Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Първи пътешествия след/ на края на пандемията

• 11 543
  • 173
  •   1
Отговори
# 165
  • София
Благодаря!

# 166
Австрия няма карантина за идващи от България и други страни (в скрития текст). Влиза се или с имунизационен паспорт на английски език, или с негативен тест, или нареждане за карантина плюс тест за антитела не по-стар от три месеца!

Заповядайте във Виена. Вече е топло, туристите са малко и на мен ми липсват Blush

Аз аз междувременно ще отида за няколко дни до България, много се радвам, че отпадна карантината.

Скрит текст:
Andorra, Australien, Belgien, Bulgarien, Dänemark, Deutschland, Estland, Finnland, Frankreich, Fürstentum Liechtenstein, Griechenland, Irland, Island, Israel, Italien, Kroatien, Lettland, Litauen, Luxemburg, Malta, Monaco, Neuseeland, Niederlande, Norwegen, Polen, Portugal, Rumänien, San Marino, Singapur, Slowakei, Slowenien, Spanien, Schweden, Schweiz, Südkorea, Tschechische Republik, Ungarn, Vatikan, Zypern.

ПП Регистрацията се прави тук.

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 16:41 от Ли Лу

# 167
В края на май направихме екскурзия с кола от централната част на България до Генуа и обратно, около към 3600 км. Транзит през Сърбия, нощувка на отиване в Хърватия в градчето Самобор (много чисто и приятно място), транзит през Словения. Пътувахме със сертификати за ваксини и онези регистрационни глупости с QR код, които били задължителни при нощуване в Хърватия - с името на хотела, ала-бала - никой не ни ги поиска.
Между Словения и Италия няма дори пункт за проверка дали имаш отрицателен пср тест или ваксина - влизаш си свободно.
Генуа беше тогава в оранжева зона и задължително с маски по улиците, освен ако не ви се плащат 300 или 400 Евро. Вечерен час 23 часа. Вече вероятно са в бяла зона, не знам.
На връщане спахме в Кутина, Хърватска - прилично ремонтиран соц хотел, закуската започва от 6,30 часа - хората са наясно, че всички бързат да тръгнат на път. Ако някой отсяда в това градче - на 20 метра от хотела има хубава кръчма Кингс пъб или нещо подобно. Хапнахме предоволно.
Тол таксите са ужасни - от влизането в Италия през Гориция до Генуа 41 Евро в едната посока.
Пак ми се пътува Cry

# 168
  • In transit
Ева, благодаря за подробния разказ. Колкото до таксите и в Хърватия не са ниски по мое мнение.

# 169
  • София
Да се запиша и аз в темата. Последно ходихме в Братислава и Виена декември 2019 г. 2020 г.  не сме ходили никъде извън БГ,  само за една нощувка в Долна баня.

# 170
Ева, а в декларацията за влизане в Италия попълвахте ли откъде сте минали?

Искаме да отидем с колата на обиколка, но в техния сайт за пътувания ми дава, че ако през последните 14 дена съм минала дори транзит през Сърбия, трябват карантини и не помня още колко изисквания, които не се покриват от обикновени туристи.

# 171
Изобщо не са ни проверявали на влизане в Италия. Знаех, че между Словения и Италия няма кпп, но очаквах поне да проверяват сертификати за ваксина предвид огромния брой жертви, които имаха заради ковид. Но нищо подобно - на влизане имаше една полицейска кола, която никого не спираше, на излизане нищо. Вероятно сме писали в декларациите, че сме минали транзит през Сърбия, честно казано не помня, и вероятно по другите граници като ни чекнат личните карти излиза информация от тези декларации - нямам представа. В Сърбия ни питаха - 2 рази ваксина? (тоест две дози ли имаме) и това беше - но прибират копие от сертификата, затова носете по няколко.
Странно е това, което казваш за карантина. Ако е вярно, значи сме били неволни нарушители - но никой не е търсил нас или дъщеря ни, която живее в Генуа и бяхме дали като лице за контакт.

# 172
Изобщо не са ни проверявали на влизане в Италия. Знаех, че между Словения и Италия няма кпп, но очаквах поне да проверяват сертификати за ваксина предвид огромния брой жертви, които имаха заради ковид. Но нищо подобно - на влизане имаше една полицейска кола, която никого не спираше, на излизане нищо. Вероятно сме писали в декларациите, че сме минали транзит през Сърбия, честно казано не помня, и вероятно по другите граници като ни чекнат личните карти излиза информация от тези декларации - нямам представа. В Сърбия ни питаха - 2 рази ваксина? (тоест две дози ли имаме) и това беше - но прибират копие от сертификата, затова носете по няколко.
Странно е това, което казваш за карантина. Ако е вярно, значи сме били неволни нарушители - но никой не е търсил нас или дъщеря ни, която живее в Генуа и бяхме дали като лице за контакт.

Може би заради е заради дъщеря ви всъщност. Защото ако има постоянно пребиваващ в страната и отивате при него, изискванията са други. Поне от това, което разбирам от техния сайт. Проблемът е ако пътуването е без причина. Не знаех обаче, че прибират копия от сертификата, мислех, че само се показва. Полезна информация, благодаря!

# 173
За Италия в електронния PLF има въпрос къде си бил последните 14 дни. И аз потвърждавам, че пътувайки със самолет на летището никой не гледа детайлно този документ.

Общи условия

Активация на акаунт