Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през януари

  • 89 671
  • 4 221
  •   1
Отговори
# 3 750
  • Мнения: 18 298
С нещо сладко...

# 3 751
  • Мнения: 3 025
Сиси, добре че все пак си намерила решение. Много е трудно да се съчетава работа с толкова малко дете. Дано занапред ти влизат в положение от работата и си напасвате работния график така, че да ти е удобен на теб.
Лорелада...ето на това вече се казва изкушение. Много апетитно изглежда.

# 3 752
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
забелязвам, е някой мисли за моята диета.... Wink

# 3 753
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Съни, ти имаш ли работа тук в Бг да се върнеш след майченството?

# 3 754
  • Мнения: 5 701
Не,тази седмица нямам почивен ден! Няма да се съобразят,не им пука да напусна! По договор съм на 4 часа  5 дни в седмицата! Работя там от 8 години,започнах като консултант,станах управител и след като забременях ме върнаха като консултант на намалено работно време. След майчинството ми резнаха и заплатата! Изхода е ясен! Само да го нямаше този гаден вирус!

# 3 755
  • София
  • Мнения: 9 534
Мистиче, така е, безценна е помощта от баба и дядо. Следващото е в скрит текст, защото влизам в подробности за занималня, които не на всеки са интересни.
Скрит текст:
Всъщност аз държах да ходи на занималня, за да не ги товаря тях с писане на домашни, а и да се налага по-кратко време да я гледат когато съм на работа. Но се оказа, че по-малкото товарене за тях е именно когато не е на занималня. Причината - малка Панда се мотка. Когато е на занималня госпожата в занималня само й съобщава, че са дошли да я вземат и продължава да следи другите пишат ли домашни. Съвсем забравя за нея ( а няма и задължение да й напомня да побърза). Съответно щерката понякога се мотае много дълго и който я чака пред училището замръзва. Оказа се, че когато не е на занималня, ще не ще се налага да побърза, защото в класната стая има други ученици за втора смяна  и чистачката отпред напира с парцала да дезинфекцира. Laughing
Отделно дребосъчка не е толкова изтощена. Тя свършва с домашните преди другите и после се изтощава психически да стои на едно място мирно и тихо докато другите си напишат. Не знам защо вкъщи си намира хиляда неща да се разсейва докато пише домашни . В занималнята ги пишеше за 20 минути, а вкъщи доста повече отнема с разсейването. Но пък не може всичко да е само плюс. Simple Smile

Сиси, тези са си за лопата + багажник. Rage

# 3 756
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Комуникарам с педиатъра на детето, имам притеснения, и не ме успокоява ( а можеше да каже, всичко ще е наред, не е това което си мислиш)  Sad Ще вземем направление за специалист, не е много спешно, но ми е на мисъл.
 Сиси, адски ши.ана ситуация, гадно е, но в общи линии на хората около нас не им пука за нашите деца. Мен и сестра ми ни отгледа баба ми, майка ми сега си почива, домакиня го играе от поне 15 години, кафенце, сериали...Да се посмееш - преди две години, кашлях три седмици, без температура, гърло чисто, и бам, двустранна пневмония. Карах си я в офиса, с антибиотик и инхалер, щото нямах нито болничен, нито платен отпуск, бях го издухала да гледам дребус-а. Обажда се майка ми, щото тя ни обича от разстояние, пита как сме, аз казвам, че съм го загазила със здравето, пневмония, не ми е добрее, тя "Ааа, нищо ти няма, гледай си детето".  Еми.....

# 3 757
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
С риск да ми се обидите, ама...кви са тия баби, бе? Close Нямам думи...т.е имам, ама сте ми симпатични и не искам да ги кажа.

# 3 758
  • София
  • Мнения: 9 534
Съни, за бъркането във възпитанието си много права. Аз него изобщо не го броях в предния си пост. Безценно ми е, че когат осъм на работа има кой да я прибере от училище и да стои при нея, да й напомня да мине през банята преди сън, да й направи вечеря, да даде лекарство, да я гушне и обича . Purple Heart
Това, че родителите ми се месят във възпитанието много ми тежи и отчитам, че щях да мина през възпитанието на детето си много по-лесно и спокойно, ако нямаше такава намеса. Но при мен ситуацията е такава, че по принуда съм в техния дом и е неизбежно да се съобразявам с мнението им по някои въпроси.
Когато напусках БНД цените на квартирите бяха такива, че спокойно можех да си плащам наем и да си гледам детето. Такъв беше планът. Уж бях при нашите само временно докато намеря подходяща квартира. Но после останах без работа, а цените на квартирите скочиха и ...

# 3 759
  • Мнения: 3 025
Някога бяха други, Мистик.
Изтрих предния пост, че са лични тези неща, който прочел -прочел.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 15:59 от Sunnyhobi

# 3 760
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Панде, ако слагаш по кожата, първо разтваряй маслото с вода, иначе може много силно да раздразни кожата..

# 3 761
  • София
  • Мнения: 9 534
Деми, благодаря! Разтварям го във вода, примесена със спирт. Освен чаено масло, слагам и лавандулово, както и някакво ароматно, за да убие малко гадната миризма. Рецептата я каза по телевизията специалист по етеричните масла преди 2-3 години и от тогава го правя това. Само където не ме кефи омазняването на косата, но си мислех, че трябва да пръскам отгоре, за да може гадините да  усещат миризмата и да бягат на дълги разстояния. От утре почвам отдолу да пръскам.

# 3 762
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Някой пил ли е желатин/животински/ за проблеми със ставите?

# 3 763
  • Мнения: 9 863
С риск да ми се обидите, ама...кви са тия баби, бе? Close Нямам думи...т.е имам, ама сте ми симпатични и не искам да ги кажа.
Мистиче и ти си симпатична, много Simple Smile но не прави грешката да съдиш за другите по себе си, своя живот, своето дете и т.н. И никога не казвай "никога".

Защо не разтваряте маслото от чаено дърво в базово масло? 🙄

Съншайн, Сиси, прегръдки! Ще се справите Hug

# 3 764
  • Мнения: 39 296
Мойто дете не е гледано и ден от някоя от бабите и. Само аз и баща и. Намираме си начини.

Общи условия

Активация на акаунт