До кой месец ходихте на работа?

  • 7 271
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 183
Аз не съм добре с краката и ще спирам работа от другия месец,иначе можеше да поработя още малко но...,здравето е по-важно. Peace

# 16
  • Мнения: 316
Здравейте! Това е моят проблем- ходенето на работа. В 5 месец съм, но работя с хора. Идват всякакви- сополиви, хремави, кашлящи. От вчера не съм добре и аз, тук в нашия град има нашествие на някакъв вирус. Гинеколожката ми предложи да лежа 10 дена в болница и да ми даде 1 месец болнични като после пак сме щяли да направим същата схема и така до отпуска по майчинство. Лошото е, че колегата с когото работя и който ме замества не  е съгласен и сега не зная какво да правя. Бебето ми е най- важното, но той казва, че така ще го натовяра с работа и обременя.
И аз работех с много хора и мноооого сополиви дечица  Crazy по 12 часови смени и през бременността съм боледувала май 2-3 пъти, но никога не е имало проблем. Никога не съм си взела болничен само от страх да не се разболея - просто така си реших сама. За себе си ти си решаваш  Wink
Все пак ако искаш да си вземеш болничен, най-малко трябва да се съобразяваш с колегите си.   Peace Ти и бебче сте най-важни и сега ти трябва да се чустваш добре.  Naughty
Ти защо не му кажеш на твоя колега, че ако си важна за него и те уважава ще се погрижи все пак за теб, защото не си в какво да е положение?!  #Cussing out
Моите колеги даже не искаха да работя, а просто да си седя с тях - бяха страшно мили  Heart Eyes Никой не ми е казал и дума, че го "обременявам", а всички се натискаха да ми вършат работата.  Blush

# 17
  • Мнения: 3 356
До 7м.Работата ми е тежка и със стоене на крак по 9ч.-ако беше лека-щях да работя до края.

# 18
  • София
  • Мнения: 137
аз още ходя и съм в края на 7 вече.Мисля да поработя поне докато се чувствам добре Hug

# 19
  • Мнения: 304
И аз смятам до началото на 7-я месец. След това отпуск и редовен болничен (живот и здраве) Peace

# 20
  • Мнения: 111
До последния  Laughing.Спрях да ходя на работа 8 дни преди термина.

# 21
  • Мнения: 992
две седмици преди да родя спрях да работя

# 22
  • Мнения: 135
аз ходех до началото на 8-ми мес

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
До началото на 5-ти. Лекарката ми ме натисна, пък и аз не се дърпах много, защото беше мнооого горещо - това ми тежеше. Но не мога да кажа, че съм се залежала - даже се движа повече, отколкото в офиса - там съм цял ден на един стол. А вкъщи винаги има какво да се свърши Simple Smile

# 24
  • Мнения: 942
До началото на 5-ти. Лекарката ми ме натисна, пък и аз не се дърпах много
И аз така ама заради високо кръвно.

# 25
  • Мнения: 3 092
Лошото е, че колегата с когото работя и който ме замества не  е съгласен и сега не зная какво да правя. Бебето ми е най- важното, но той казва, че така ще го натоваря с работа и обременя.
Разбира се че бебето е  най-важно.Да ти намерят  заместник или не може.Аз ходих на работа до началото на 9-тия месец.Изкарах 2-3 вируса последния от който у дома.Искам да ти кажа че въпреки всичко не може да живееш под стъклен похлупак.По-спокойно го давай и лека бременност. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Честно казано никога не съм мислила да работя до края, защото работя с много вредности които са опасни както за мен, така и за бебето.Спрях работа в 4 месец  Peace

# 27
  • Мнения: 1 030
До последния ден..В 19.30 се прибрах от работа, в 23.30 ме приеха в Родилно. На другия ден родих. А и карах кола сама 200 км. предния ден

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз работих до средата на 4-тия месец. Получих контракции и докторите решиха, че е по-добре да спра да работя. Бях на срочен договор на график с нощни смени по мое желание. Оставаха 2 седмици до изтичането на договора. После в осмия месец поработих 4 седмици на друго място и малко след това влязох в болница за високо кръвно. От там излязох със сина ми. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 3 985
До края, в петък бях на работа до 19 часа, прибрах се, приготвих си багажа и на сутринта отидох за планово секцио. Бях много активна, движех се много, работих до последно, качих само 6 килограма, възстанових се много бързо ( на 11-тия ден след секциото се върнах на работа).

Общи условия

Активация на акаунт