Енгин Акюрек в Дъщерята на посланика". Нови и стари проекти – Тема 405

  • 41 350
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 34 092


Ох, нали посланикът е гл. герой в еп.35.
Откъде са тези пари - ясно ни е.



Ето какво написа Бирсен:

След като Неслихан Атагюл трябва да почива в рамките на 10 дни се разбра, че снимките на сериала "Дъщерята на посланика" няма да бъдат прекъснати и сценарият ще бъде променен.
(Надявам се на бързо възстановяване...)

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 13:24 от mariana51

# 406
  • Мнения: 23 248
Започнах за гледам серията. Наистина с превод върви леко и не утежнява и без това тежкото си съдържание.
Обаче Г. Ъшъклъ доста отрано започна да се държи като "съпруг" на Наре - "Жена ми забравила ключовете... След теб, живот мой..." Само преди ден ронеше крокодилски сълзи за Сахра, сега се лигави с Наре... Абе, и той го играе на световния спасител на девици... Коя кихне, коя направи нещо друго - той е в помощ. Я, кърпичка ще подаде, я комплимент ще направи... Маниери, маниери... цивилизация, а не като "селянина", на когото остана сал една чест и достойнство.

Това  същата Мюге ли е, която така хубавко танцува гюбек в хамама с всичките женуря? А сега дава тези съвети на брат си!?
Тя като, че ли не знае първо кой е Санджар, коя е Наре, това че щяха да се женят, имат дете което иска родителите му да са заедно и сега определя щастието на друга жена... Пфуу, тя си е един никакъв психолог / най-добре ще е да си скъса дипломата/, ама и като сестра даваща разумен съвет на брат си не е. Сякаш някой ѝ е "отвял"  разума нанякъде.



Направо съм възмутена от нея. А брат ѝ се държи абсолютно неадекватно за случая - или доста добре му идва това условие на посланика.

Наистина, колкото повече гледам, толкова повече ми се струва, че на всички ума е някъде другаде.

Наре тотално изключи. Притеснява се, че като се омъжи за Гедиз ще съсипе  и неговото семейство, така както е направила с Ефеоглу. Ами, Санджар... за това той как ще приеме този брак??? Дали ще се зарадва, че е свободен, но в крайна сметка без сърце. Как бях писала по-рано - свободен, но мъртъв...
Ами Гедиз - обеща да ѝ е приятел, спътник в живота и нямало да я докосва!!! Той пък и другото ли ще иска от нея???
Стоят като едни марионетки на посланика, ама така е защото този който можеше да измисли нещо е Санджар. Ще им скрои шапките на всички - просто му трябва време. Аз му давам до месец май.



А това е черешката на тортата. Човекът който го предаде на полицията, точно като убиецът на Акън и съдействаше при копаенето на дупки, искаше да го съсипе финансово и успя, заканваше се че ще му отнеме любимата и че ще се ожени за нея - е успя и с това, а  конакът пък му отне всезнаещата Наре и го "даде" на баща си...
Сега се извъдиха големите спасители... И как изведнъж селянинът, стана отново приятел?

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 15:19 от Марта_49

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 34 092


Марта, нали в епизод 36 ще разберем за "плана" на Гедиз, ще бъде разкрит.
Та той задминава и Акън, или се опитва да го задмине по планове.
Санджар ще им намести чакрите...





Тук може да изникне майка от небитието...

# 408
  • Мнения: 23 248
И сега какво - Наре дава на баща си 112 милиона, той дали ще даде нещо на новия си "син"? Като знаем колко е алчен посланикът, дали няма да го прецака и по този повод да се скарат, пък Наре да чуе и да разбере колко е прецаканата тя.
А не се и съмнявам, че посланикът ще изпрати съобщение и снимка от акта за бракосъчетание на Наре и Гедиз, както и че той е бил собственик на "Конака на Санджар".
Преди му даваше пари, сега му дава конак - за да остави дъщеря му.
Знаем какво се случи с парите, сега подозирам какво ще стане и с конака.  Ще го подпали най-вероятно. Няма да го "приеме".

Така си правя мои предположения, но какво ще се случи -  кой да ни каже... 

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 34 092


https://twitter.com/startv/status/1349372429219598336

Стар тв, ни канят да гледаме епизода и написаха:

Когато човек се бори, поне има надежда.

Той Санджар как ще се бори...
Не им завиждам на посланика, на Гедиз, на Кахраман, на Мюге, на Яхя - че не му е казал...
Фенове предполагат, че отсъствието на Наре ще го компенсират с някакво отвличане.
И много други неща, но това ми се стори интересно.

# 410
  • Мнения: 23 248

Фенове предполагат, че отсъствието на Наре ще го компенсират с някакво отвличане.
И много други неща, но това ми се стори интересно.


А-а, Акън я отвлича, сега пак отвличане - тц...
Най-приемливото е новото семейство да отплава  на меден месец...
 

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 17:50 от Марта_49

# 411
  • Мнения: 9 299
Изгледах епизода... на инат 🙂 (сещате ли се тоя филм - "да обичаш на инат" , някаква такава мъка се заформи в тоя сериал😐) И защото се опитвах да хвана някакъв смисъл и емоция, нещо в повече от онлайна, какво да очаквам. Като цяло ми беше тегаво и досадно, аз не съм по интригите и мръсните номера, а то беше главно това , "Холмс и Уотсън"  не ме вълнуват😜, нямаше и минута за романтичната ми душа 😔Нищо не схванах, не знам какво да очаквам, не е за прости хора като мен явно 😜, освен че това беше епизода на НарГед, изглежда сякаш се сменя двойката. Не видях индикации по лицето на Ураз Гедиз да има задни мисли, наистина изглежда че се жертва за Санджар. Наре и тя му благодари за това и оцени колко е благороден.
   Наре съвсем директно го отряза Санджар в болницата, и затова не разбирам защо той очакваше да е в делегацията пред съда 🙄 Или от лекарствата не помни какво му каза, или пък въпреки думите и не допуска, че ще скъсат тотално, което е глупаво 🙃.
  Наре и Гедиз спасиха физически Санджар и го убиха духовно. Това е, друго не знам какво да коментирам.
  Най-интересни ми бяха разговорите на Наре с баща и, в крайна сметка излезе, че той отмъщава на Санджар за Акън.
  Допускам Наре да я пратят в Швейцария да се лекува при приятелката и, сама или с Гедиз. А какво ще снимат без главна героиня, хич не ми е ясно. Санджар ще си посипва главата с пепел, ама чак 2 часа и половина 🙄, другите както знаем са фон, никой не е особено интересен.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 19:33 от araselia

# 412
  • Мнения: 23 248
Цитат
... че се сменя двойката.
... Гедиз да има задни мисли, наистина изглежда че се жертва за Санджар. Наре и тя му благодари за това и оцени колко е благороден.

Санджар ще си посипва главата с пепел

Какво имаш предвид? Ураз ще играе главна роля вместо Енгин?
Ами първи сезон Санджар беше женен за Менекше, ама никой не ги третираше като двойка.
Сега какво се промени, че Наре и Гедиз стават двойка?

Какво значи благороден? Той постига всичко за което е мечтал / поне това което искаше да има/.
Първо  Наре.
Второ да съсипе Санджар.
Трето да го върне там - където му е мястото - беден селянин. Затова си стиснаха ръце с Кахраман.
Четвърто да го види в затвора, там да разбере, че е останал без нищо, че не е в състояние да защити семейството си, Наре и Мелек и да полудее... Това според Гедиз беше по-добро от смъртта.

И сега много благородно го спасява. Как? Като получава всичко по-горе написано, плюс наследница на 100 милиона.

А Санджар ще си посипва главата с пепел - заради какво или кого? В смисъл  съжалява ли или ще скърби? 

# 413
  • Мнения: 9 299
Марта, ами аз съдя по репликите и постъпките на героите. Нали го извадиха от затвора със сделката с посланника, в такъв смисъл го "спасяват".

 Не знам дали ще става главен герой Гедиз , обаче двойка Наре-Санджар няма да има, това го каза Наре в прав текст, всичко било грешно между тях , тя не се доближи изобщо до Санджар, говориха онлайн, после седна на стола далеч от него. Мюге и тя даде нова надежда на брат си, - "може пък ти да направиш Наре щастлива, Санджар и той ще си намери сгодна женица (девет години какво е чакал да се чуди човек 😜) " Отделно Наре каза на Гедиз защо рискува себе си и семейството си да страдат заради нея, в тая серия смени тона от рязък в загрижен.
  Това чух и видях, както казах, съм от по-простите 😉 Може и да не съм схванала какво пише между редовете.

# 414
  • Мнения: 20 905
Здравейте,



Не съм изгледала серията, но ще го направя....на инат и аз.Hug

Момичета, Hug Flowers Bouquet

# 415
  • Мнения: 23 248
Цитат
...обаче двойка Наре-Санджар няма да има, това го каза Наре в прав текст, всичко било грешно между тях , тя не се доближи изобщо до Санджар, говориха онлайн, после седна на стола далеч от него.

Интересно, как до 34 серия имаше двойка Наре/Санджар, сега изведнъж ще има Наре/Гедиз.
Аз също може да съм от по-простите, ама Санджар дори и в брак с Менекшето никой не ги смяташе за двойка. Или може би заради това, че дори и тогава Санджар и Наре все имаха някакви взаимоотношения и идеше реч и дума за тяхната любов.
А сега какво - Наре ще я влюбваме в Гедиз ли?  Че да имаме приемлива двойка.
Това лично аз няма да приема никога. И какви ще са ползите от цялата история? Къде останаха Трансформациите на героите /Наре и Санджар/. Добре, че поне видяхме тази на Санджар.

Но, ако Наре тайно обича Гедиз - нека си стои бракувана за него. Нека бъдат главната екранна двойка.
Нека да видим и рейтинга и нека да съсипем проекта.
Проект, който се продаде с имената на Енгин и Неслихан. 

# 416
  • Мнения: 116
Изгледах и аз днес епизода. Благодаря ви за превода! bouquet
И с превод обаче мнението ми за серията не се променя особено. Слаб епизод си беше доста. Особено след миналия, който ми хареса, този ми изглежда разочароващо. Имаше действия, динамика, вярно е, но някак ми бяха безцелни и не добре оправдани. Надявам се, че следващите епизоди ще се появят липсващите парчетата, ако има такива, и нещата ще придобият смисъл.
Много рязка промяна у Гювен. Той досега беше представен като човек, който обича лесните пари, на готово, ако може да вземе без да се затруднява особено. Харчи докато има, а когато свършат си намира някой, който да изнудва. Не му пука за никой освен за него самия. Сега излезе най-големия стратег, че и с мания да отмъщава. Мотивацията му за повечето неща изобщо не ми стана ясна. Да бяха загатнали малко, че е такъв сериозен играч Mr. Green А и от къде намери толкова пари в началото - с охрана го дадоха, адвокат на Менекшето, отделно пари и на нея и предложи, покушение над Санджар организира. Караман не му е дал, Гедиз и той нали остана без нищо, наследството още не беше получил. Много ми беше смешна сцената, в коята показваше видеото и не даваха Наре, само дишането и се чуваше. Интересно кой ли е направил това видео. Вероятно е Гедиз, ако беше Караман и го беше дал на Гювен, то тогава нямаше да се чуди и да го пита какъв коз има, че се държи така самоуверено.
Санджар защо го направиха толкова инертен, не знам, да не кажа глуповато ми изглеждаше на моменти. Вярно, че положението не му беше леко и беше отчаян, но все пак. Имам чувството, че новите сценаристи не са гледали миналия епизод, особено последната сцена. Санджар дори започна да успокоява Наре за конака. Съвсем забрави, че беше разочарован и и върна пръстените. А после взе да я пита дали щяла да го чака. Shocked Наре като се държи така неориентирано не се учудвам, свикнала съм и, направо съм вдигнала ръце от нея вече, но Санджар не беше такъв. То бива търпение, разбиране, любов, ама толкова да не вижда какви щети нанася Наре на него, на семейството му, на детето им, че и на самата себе си и да продължава да я държи близо до себе си и да и има доверие, ми идва в повече. Направо вече имам чувството, че някой си избива комплексите чрез образите на тази "борбена" жена и този "разбиращ" мъж. И как Санджар не се усети, че нещо много сериозно се мъти. Толкова лесно да го освободят, Яхя бил намерил записа. Пак казвам, Санджар не беше такъв Mr. Green, обикновено си даваше сметка какво се случва около него. Последната сцена с посрещането също ми дойде в повече, изобщо не ми беше на място.
Наре си е все същата, не си задава грам никакви въпроси. За елементарни неща да бяха я дали да се замисли - от къде има баща и това видео, какво му е ползата на него от брака и с Гедиз. Но къде ти, тя си сипе обвинения, не спира да се чуди как може да е толкова лош. В същото време обаче продължава да прави каквото и каже. Сложил бил такава парола само за да я нарани, на това много се смях. Както и на разговора им, когато му предложи да заминат заедно, проблемът му бил с нея. Защо ли отказва да приеме, че на него не му пука нито за нея, нито за Мелек, той само се чуди на кой и за колко да ги продаде. Наре по-добре от всеки друг трябва да знае, че Гювен “обичаше” Акън като син, защото Акън имаше много пари и беше готов да му дава от тях заради нея. И сега като е тръгнал да “обиква” Гедиз, толкова ли не и светва, че схемата е същата.
Гедиз и той като е ревнал, не знае какво да прави, няма такава безизходица като неговата. Mr. Green А като капак и навсякъде се мъкнеше - в конака, в болниците, в съда, без да има причина за присъствието му. Със Санджар и семейството му не бяха в добри отношения (Санджар изобщо не го искаше около себе си и близките си), с Наре също. Май и двамата са забравили (или по-точно сценаристите), че Наре го заплашваше със затвор. Вече и двамата се държат все едно не е било. Общо взето в този епизод всички ги изкараха със слаба памет, като капак и супер пасивни (с изключение на Гювен, който наваксва за всички отминали епизоди).
Мюге и тя е нов човек. До сега беше що-годе адекватна. Вярно е, че покрай Акън прекали, също и пригласяше на Наре повече отколкото трябва (поне според мен), но е давала и добри съвети на Гедиз по отношение на Наре и Санджар. Сега защо си промени мнението изведнъж? Никак не обичам така, когато някой герой започва да се държи по различен начин без да представят някаква причина и да аргументират тази промяна.
Яхя, Елван и Дуду също продължават да си тъпчат на едно място. Дуду се появява от време на време, колкото да ги напрегне малко и това е.
Раняването на Санджар е голяма недомислица. Засилиха драматизма - посланика да изглежда още по-лош, Наре и Гедиз още по-безнадеждни, всички ронеха крокодилски сълзи. Като се замисли човек обаче защо му беше на посланика да го поръчва и да излага на риск живота на Санджар? Нали именно чрез него той изнудва Наре. Ако нещо се беше случило със Санджар, как щеше да я накара да се омъжи и да му припише наследството. Нямаше никакъв смисъл в това.
Единственото хубаво в епизода бяха сцените с Мелек, както и тези между Санджар и близките му - Елван, Зехра, Яхя, когато дойдоха на свиждане, особено тази с Елван. Много ми харесва това, че Санджар подкрепя и се грижи за Елван.Добре вижда грешките на Яхя и не го оправдава само защото му е брат, а пък Елван е един вид чуждата в семейството.
Ще видим как ще продължи сериала от тук нататък. Както Марианка писа това е преходен епизод, дано новите сценаристи бързо да влязат в час и ни представят нещо по-издържано.

# 417
  • Мнения: 9 299
Елли, точно и на мен ми изглеждаха повечето като напушени, особено Санджар 🙂, не помнят вчера какво се е случило, какво са говорили, какви са ги вършили - те и другите. Направо пълна промяна 😱🙂

# 418
  • Мнения: 1 570
Blush
Аз няма да гледам тази серия и следващите.
Съжалявам, че го споделям при вас, но дори и Енгин и Неслихан, които много харесвам като актьори, не могат да ме накарат.
Според мен такива интриги и глупости натвориха, че ще си ги спестя.
Продължавам да ви чета! Blush

# 419
  • Мнения: 23 248
ивман Two Hearts  На теб не ти се гледа, на мен не ми се коментира, че почна ли -  спирка няма да имам от критикуване... По азбучен ред Г, Д, К, Н...

Но проект на Енгин никога няма да изоставя.
Като, че ли за този всички сме много чувствителни.
Лишени сме от другите си, как да кажа външни/реални забавления и очаквахме, че тази обещаваща ни легендарна любовна история ще компенсира излизането с приятели, събиранията с близки и роднини, контакт без ограничения, посещения на всякакви мероприятия... Оказа се, че ни направи още по-чувствителни и на теми, които са доста щекотливи.

Затова предлагам - оставяме сериала, актьорите и целия снимачен екип /СЦ, режисьор, оператор/ продуценти, ТВ...
Така, че вместо да си създаваме песимизъм - предлагам нещо супер зареждащо /поне за мен/. И както се казва - имам си мечта да го науча, ама то вече няма и къде, пък и на кого да покажа, че го мога...


Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт