ФЕВРУАРИ наближава вече,още толкова остава,за да гушнем малкото човече!

  • 11 323
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 974
Ох, момичета  ooooh!
Днес сутринта се събудих със страхотни болки в гърлото и запушен нос. Sad Не знам какво да правя... с първата си бременност от началото чак до 1г след раждането бях здрава като кон....даже си мислех че нищо не ме лови Laughing  А сега  Thinking ...знаете ли нещо да спра процеса, за сега се наливам с чай с мед (взела съм си цяло бурканче в офиса Laughing).
Но ме е много страх да не се разболея, да не заразя малката, а и половината ми колеги са с малки деца ooooh!

# 256
  • Мнения: 143
green dawn добре дошла в отбора на мъжките мами!
Хехе явно всички сме на банани  Simple Smile винаги съм била привърженик на теорията, че организмът най-добре си знае какво му е нужно.
И моите ареоли са станали огроооомни и доста по-тъмни, но това е съвсем нормално. А зърната ми бяха много чувствителни още в първите седмици, дори от водната стуя на душа ме болеше Cry ,тогава една приятелка ми каза да си разтривам зърната с мокра хавлиена кърпа, така те загрубявали и се оформяли, не знам от това ли, случайно ли, но откакто я правя тая процедура нямам никакъв проблем,не ме болят и не са толкова чувствителни.
А за секса, до скоро си беше всичко нормално, но вчера точно на финала корема ми се стегна на топка/може би контракция-не знам/ и получих сърцебиене. Странно newsm78 ?! Не знам дали е нормално и дали не трябва да прекратим секса Cry Сега ще потърся повече инфо

# 257
  • Мнения: 2 096
Здравейте момичета,
Anim вземи си осцилококциум. Яж лимони с мед и пий много чайове. Надявам се да ти се размине боледуването.
За ареолите: на всички бременни ареолите се увеличават и потъмняват.
За секса: не се лишаваме.
Да се похваля: днес успях да си запиша час за фетална морфология при доц. Балев. Много се раздвам, имайки предвид, че 1 месец се опитвам да свърша тази толкова тежка задача. Понеделник може и да знам вече какво щъркелче да ми закичи wish.

# 258
  • Мнения: 341
Вие сте ултра сладки за една страница четири интересни теми, не мога да ви догоня.
Cvetelinka, дадоха ми за стерилна урина и още не мога да стигна до резултатите. Всеки ден звъним и викат звънете утре не ги намираме, та ще видя днес да се завлека на място да си ги взема.
За секса съм като маниак гоня го горкото по стаята(щотот нямаме повече) и в банята. Иначе то много се страхува на не навредим на бебето ще цитирам сладкия израз, който употреби "абе да не го бастисаме това дете като го шейкаме така", толкова съм се смяла. Иначе четохме най-малко 10 статии да се успокои, ама пак си го е страх слънцето. Мисля, че главно проблема са възбудата и оргазма, които биха предизвикали контракции, въпреки че при мен не предизвикват чак пък контракции, известно стягане има, но всичко си е наред.
Аз също съм наддала точно 4 килограма, доколкото знам нормално е да се напълнее 15 за цялата бременност, но всичко е индивидуално, пък и ако почнем от сега горкичките да ги слагаме в норми къде ще му излезе края, я си хапвай колкото ти се яде и си се радвай на търбухчето.   
За ареолите съм виждала няколко бременни и после кърмачки и всички имаха такива, тъмни и големи и моите вече растат и потъмняват, нормално е и няма нищо страшно.
Anim, есен е времето е променливо, абсолютно нормално е да си простинала, за носа най-добре лимонки и слънце, колкото можеш си напечи лицето и нослето на слънце, сега вече не е толкова силно и опасно. Баба има супер вкуснотия за имунитет, в един буркан смесваш млети орехи, настъргано лимонче и мед, много е вкусно и укрепва имунната система, пък и е абсолютно безвредно.
Приятен ден на всички и не забравяйте да си галите коремчетата, бебетата го усещат.

# 259
  • Мнения: 1 516
И моят мъж е в отбора на притесняващите се да не навредят на бебето Simple Smile.

Колкото до ареолоте - на кумицата ми са й станали почти черни - тя кърми в момента.
Като заговорихме за това, от няколко дни намирам на сутиените си странна жълтеникава засъхнала течност ( по една - две капки)- да не би да е започнала да се отделя коластра вече , не е ли рано ?!?!?!

Днес много ме боли коремът Sad  Обадих се на доки и той каза да пия но-шпа ако не мине да търча при него. Попита дали е твърд коремът- според мен не е . Ако не бях бременна сега трябваше да ми дойде точно около 6-7 - ми , дали има връзка не знам.

# 260
  • Мнения: 341
Може и да има, сестра ми имаше страшно главоболие винаги когато трябваше да и дойде.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 481
Radostche , коластра е  Peace И аз имах преди няколко дни, цяло мокро петно на тениската. Стискам палци бързо да ти мине болката в корема !

# 262
  • Мнения: 1 117
Anim аз си правя в едно малко бурканче от пюре , смес от нарязан на парченца лимон и  1-2 супени лъжици мед. Правя го на малкия като кашли или като се оплаче ,че го наболява гърло. Аз също си хапвам ,защото става вкусно Embarassed
Моя приятелка беше се оправила много бързо като пи осцилококциум, както ти е писала Sky Angel, то е хомеопатично и е позволено при бременни.
С първата бременност ареолите ми бяха станали огромни и почти тъмно кафеви , а сега са огромни ,но розови Laughing-друг модел Wink
Относно секса: желание има, но стига да не съм заспала Mr. GreenДо края на месеца ще живеем още малко у свекетата, че не са ни направили кухнята в апартамента , а там по всяко време някой шава напред назад и няма мира Sad.

Утре ще ходя при доктора. Ще каже какви са резултатите от изследванията ми. Не се надявам да ми каже пола на бебчо , защото знам ,че той не е от докторите ,които го виждат Blush

# 263
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Cvetelinka, не си само ти с понижено либидо. smile3506Аз съм същата, като знам каква бях преди сега хич не се сещам за секс, а док ми каза че не се налага да се ограничаваме.В седмицата веднъж я се "прежаля" я не  JoyМилото се съобразява, какво да си ме прави  Thinking

# 264
  • Мнения: X
Е, благодаря ама не ме успокои никак sier! Каква седмица какъв 1 път, то от седмици сме си като другарчета от пясъчника smile3514, направо ще се гръмна...
Ама това пък да ми е проблема а?
А за настинката, незнам ако ме подхване каквато съм кекава какво ще взимам. Ще питам доки или ще звънна в Шейново, че и аз не знам какво мога да пия сега.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 576
Cvetelinka, за д-р Димитрова мога да кажа, че не е от тези дето много говорят, но казват каквото трябва. АЗ в чудо съм се виждала с такива "много приказливи". Часът ни беше от 19, влязохме към 19:10, защото предната двойка се забавиха, прегледът продължи около 20-25 минути. Някой беше казал, че имало само един екран - ние като бяхме бяха два, ние си гледахме на единия, а тя си замерваше каквото трябва на другия. Казваше си за всяко нещо, което гледа. Бебо първо не се показа - беше седнал по турски и се почесваше  Simple Smile, но после се видя. Накрая смени 3 пъти накрайника на видеозона, за да види хубаво личицето около носа.
Та с 2 думи - аз съм много доволна от прегледа при нея. Ако ще искате да си записвате филмче обаче да знаеш, че ще трябва да те гледа на 3D, което прави общо 80 лв. Ние решихме, че е по-важно да ни гледа на 2D, a пък 40 лева ще дадем за нещо за бебето...
По темата за секса, аз при мен голяма промяна от преди не виждам. И преди не сме имали "норма" - някой път е било веднъж на седмица, друг пъти  всеки ден та даже по 2 пъти. И сега пак е така - за сега нито аз нито половинка се притесняваме за бебето, но като стане по-голям корема ще видим

# 266
  • Мнения: 958
за момичетата с болки в гърлото, изпитана рецепта:
изцеждате лимон смесвате с мед и на водна баня доакто се разтопи меда без да завира (аз си го бъркам и без водна баня)
колкото по често толкова по добре, наистина действа при настинка и е превантивно за грипа.

Рецептата е от др Емилова не е моя Simple Smile

# 267
  • Мнения: X
green_dawn, благодаря ти за подробностите. Бях чула, че ако ти е късно часа те претупва, моят е в 18.00 и се надявам да мине добре. Радвам се за вас, че сте доволни от прегледа. Аз май ще ги прежаля тези 80лв. Rolling Eyes, защото мнооого ми се иска да имам запис и снимчици на бебчи. И ми се иска да видя нещо- по различно...Абе знам, че може и без това и че не е разумно много, ама пък си ми се иска...

# 268
  • София
  • Мнения: 3 576
Cvetelinka, важно е ти какво искаш - щом си го решила не ги мисли парите  Simple Smile. Като влезеш при докторката, кажи е веднага, че ще искате и запис, за да си направи тя сметка на времето. Ние за това влязохме по-късно от нашия час, защото предишната двойка не й бяха казали.
Стискам ти палци за прегледа - всичко ще е ок  Sunglasses

# 269
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря ви момичета  bouquet  bouquet
Още довечера започвам с лимоните и меда....до момента съм изяла 1/2 бурканче (от пюре) с мед и май по прекалих Embarassed newsm78

Лека почивка на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт