Професионални серии за коса 144

  • 45 996
  • 782
  •   1
Отговори
# 315
  • Бостън
  • Мнения: 13 626
Витаминче, още не съм стигнала до него, но като опитам ще разказвам Simple Smile

Надявам се да се върна към схемата "миене през 2 дни", която години наред поддържах, а да си призная, аз много трудно го докарах до там, защото цял живот съм имала и мазна кожа и мазна коса. Последните 3-4 год почнах да "изсъхвам", а боядисването през 2-3 седмици разказва играта на дължините ми, та ако мога да поразредя пак ще съм доволна, защото това минимизира и термичната обработка.

# 316
  • Мнения: 489
Да се похваля и аз с изсветлената ми коса. Нещо не ми допада, доста ми жълтее, ще ми кажете как да вкарам пигмент, но като цяло ми е ок, че е по светла. Изсуши се малко, ама с вашите съвети ще се справя. Чакам серията на Керастас blonde и някакъв протеин да ми препоръчате.

# 317
  • Мнения: 364
Само аз ли не съм доволна от това чудо... Когато го използвах нито задържаше прическа (т.е. да има някаква фиксация), нито на влага държи, а не е като да живея на морето. Изправя се с преса, след половин час се накъдри доволно..
Иначе да, според описанието може без да се нанася втори път да се промени визията.

Първия път като го пробвах и аз бях разочарована,а имах повод и много исках косата да се задържи,та реших да рискувам и да го пробвам,понеже четох добри отзиви. Ползвах го с Ш+М Денсифик и направо ми се доплака,когато след 30 мин къдриците бяха изчезнали на 90%. Смених шампоана и реших да му дам шанс отново, е направо все едно друг продукт използвах. Дори ми задържа и до следващия ден, а това за мен е изключителна рядкост.
Такъв резултат съм постигала само с един друг продукт спрей,на дрогерийна цена.

Скрит текст:
винаги се зареждам като го видя,защото рядко го намирам; около 8-9 лева е,но според мен слага в джоба си подобни продукти от високия клас

# 318
  • Мнения: 148
Момичета има ли значение къде е произведен шампоан на Shu /мислех, че е само в Япония /? На моят, който взех от make up пише, че е произведен в Испания. И къде им пише срок на годност...?

# 319
  • Мнения: 1 398
Аня, искрено ме разсмя 😁😁😁
Теб съм те признала в победител в категория: Ако око види, коса ще усети! Липсваше ми в темата.

Ами вие такива прекрасни ревюта правите,че как да устои човек  Simple Smile
Както казах по-напред в темата - изчезнах за известно време,че ми е слаб ангела и всичко,което похвалите,моментално го взимам (както се видя). Та реших известно време да страня от темата. Ама сега се завърнах с пълни сили (и празни джобове  вече) 😀😀😀

# 320
  • Мнения: 364
Нощния серум за блондинки вече го има в Мърфи,може да се поръча по телефон.

Скрит текст:

# 321
  • Мнения: 2 450
Те го пуснаха за продажба,но не го доставят.Днес получих мейл,че скоро няма да го видя,т.к. производителя не е започнал да доставя Confused

Hristo Mihailov тя оранжева бе душа Thinking
Вземай някакъв плекс и мажи яко,че като гледам последните поне 2 см са заминали и ще почнат да се чупят.
Концентрата Про лонгър и поне през миене преуоши с него.
Силна хидратираща маска,не шампоан,а маска.Примерно Марокан кафявата капачка или на ФК  балсама Moisture Extreme. Двуминутния на Афоджи,Реконструктора на Джойко,Терапист на Керастаз...
Можеш да въртиш Про лонгър с маслени маски,като преуош.Еластисайзъра за мен е излишен продукт,правилно подбраните масла го заменят перфектно.
Това е от мен за сега...И да смениш това име,че ми е странно да пиша на мъж Wink

# 322
  • Мнения: 4 284
Христо Михайлов, внимавай много, сега изглежда добре косата, но след едно определено време да не започне да се къса и чупи, както е писала Ванеса. При мен се получи това начупване ама не само в краищата, и както беше изравнена, здрава, плътна .. сега е на етажи, изтъняла .. ужас! Стискам палци да не те застигне същата коса - съдба. Joy
Много добре ми действа възстановяващата терапия на Алфапарф - косата ми под душа става по-лигава, отколкото след Марокан за обем /а след него си е доста/.
Много ми допада и ефекта на Ш и М Терапист, но поотделно, че ми идват силни и ми я сплескват използвани заедно. Снощи след маската ефекта беше уау, но и аз сложих повече отколкото трябва.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 06:45 от krystall

# 323
  • Някъде там
  • Мнения: 4 859
Здравейте момичета,
Да попитам нещо странично - ампулите Лореал - Аминексил, Керастаз - Дензифик,  олио Чи - Silk infusion, и евентуално термото на Напура
На какво ви миришат?  Тоест,  на мен са ми като парфюмен аромат. И трите мноооого ми харесват. Има ли подобен парфюм? Или поне да ме ориентирате според вас каква категория да гледам  - флорална, плодова, дървесна, ориенталска, и т.н...
Чи и на мен са ми любимци отскоро.
Особено термото им, заедно с коприната Heart Eyes.Ако се съчетае и със спрея им за блясък(с него трябва да се внимава обаче, защото може да докара мазна коса). Комбинацията е страхотна Simple Smile
Термото на напура, така и не се спогодих с него(моето беше развалено явно) Гъсто, лепкаво като желе, без грам аромат Sad Замина в кофата.
Аромата на термото на напура задържа ли се?
Аз пак да попитам кои ампули на напура да си взема? Тези за растеж или тези за фоликули. Целя нови растежи ане по бързо израстване.
Приемам и други предложения Simple Smile

# 324
  • Мнения: 4 284
Термото на Напура е рядко, почти като вода, леко мазно. Явно твоето е било развалено. Ароматът му не се задържа, лек е и го усещам само, докато го нанеса.
Много нови растежи имам от Ш на Напура за допълнително израстване на косата, тоника на Ф. Кингсли и от Меди Биокленз.

# 325
  • Мнения: 4 454
Искрица,
При мен ароматът на термото Напура се задържа в общи линии колкото и на коприната Чи, но е по-лек от нея (и трябва да си завреш носа в косата ми, за да го усетиш) Grinning

П.П. И аз имам нови  растежи от Биокленз.

Така описани, предполгам, че тези за фоликули ти трябват, но да кажат дамите, които са по-запознати.

# 326
  • Някъде там
  • Мнения: 4 859
Термото на Напура е рядко, почти като вода, леко мазно. Явно твоето е било развалено. Ароматът му не се задържа, лек е и го усещам само, докато го нанеса.
Много нови растежи имам от Ш на Напура за допълнително израстване на косата, тоника на Ф. Кингсли и от Меди Биокленз.
И аз използвам шампоана за растеж и съм много доволна. Страхотен е, но се чудя колко дълго мога да го използвам?

# 327
  • Мнения: 489
Христо Михайлов, внимавай много, сега изглежда добре косата, но след едно определено време да не започне да се къса и чупи, както е писала Ванеса. При мен се получи това начупване ама не само в краищата, и както беше изравнена, здрава, плътна .. сега е на етажи, изтъняла .. ужас! Стискам палци да не те застигне същата коса - съдба. Joy
Много добре ми действа възстановяващата терапия на Алфапарф - косата ми под душа става по-лигава, отколкото след Марокан за обем /а след него си е доста/.
Много ми допада и ефекта на Ш и М Терапист, но поотделно, че ми идват силни и ми я сплескват използвани заедно. Снощи след маската ефекта беше уау, но и аз сложих повече отколкото трябва.
Ванеска, то разбрах, ще поръчам днес разни неща, ама кажете това оранжево то кво да го правя, а хем ми боядисса дължините с мажирел, а в корена по тъмно. Нещо там коректор ли, какво се прави?

# 328
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
Агент, благодаря за инфото на ДПШ на Вела. Снощи го пробвах и на първо четене ми хареса. И то доста повече от този на Лабел М, който на мен ми прави косата направо скърцаща и супер заплетена.
За сетен път се убеждавам, че термиците и финишите под формата на крем не са моите продукти. Колкото и малко да слагам, косата ми става като мръсна. Единствено с термиците на Керастаз не съм имала проблем, но когато ги ползвах, косата ми беше доста зле, а сега е в доста по-добро състояние и си мисля, че и с тях няма да се разбера. Сега надеждата ми е в термото на Чи, което Искрица беше споделила. Дано с него да се разберем.
Днес си чакам новия сешоар и нямам търпение да го изпробвам.

# 329
  • Мнения: 3 663
prinzesata,
Paul Mitchell като марка така и не успя май да се наложи в Европа, но е интересна с това, че е основана в Хавай и при формулите си ползва екзотични, автентични, редки и скъпи съставки. Наблягат основно на маслата и изчистените формули.
Серия, която е точно с някакъв хавайски джинджифил, който патентоват, отглеждат в някакви еко ферми със специална технология е Awapuhi Wild Ginger. Тя е с две направления – два шампоана, балсами, термо и една маска, която в салоните представят като терапия.
Серията Repair наистина има възстановяващ ефект, води се хидратираща, но е на основата на протеини и кератин. За мен е балансирана. Шампоанът е без сулфати. За мен наистина е работещ и може да се справи с по-сухата и третирана коса, като променя текстурата и дава блясък. Скъп е, но си струва, защото промяната е видима. Маската я представят като кератинова терапия, силна е и когато съм ползвала серията, съм редувала с балсама.
Скрит текст:
Серията има сухо масло и сух шампоан, но тях не съм ползвала. От другата линия Smooth също съм била много доволна, тя е насочена към по-чупливи, плътни коси. Наблягат на това, че е с анти-фриз, но по-важното за нея е, че дава страхотен блясък. Тя пак е с някакви специални масла от края на света... и отново без сулфати. Към нея няма маска, но балсамът си е супер. Термото също е добро. Има подобно действие като Alterna anti-frizz и определено шампоанът е по-хидратиращ от този от другата серия. Ти както не си падаш по хидратиращи шампоани, може да го прескочиш.
Скрит текст:

Друга серия, която ми е много на сърце е Marula Oil за възстановяване на косата. Там основното са масла. Няма слаб продукт. Сухото масло от марула е жестоко. Шампоанът също. Ето инфо за състава му:
Скрит текст:
Aqua (Water, Eau), Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Polyquaternium-7, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Amodimethicone, C11-15 Pareth-7, Trideceth-12, Laureth-9, Glycereth-26, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Sodium Coco-Glucoside Tartrate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Sorbitan Oleate, Potassium Sorbate, Tocopheryl Acetate, Polyquaternium-67, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Ceramide 2, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Glycol Distearate, Polyquaternium-10, Cassia Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Parfum (Fragrance), Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool.

За Tea Tree също съм съгласна, че е класа, особоне шампоанът Tea Tree Special Shampoo – рядко усещане за чистота и свежест на скалпа. Това обаче и продукт, който заради ароматът си може да не се хареса на много.

От стилизиращите продукти, има два, които са много добри – Super Sculpt и Hair Sculpting Lotion.
Скрит текст:
Скрит текст:

ДПШ на марката, които са два, са също много добри, защото са наистина такива, но ще се харесат на тези, които ползват твърда вода и/или плуват често.

Общи условия

Активация на акаунт