С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 704
  • 766
  •   1
Отговори
# 195
  • France
  • Мнения: 12 957
И моята свекърва е от тази порода. Много ù е мъчно, иска да ги гледа... но от разстояние, най-добре на снимка. Бях ОК с това, не ми помагат, но не се и налагат. С раждането на номер 2 обаче решиха, че и съвети могат да дават. Вярвам, че е било добронамерено, но начинът не беше добре избран.

# 196
  • Мнения: X
Аз затова винаги съм предпочитала сама да си гледам децата - можех на секундата да срежа всеки, който се пробва да ми се меси.

# 197
  • Мнения: 18 664
И аз съм от бабите, дето не гледат внуци, не мога.Не даваха да доближа като малки при тях, сега искат, ама няма.Синът активно участва, сега снахата е на почивка, две седмици са сами - мъж и  деца.Оправят се, даже било лесно един да ги гледа ,че не се разсейват да поглеждат другия дали няма да им мине номер.
Снахата особено натиска сега,  била съм егоистична интелектуалка.Не съм, обичам ги ,но отдалеч.И за малко на гости.Ще видим лятото да опитаме , ама като се познавам ме е страх.
И прочетох ,за дето не искат да гледат оплакването е само че не искат, дето искат - сто оплаквания.

# 198
  • София
  • Мнения: 28 768
Скрит текст:
И аз съм от бабите, дето не гледат внуци, не мога.Не даваха да доближа като малки при тях, сега искат, ама няма.Синът активно участва, сега снахата е на почивка, две седмици са сами - мъж и  деца.Оправят се, даже било лесно един да ги гледа ,че не се разсейват да поглеждат другия дали няма да им мине номер.
Снахата особено натиска сега,  била съм егоистична интелектуалка.
Скрит текст:
Не съм, обичам ги ,но отдалеч.И за малко на гости.Ще видим лятото да опитаме , ама като се познавам ме е страх.
И прочетох ,за дето не искат да гледат оплакването е само че не искат, дето искат - сто оплаквания.
Много нахално.

# 199
  • Мнения: 1 383
Само с дистанция не става.
Много важно е, да се научим да казваме "не", колкото и неприятни моменти и реакции да ни се струпат.
Съгласна съм. Но това НЕ, трябва да дойде от собственото дете, не от чуждото. Аз нямам проблем да кажа НЕ на моята майка, имам едни и същи граници на приемливост към двете баби. На свекървата казвам НЕ, когато нещо ме засегне в прав текст, но по техните семейни въпроси , синът да се оправя.
Там гледам да спазвам дистанция.

Трябва да дойде от собственото дете,ама ако не дойде, защото то има сливи в устата или е над тия неща какво правим?...То ако всеки си беше на поста така да се каже щеше да е ОК,ама не би.В такъв случай на теб ще ти се наложи от няма и как да кажеш НЕ,за да си защитиш интереса и границата,пък да става каквото ще...

# 200
  • Мнения: 2 039
Това с "егоистичната интелектуалка" ме разби! Не,че е лошо ,де.
Защо не пратиш една снимка на снахата както си с мотиката в градината?Доколкото съм чела имаш и здравословни проблеми.А и децата са близнаци и е още по-трудно.Но за свекървите важи приказката.."Що си с шапка,що си без шапка"

# 201
  • София
  • Мнения: 1 480
От гледане до гледане има разлика.
Например, моя приятелка се върна по-рано на работа, сутрин оставя детето при свекървата и вечер си го взима. Това разбирам под гледане.
А съвсем друго е инцидентно да ти се наложи помощ, например в пика на пандемията трябваше да отидем до един голям нехранителен хипермаркет, помолихме свекървата да минем да я вземем, за да стои с детето в колата или да го вози в количката на паркинга , с цел да не го тикаме в тълпата. Ами размрънкала се, че се притеснява детето да не се разреве за нас и мъжът ми казал ок, няма да ходим тогава. (Ами като се разреве хипотетично , нали звънкаш и за минутка съм отвън).
За мен това не е нормално , но иначе акъл за всичко.
Аз също нямам против да си гледаме сами детето /децата, но тогава не е уместно да се правят нон стоп коментари - ама в колко си е легнал(оуу колко късно, никакъв режим не сте му направили), ама какво е ял  , как е облечен, кога го извеждаме и т.н.

# 202
  • Мнения: 2 167
Аз опити за акъли режа веднага. Казвам им 3г. никой не го погледна това дете, акъли не ми трябват. Айде, свекърва ми е блага и не се меси, майка ми е акълийката, ама режа и взе, че се кротна. Нашите баби са модерни, аз им викам "месинджър баби". Много те обичам, бабче, цунки, мунки на екрана и айде, сладка работа.

# 203
  • Мнения: 192
Аз опити за акъли режа веднага. Казвам им 3г. никой не го погледна това дете, акъли не ми трябват. Айде, свекърва ми е блага и не се меси, майка ми е акълийката, ама режа и взе, че се кротна. Нашите баби са модерни, аз им викам "месинджър баби". Много те обичам, бабче, цунки, мунки на екрана и айде, сладка работа.
И мойте са такива.Сега за нова година помолих майка ми да ги гледат за 31.12 вечерта-нарече ме егоистка!Да уточня-родителите ми са в чужбина,работи само баща ми,майка ми си стои и 12 години не е работила.Децата ми са на 12 и 7 и досега никога не сме били без тях на Нова година.Те си дойдоха за празниците за 3 седмици и не пожела да ги гледа за Нова Година!Видяхме се 2 пъти за по 2 часа!Не е баба нито майка!Боли ме много,но бутам някак си.
Свекърва ми е до нас,но тя се разболя,добре е,ходи на работа,но нито изявява желание,нито аз я закачам!

# 204
  • Мнения: 502
Аз като че ли не познавам баби, които не желаят да гледат деца. Но познавам снахи, които не си "предоставят" децата, пък после се оплакват.
Пък и както рече една някоя съфорумка по-назад, има гледане и гледане.
Майка пое детето на брат ми от 40тия ден. Снахата се върна на работа тогава. Та от сутрин до вечер майка гледаше бебето, хранене, памперси и ако има възможност да подхване нещо в кухнята или да пооправи. Аз родих второто си дете 6месеца след племенника. С нетърпение чаках майка да се прибере вечер, за да мога да се изкъпя или сготвя, но не ми е гледала децата в смисъл "гледане".
Понякога съм сваляла бебето на долния етаж при баба ми, която тогава е била на 93, ясно че няма как да го държи и дундуррка, ама поне да му говори, докато аз си свърша нещо.

Честно си казвам, не бих издържала свекървата. Тя обича да се налага дори по телефон, какво остава да ми е в дома...сега я дразни, че още кърмя детето на 1г и 8м и всеки път крещи, че било грехота Close
Няма да я изтърпя на живо. Другата ѝ снаха  не влиза в спорове, отстъпила ѝ е децата си и свеки ги отглежда, както намери за добре.

# 205
  • Мнения: 112
И аз да се включа.
Чакаме първото си бебче на 25 съм мм на 28.
Живеем в неговата бащина къща, като свекървата си купи апартамент и уж се изнесе!
Ами всеки ден е вкъщи...вчера пристигна в 21:30 и дойде при нас в спалнята (тъкмо се бях изкъпала) по бельо съм и тя ми обяснява колко грозни ми били стриите и как тя качила само 7кг. Заедно сме от 7 години, винаги е била критична, но не очаквах и по време на бременноста да продължи...

# 206
  • София
  • Мнения: 35 209
Сложи ключ на бащината му къща и гледай сеир.

# 207
  • Мнения: 1 827
Значи директно да ти кажа- че свекърва ти е нетактична оФца спор няма, ама къде в картинката е мамин златен и защо позволява на майка си да нахлува по никое време у вас? Не че нещо, ама на гости да сме в дома на свекърите/моите родители/ все тая кой при влизане винаги се чукало, вкъщи като спи сестра ми, дори да е сама без приятеля и пак и ние и децата ни (на 5 и 7!) чукаме

# 208
  • Мнения: 112
Значи директно да ти кажа- че свекърва ти е нетактична оФца спор няма, ама къде в картинката е мамин златен и защо позволява на майка си да нахлува по никое време у вас? Не че нещо, ама на гости да сме в дома на свекърите/моите родители/ все тая кой при влизане винаги се чукало, вкъщи като спи сестра ми, дори да е сама без приятеля и пак и ние и децата ни (на 5 и 7!) чукаме

Попринцип идва през деня, докато той е на работа. Снощи за първи път дойде докато той е вкъщи, стана луд скандал...Иначе аз съм 8ми месец болничен и съм вкъщи, постоянно идва и като му споделих той говори с нея. Тя отрича, искала съм да ги скарам...Мина всякакви граници снощи...и мъжа ми е бесен, подкрепя ме.

# 209
  • София
  • Мнения: 24 839

Ами всеки ден е вкъщи...вчера пристигна в 21:30 и дойде при нас в спалнята (тъкмо се бях изкъпала) по бельо съм и тя ми обяснява колко грозни ми били стриите и как тя качила само 7кг. Заедно сме от 7 години, винаги е била критична, но не очаквах и по време на бременноста да продължи...
А, мъжът ти къде беше през това време?
Щото, аз се опитах да си представя как се нанизвам в спалнята на семейството и произнасям нелепата констатация- критика............и не можах.
Видях се хваната за яката от сина ми и изнесена внимателно пред входната врата.

Общи условия

Активация на акаунт