С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 679
  • 766
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 19 249
Не е чак толкова спешно, при положение, че си имат помпа. А имат и зет все пак.
Хич не се сърдя, само се подсмихвам и гледам сеир. Ковидът все някога ще мине и ще се сетят, че им е скучно

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 14:55 от Cuckoo

# 181
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Тя си каза, че не е оплакване, камо ли пък сърдене.

# 182
  • Мнения: X
А може би свекърите на Сискоо са просто от типа хора, когато ми трябваш ок, когато не - стой далече. Поне моите са такива. Миналата година с ММ трябваше да заминем за Холандия и помолихме баща му и брат му да ни закарат до летището. Беше точно периода с КПП пунктовете.Първо се съгласиха, ден преди да тръгнем Госпожа свекървата ревна с глас, че не можело, защото ако нещо стане ли и ги сложат под карантина не можело да работят после. Съответно ни закара наш приятел, абсолютно безпроблемно. На прибиране в България същото се случи. Три месеца тя нито веднъж не се обади на сина си, да пита как е, жив ли е. Но след като претърпяха лека катастрофа веднага му се обадиха да ги прибира. И уж вече всичко било каквото било, да сме се разбирали от тук нататък. Затишието продължи два три месеца и госпожата пак започна с номерата и интригите.

# 183
  • София
  • Мнения: 19 249
А може би свекърите на Сискоо са просто от типа хора, когато ми трябваш ок, когато не - стой далече. Поне моите са такива....
Определено са такива, но това си има и плюсове - относително добре са здравословно, предвид, че свекър ми кара 82-а година, свеки е на 74.
Тя всъщност е изпреварила времето си - нали в тукашните теми се твърди как бъдещите свекърви и тъщи ще лочат коктейли на Малдивите и вместо внуци, ще си гледат живота. Е, като изключим Малдивите и коктейлите, тя това прави от 29 години. Сватовете помагат с деца, сватовете осигуряват жилища... тя си живее живота

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 15:09 от Cuckoo

# 184
  • Мнения: 1 951
А може би свекърите на Сискоо са просто от типа хора, когато ми трябваш ок, когато не - стой далече. Поне моите са такива....
Определено са такива, но това си има и плюсове - относително добре са здравословно, предвид, че свекър ми кара 82-а година, свеки е на 74.
Тя всъщност е изпреварила времето си - нали в тукашните теми се твърди как бъдещите свекърви и тъщи ще лочат коктейли на Малдивите и вместо внуци, ще си гледат живота. Е, като изключим Малдивите, тя това прави от 29 години. Сватовете помагат с деца, сватовете осигуряват жилища... тя си живее живота
Стана ми жал за сватовете.

# 185
  • Мнения: 18 530
И аз мисля, че ще съм от свекървите, които ще си живеят живота. Ако стигна дотам някой ден Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 4 884
На свекитата, които си гледат живота и не се заробват с гледане на внуци и битовизми, реално им е доста по-добре от положението на всеотдайните баби.
Имах една такава баба, дето не се свърташе вкъщи- беше записана на всяка възможна промо екскурзия една година напред и когато не пътуваше, беше някъде с други баби на почивка, на ресторант, на събор, на всякакви забавни други мероприятия.
Да я търсиш за помощ за внуците- мисия невъзможна. Иначе много ги обича от разстояние, но не иска да ги гледа. Просто не и се занимава. Иска да си живее живота и реално си е права- един път се живее. Друг въпрос е долколко може да бъде полезна като баба.
Колкото пъти съм я попитала да гледа детето, тя винаги казва, че много иска, но точно тогава има ангажимент. Отказва мило и деликатно, истински дипломатична баба.
По едно време се светнах и започнах да и водя детето без да я питам може ли или ще ходи на кафе с приятелки. Звъня и хоп-връчвам го, като и казвам, че детето много е искало да я види.
Чао, мама има работа и изчезвам по задачи.

Много време мина оттогава, много вода изтече и сега си мисля, че всъщност и аз не искам да съм баба, която ще спре да живее за себе си и да прави любимите си неща, само защото от мен някой има други очаквания. Искам да гледам внуците и още как, но не и това да е център на моята лична Вселена.

Та така, променя се гледната точка на нещата, когато остаряваме.. Simple Smile

# 187
  • Мнения: 18 530
А и забележете кои свекърви са най-оплюти накрая. Тия дето не гледат внуци  - "тя си живее живота" и толкова. Тия, дето гледат внуци, но и си врат носа - леле-мале Simple Smile

# 188
  • Мнения: 102
Има нещо такова 😄 
Те да си гледат внуците, ама да не вземат отношение за нищо. Жената на единия брат на мм даже приготвяше дрехите на детето по комплекти и ставаше оле-мале ако свеки обуе грешните чорапи. 😁

# 189
  • Мнения: X
В слъчая на gabiplus жената ясно си показва, че не иска да гледа децата, ама това също не е уважено и децата й се натрисат насила.
Не го разбирам това.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 303
В слъчая на gabiplus жената ясно си показва, че не иска да гледа децата, ама това също не е уважено и децата й се натрисат насила.
Не го разбирам това.


И аз това си помислих. Не мога да си представя, че някой не иска детето ми и аз да му го оставям въпреки, че е нежелано. Дори с баща ѝ не съм правила така

# 191
  • Мнения: X
Него приемайте като оплакване, по-скоро с хумористична нотка:
Скрит текст:
ММ искаше да си ходи около 3 март на село, но го отсвириха, защото свекър ми щял да си прави някаква кожна дребна операция след...поне 20 дни от въпросната дата - да не го зарази с нещо (ясно какво)
Днес внезапно трябва да си ходи, защото им се наводнило мазето. Аз не пропуснах да клъвна сина им дали не са чули, че заразените се увеличиха. За протокола  - ММ изкара ковида.

От моите родители това няма да чуем с брат ми, нищо че са на същите години и доста по-болнави. Ние, разбира се, се съобразявахме, особено в началото на епидемията
Куку, Кукуууу! Нищо не знаеш ти. Какво ми чуха ушите от Госпожа Главната Баба, като разбра, че на път за селското шато аз и дъщеря ми сме седнали в едно заведение в планината! Аз ѝ обяснявам, че сме отвън и няма никой друг, освен евентуално някоя мечка. Напомням ѝ, че вече съм изкарала короната. Не и не, безотговорна вирусопреносителка ме изкара и туйто!

# 192
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Мен собствената ми майка ме изкара антиваксър, защото не съм отишла да се редя по опашките да си бия ваксината на мига. Свекърва ми досега не е събрала смелост да ми говори на тая тема.

# 193
  • Мнения: X
При нас и двете баби уж много обичат детето, ама никоя не и се занимава да я гледа. За свекървата съм писала, а моята майка категорично заявява че тя с внуци не може да се занимава (не че някой я кара, ама тя да се застрахова). Отделно пък все мрънка че и е мъчно, ама не можела да дойде на гости. А като тръгна аз да отида на гости с детето, все не можела точно сега, щяла да ходи на среща, фризьор и т. н. Та и на двете не им се занимава, ама ако трябва акъл да се даде са първи. А и не се понасят помежду си, та само следят коя какво е купила за детето и оментират. Общо взео цирка е пълен. 😄

# 194
  • Мнения: X
Нали знаеш защо на вълка вратът е дебел? Защото си върши работата сам.

Общи условия

Активация на акаунт