С какво ви дразнят свекървите? - 126

  • 51 717
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 36 775
Ами няма проблем да каже, че косата ти е еди каква си ама да повтаря, натъртва и обяснява постоянно не е признак на честност, нито на обективност, нито на добронамереност, а си е баш ухапване, но завоалирано. Тая е лицемерка. Аз поне така го виждам.

# 61
  • Мнения: 18 701
Simple Smile Вярно е това, че най-големите простаци се оправдават "ама аз съм такава, честна, откровна, пряма, каквото ми е на сърцето, това ми е на устата, не лицемернича като еди коя си, дрън-дрън."

# 62
  • София
  • Мнения: 28 877
Simple Smile Вярно е това, че най-големите простаци се оправдават "ама аз съм такава, честна, откровна, пряма, каквото ми е на сърцето, това ми е на устата, не лицемернича като еди коя си, дрън-дрън."
И това го има. Минават го под "добронамерена критика", а е чисто невъзпитание.

# 63
  • Мнения: 4 244
Да ви попитам и аз нещо: Вие как реагирате или бихте реагирали (ако не ви се е случвало), ако вашата свекърва коментира външният ви вид? За директност и честност ( или за грубост и подигравка)  ли ще го приемете, ако постоянно се коментира вашата коса, че била с тънък косъм например ( и как била по- тънка от игла косъма) и след това се обяснява как е била честна и директна и как изобщо не е имала намерение да ви обиди, а просто била директна, но това се повтаря пак и пак?
В момента косата ми е такава - с изтощен косъм, изтъняла. Взимам мерки, но коса не расте за една нощ.
На нетактичен човек, особено ако ми го повтаря при всяка среща, бих казала, че все още се виждам в огледалото и темата не желая да се обсъжда. Тихичко и спокойничко. Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 16 149
А каква е целта на коментара за косата? Структурата и е такава, няма да стане друга от обсъждане. Свека как предполага, че ще се измени?
Аз не бих обръщала внимание на коментарите. Когато бях малка баща ми постоянно докато бяхме на море ми даваше примери за дългокраки момичета. А пък аз съм била със тяло и структура на кадъна. Казах му, че и да умра от диети и упражнения краката ми няма да се издължат и отслабнат.

# 65
  • Мнения: 21 638
Ходим, защото ММ е между чука и наковалнята. Ненормално е да каниш хора за празник, за да си разменяте обиди. И не, не съм съгласна-както тя се бърка перманентно, защо аз като поканена да нямам право да кажа мнението си, когато защитавам мъжа си от обиди. Днес вече ми вдигна и каза, че ще се прибере когато реши. Когато се събрахме, никой не си позволи да каже каквото и да е, не се бъркаха до появата на детето, бяха мили и нямаше такова отношение. При положение, че детето дори е кръстено на свекъра. Но някои хора са просто злобни. И да, детето повече няма да стъпи там, нито аз.

От цялата тая противна история ми е жал само за бабата на мъжа ти.

# 66
  • Мнения: 2 039
На свекървата с нетактичните коментари,бих отвърнала но тихо и кротко...Не ми е приятно да коментираш постоянно косата  ми/или друго/това не е откровенност,а нетактичност.Ето и аз виждам,че си с наднормено тегло/примерно/,но не ти го казвам при всяка среща.
И това бих го повтаряла при всяка подобна изцепка.

# 67
  • Мнения: 21 638
Странно е това втренчване в косъма на косата. Или свекървата държи да уязви снахата за нещо, независимо за какво, или авторката сама го приема като някакво слабо място, коментарите за което и се набиват в очите.  В края на краищата за косми става въпрос, колкото са тънки, толкова. А и общият вид на косата има по голямо значение от това косъмът тънък ли е, дебел ли е.

Ако толкова ти е неприятно, просто и кажи да спре да обсъжда косата ти, ако продължава, пак и така. Аз всъщност не разбрах укорително ли го казва, та игли, работи... Косата може да е хубава и с тънък косъм.

# 68
  • Мнения: 502
Аз си легнах и на другата сутрин имах скандал със свекървата, защото детето почна да удря бабата на мъжа ми и тя го успокояваше, след като малко преди това тя й самата й крещеше и удряше.
А ти какво направи след като видя това нещо? Явно синковеца ти е попил от "родовата памет".

И на мен от цялата история ми стана мъчно само за бабата. Горката женица, стара и безпомощна и всеки я бутурнясва.
И кво, дразниш се, че свека ти сама удря бабата, пък не дава на отрочето ти и то миличкото да се включи, да побие и то малко Weary


По темата за свекървите и външния вид Simple Smile  и моята е коментирала, че косата ми е рошава и плаша хората. Казах й, че напротив, хората ме спират да пипнат косата ми (на младини де, вече не, ама нека си мисли, че все още съм актуална Imp). Иначе косите ни са еднакъв тип, гъсти и къдрави, само че свеки си я опъва и приглажда, а моята е като на Тина Търнар Grin  няколко пъти ми е казвала да си връзвам косата, накрая мъжа ми й каза да престане и тя взе, че наистина престана.
Коментирала е и това, че съм слаба. Според нея заради моята слабост съм имала тежки бременности, един вид некадърна съм да износя бебе.
На Нова Година се включи с камера и шеташе нещо, мъжът ми й каза, че е много напълняла, а тя през зъби процеди " не може да сме всички слаби и високи  като жена ти" 😎. Прозвуча леко злобничко, но само се ухилих.

Последните две седмици съм изпаднала в такава летаргия, че дори свеки, не може да ме изтръгне от нея...

# 69
  • Мнения: 21 638
Их, Кате, ама и ти уж да се оплачеш, пък се похвали - слаба, висока, с разкошна коса... Ще раздразниш не само свекърва си. Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 24 839
Да ви попитам и аз нещо: Вие как реагирате или бихте реагирали (ако не ви се е случвало), ако вашата свекърва коментира външният ви вид? За директност и честност ( или за грубост и подигравка)  ли ще го приемете, ако постоянно се коментира вашата коса, че била с тънък косъм например ( и как била по- тънка от игла косъма) и след това се обяснява как е била честна и директна и как изобщо не е имала намерение да ви обиди, а просто била директна, но това се повтаря пак и пак?

Ти я познаваш и ти си наблюдавала дали коментира по същия начин и други или само теб.
Ако е първото- такава си е и няма как да я промениш.

Ти си знаеш дали косата ти е тънка и косъмът наполовина от този на едикого си.
Ако е вярно, значи тя наистина е честна и директна, макар и силно нетактична в твоя случай.
Нетактична, защото истината не ти харесва и я приемаш като обида.

Но, ако в коментарите винаги има истина, а ти винаги се сърдиш и се чувстваш зле, трябва да поработиш над самочувствието си.

# 71
  • Мнения: 927
охх няма да забравя и моята свеки как ме захапа веднъж... бяхме в тях на гости с нощуване и си взехме и по един душ.  Банята им е с плъзгаща се врата и се беше повредила та беше наполовина отворена (пак достатъчно място да мине преспокойно човек). и тя ме пита ,ще можеш ли да се провреш Grinning казах й да и толкова , ама намека ,че съм дебела ....

# 72
  • Мнения: 502
Их, Кате, ама и ти уж да се оплачеш, пък се похвали - слаба, висока, с разкошна коса... Ще раздразниш не само свекърва си. Simple Smile
Да бе, косата и тялото са ок, ама имам други кусури, дето не са за  хвалба, освен това съм и дърта Joy

След няколко години, като ме хване климактериума и косата ми окапе, а снагата ми стане безформена....

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 15:27 от Kateto_sv

# 73
  • Мнения: 13 807
Каквото и самочувствие да има човек, постоянното напомняне на недостатъците (а всеки си има) е обидно и най-вероятно е чисто заяждане и опит за клъвване от страна на отсрещния.
Едно е да кажеш еднократно на някой, че е напълнял, рязко отслабнал или косата му е оредяла и изтъняла. Това е нормална грижа за близък, който може да не си дава обективна сметка за промените във външния си вид и оттам за наличието на здравословен проблем.
Когато обаче "недостатъкът" си е физическа даденост на въпросния човек, постоянното му натъртване от друг си е най-обикновено злобеене, да!

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 17:44 от птица

# 74
  • Мнения: 93
Ами няма проблем да каже, че косата ти е еди каква си ама да повтаря, натъртва и обяснява постоянно не е признак на честност, нито на обективност, нито на добронамереност, а си е баш ухапване, но завоалирано. Тая е лицемерка. Аз поне така го виждам.

Точно това започна да ме дразни. Нямам претенции, че имам разкошна коса, затова в началото се усмихвах и се съгласявах с коментарите. Но в един момент започнаха да ми идват в повече и точно повтарянето, натъртването на това ме дразни и тя го вижда, а и ММ започна да се дразни и да й прави забележки. И се започва " ама аз съм честна, аз съм директна, аз каквото мосля си го казвам, аз не съм подмолнаа... Хубаво де кажи го 1-5-10 пъти, не съм малоумна, че да не знам мнението ти за косата ми 😂😂

Общи условия

Активация на акаунт