С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 723
  • 766
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 16 159
А как влизат у вас? И да има собствен ключ - при заключена врата  от вътре  и ключ в ключалката свека няма да може да влезе.
Ако си седиш на отворено - като Аврамов дом ти си си виновна за нахлуването.

# 211
  • Мнения: 1 732
Случвало ми се когато сме ходили на гости у свекърва ми, така да ми нахълта, аз бях гола, едвам успях да се завия да не ме завари така. Синът й каза какво сме тръгнали да правим и поне малко да се засрами.

# 212
  • Мнения: 1 862
Подкрепям Абсурт (липсват ми старите еможита 😒)
Тя има ли ключ от вас? От там започни. Говори с твоя, ако има сменете ключалката. Почни да се правиш на разсеяна, и да звъни не отваряш, казваш че те е нямало/ спяла си и да идва след уговорка.
П.С. Аиша много от вратите вече могат да се отварят с ключ отвътре, та ако и при тях е така не е опция само да оставя ключа

# 213
  • Мнения: 112
Просто и аз съм твърде толерантна...оставям отключено вечер защото мм кара нощни смени доста често и нямам навик да заключвам. Той не подкрепя поведението и! След случката имаха доста сериозен разговор, в който тя го убеждаваше, че се опитвам да ги скарам и че не е станало кой знае какво...Според мъжа ми най-добрия вариант е да и забраним да идва не поканена, особено сега с бебчо...надявам се да го приеме по някакъв начин.

# 214
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Аха, подкрепя те мъжът ти, докато завива шоколад заедно с мармота...

# 215
  • Мнения: 5 367
Просто и аз съм твърде толерантна...оставям отключено вечер защото мм кара нощни смени доста често и нямам навик да заключвам. Той не подкрепя поведението и! След случката имаха доста сериозен разговор, в който тя го убеждаваше, че се опитвам да ги скарам и че не е станало кой знае какво...Според мъжа ми най-добрия вариант е да и забраним да идва не поканена, особено сега с бебчо...надявам се да го приеме по някакъв начин.

За нищо на света не бих оставила отключено вечер.  Не заради свекървата, а не те ли е страх от крадци?   Мъжът ти няма ли  ключ? Нещо не ми се вярва да няма.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 09:07 от K.A.G.

# 216
  • Мнения: 1 862
Просто и аз съм твърде толерантна...оставям отключено вечер защото мм кара нощни смени доста често и нямам навик да заключвам. Той не подкрепя поведението и! След случката имаха доста сериозен разговор, в който тя го убеждаваше, че се опитвам да ги скарам и че не е станало кой знае какво...Според мъжа ми най-добрия вариант е да и забраним да идва не поканена, особено сега с бебчо...надявам се да го приеме по някакъв начин.
Моя кара само нощни смени, но винаги е заключено, ей така, по ми е спокойно, нищо че имаме и долу добра входна врата. Понеже нашата ключалка не става за 2 ключа, моя стои издърпан.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
За мен много по-страшно от всякакви свекървенски прояви е сама жена да стои през нощта на отключена врата.

# 218
  • Мнения: 4 808
За мен много по-страшно от всякакви свекървенски прояви е сама жена да стои през нощта на отключена врата.
Има малки градчета и села, в които е спокойно и хората все още не заключват вратите. Аз самата заключвам късно вечер към 12-1, защото имаме плътна висока ограда и пътната врата е заключена. Авторката писа, че живеят в къща.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 362
Аз съм оставяла незаключено по погрешка, но вратата е с топка и не може да се отвори, а и долу входната врата е метална и с чип - не може да влезе всеки. И все пак...
А какво остава за сама жена, бременна, в самотна къща на село.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 14:40 от Светулчица

# 220
  • Мнения: 112
Благодаря за коментарите на всички. Не живеем на село, живея в градче близо до София и не заключвам вратата защото не може да се влезе в двора без ключ. Очевидно свеки има ключ. Колкото и да е странно мъжа ми наистина ме подкрепя! Имах нужда да си излея мъката и да споделя за проблема, а проблема ми е поведението на свекървата, не мъжа ми, не дали се заключвам нощем вкъщи. В крайна сметка проведохме разговор с нея отностно поведението и и както предполагах се стигна до “вие не ме искате в живота си” За съжаление трябва да свикне с мисълта, че нещата се променят.

# 221
  • Мнения: 18 734
Не искам да съм в живота на децата си, искам те да желаят място в моя.Да не прекъсваме връзката, да намират време  и за мен.
Не  аз да се намъквам в техния път и живот.
Виждам ясно от опита си  много неща, но ако трябва да се поправя нещо е техен проблем и решение, не мой.
Опит не се налива с фуния.Нито съм приемала чуждия опит  наготово, без да сдъвча което виждам или са ми казали.
Това с казването само подсеща като се случи, че  и на друг е така било, не влиза като свое,  а като  от книжка или  филм , макар реално.Съпреживяваш и дотам.
Та няма смисъл от напъване да наливаш и чакаш резултат.
Може да и обясните тази разлика - не тя във вашия, вие имате място в нейния живот  .

# 222
  • София
  • Мнения: 19 402
Не зная дали тази картинка е пускана, но как да се сдържа:

# 223
  • Мнения: 2 039
Поредното младо семейство,което приема да му подарят къща,но не изяснява правилата.Без съмнение поведението на свекървата е недопустимо.Изяснете си правилата за идване в къщата и заключвайте.

# 224
  • при късмета
  • Мнения: 24 118
Ех, като започнете с тези "подарени" къщи, без изобщо да се знае какъв им е статута. написа момичето, че живеят в бащината му къща. Първо, може изобщо свекървата да няма общо с нея, второ, може самия свекър вече да го няма и част от къщата си е собственост на мъжа. Може още много варианти да има и да не е съвсем подарена или изобщо да не е, щом толкова не съобразителна свекърва изначало си е купила апартамент и се е изнесла.
Постъпката на свекървата си е за оплакване, а пак се носят от 100 кладенеца вода и се търсят съвсем странични кусури на снахата в тази тема. И да живееха в жилище изцяло на свекървата, е селска проява, несъобразителност и пълна липса на елементарно възпитание да се влиза в спалнята на двамата без да се чука. А това, че вижда, че не е уцелила момента и вместо да се извини и засрами, да твърди, че нищо не е станало и да обсъжда стриите на снахата, изобщо не знам как да го нарека. Аз лично бих я изхвърлила за яката, без да чакам мъжа ми

Общи условия

Активация на акаунт