мотивацията: всеки човек си има слаби места. Добре е те да бъдат обърнати в позитиви - в негова полза, разбира се, иначе не би работило.
Какво проработи при НВО: моят син  имаше огромно желание да се сдобие със страхотен геймърски компютър. За игри до това лято ползваше много добър таблет. У дома такива придобивки се получават само според заслуги. От небето нищо не пада (така принципно е и в живота - ако играеш, пИчелиш, ако не играеш...)
Казах му, че ако постигне резултати такива, че да го приемат в училището, което си е избрал, на секундата ще се сдобие с изключително бърз компютър по негов личен избор (без финансови ограничения). Сега има най-добрият компютър от всики вкъщи, дори и от този на баща му.
Разбира се, това не би било никаква мотивация за някой, който въобще не се интересува от компютри, така че добре трябва да познавате същността на човека, когото бихте искали да мотивирате. Joy

Сега отивам да си сипя мента, глог и валериан....

Допълвам:
Шмърци ако напише една книга за тийн мотивацията и ще удари тиража на "Стопанката на Господ" в земята.
По-добра книга за мотивация от "Кръстникът" не бих могла да напиша... Там всичко си е описано стъпка по стъпка Joy

Последна редакция: ср, 06 яну 2021, 18:10 от шмърциплянку

# 689
  • Мнения: 3 491
Аз пък така свикнах с маските, че вече забравям и да я сваля. .Случвало ми се е чак след разпределението на покупките да се сетя, че съм маска. Но отдавна съм установила, че съм антипод на принцесата с граховото зърно. Когато децата бяха малки, ми се е случвало да спя непробудно с детски играчки под мен и на сутринта да осъзная този факт . И с белези по кожата съм се събуждала:)
Понякога ми се струва, че обсъждаме деца на различна възраст. Не мога да си представя голямото да ревне заради нещо, свързано с училище.

Общи условия

Активация на акаунт