Първи пътешествия след/ на края на пандемията

  • 15 471
  • 213
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 360
Ако не е позволено /вече се обърках кое е позволено и кое - не е тук/ - пусни ми на лични едно съобщение. Би ми било много интересно да го прочета.
...
Иво, забранил си личните съобщения и не можах да ти пратя и аз на лични.
Използвам тук възможността да ти благодаря!

Па даже не знам как съм успял да го направя Grinning Grinning Grinning

# 181
  • Мнения: 24 467
Вероятно просто трябва да я разрешиш изрично, за да можеш да получаваш поща.

# 182
  • Мнения: 240
Трябва да имате турски номер,за да получите HES код. От Бг номер не става. Помолете в хотела да ви изкарат, няма да ви откажат. За малки деца не мога да кажа дали им трябва, по-скоро не.
Ние когато ходихме до Истанбул,трябваше да ползваме градския тронспорт и аз помолих от тук да ни извадят кодовете. При мен нямаше проблем,но мъжа ми си беше сменил паспорта и не стана. Едва когато влезе с този паспорт в Турция и отидохме на автогарата там му извадиха и един любезен човек ни го регистрира в интернет,защото трябва да се свдои в картата,за да може да се ползва градския транспорт.


Маските са задължителни и навън.

А как и кога мога да направя този HES код? От мобилното приложение или се изпраща SMS на турски телефон? Ако да, колко се заплаща? Ще пътува с нас и дете на 5 години. И за него ли се изисква такъв?  Аз съм също непълнолетна, но за мен сигурно ще трябва? По тази снимка ли да се водя?

Здравейте, нужен Ви е Hes код за градски транспорт и молове. Може да помолите в хотела да Ви го издадат,в Истанбул пред моловете има също бутки където издават на туристите. За Одрин не знам как е. Може да ползвате един и същ ПСР в рамките на 72ч. За колата Ви е нужно зелена карта, пълномощно ако собственика не пътува с вас и HGS стикер,т.е винетка, която се купува от техните пощи PTT. Но до Одрин не Ви е нужна винетка доколкото знам. В хотелите взимат паспортите, за да Ви регистрират и после ги връщат. Има вечерен час през седмицата от 21ч до 5ч и уикендите  от петък вечер до понеделник сутрин не може да се излиза, но това не важи за туристи. Единствено не знам до калко ще работят магазини, ресторанти, молове през уикендите като има такава забрана. Информацията за часовете е от преди 2 седмици,може да има промяна.





Здравейте! Планирам пътуване до Едирне, Турция в началото на юли.
Какви документи се изискват (по време на пандемията от Covid-19)? Разбрах, че е нужен HES код, но не съм никак наясно какъв е този код. За пътуване в градски транспорт ли или молове, пазари и т.н.?  Може ли да излезеш и влезеш в България с един и същи PCR тест (за 72ч.) и също дали се изисква нещо друго за автомобила освен зелена карта?
Къде е задължителното носене на маски? Аз знам, че и на открито също са задължителни.
Вземат ли паспортите при настаняване в хотел?
Има ли вечерен час или той не се отнася за туристи?
Благодаря предварително!

# 183
  • София
  • Мнения: 746
Пътувах 24-25.05 до Италия - Бреша и езерото Гарда. Не бях пътувала от Януари 2020. Първия ден ме валя дъжд, духа ме вятър, ако ще и камъни да падаха обаче, пак нямаше да ме спрат да обикалям. Всички бяха с маски навън, нямаше почти никакви туристи. На 02-04.07 отивам в Бари, надявам се да не уцеля някакви адски жеги.

# 184
  • Мнения: 1 652
Хес кодът за Турция от март се вади през интернет страница.
Елказелка, и ние имаме билети за тези дати. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 240
Опитайте през тази страница. Ние пробвахме и нея и едно приложение и на разни номера пращахме sms, никъде не стана. Само от там като помолихме се получи. И както казах, ако не сте влизали с този паспорт в Турция докато не влезете и от там не може да ви помогнат.

# 186
  • Мнения: 322
Аз май бях писал преди няколко страници едно предложение и спонтанно взехме, че го изпълнихме - Узбекистан

Имах планирано пътуване през май миналата година до Узбекистан по маршрут Ташкент-Самарканд-Бухара-Хива-Аралско море, което естествено, пропадна заради пандемията, но задължително искам да го осъществя следващата пролет. Ще чакам и аз пътеписа с нетърпение. 😊

# 187
  • Мнения: 360
Аз май бях писал преди няколко страници едно предложение и спонтанно взехме, че го изпълнихме - Узбекистан

Имах планирано пътуване през май миналата година до Узбекистан по маршрут Ташкент-Самарканд-Бухара-Хива-Аралско море, което естествено, пропадна заради пандемията, но задължително искам да го осъществя следващата пролет. Ще чакам и аз пътеписа с нетърпение. 😊

Аралско море го пропуснахме и се срещнахме в Бухара с едни приятели от България, които бяха и ни казаха, че само са се убили от път за да слезнат за 20 минути в Муйняк. От Нукус са си май доста часове път на посока. Да не ти се бъркам в плана, ама си го обмисли.

# 188
  • София
  • Мнения: 5 138
Ако не е позволено /вече се обърках кое е позволено и кое - не е тук/ - пусни ми на лични едно съобщение. Би ми било много интересно да го прочета.
...
Иво, забранил си личните съобщения и не можах да ти пратя и аз на лични.
Използвам тук възможността да ти благодаря!

Па даже не знам как съм успял да го направя Grinning Grinning Grinning

Имаме и тема във форума : С камера и телефон, фотоспомени .... Можете да копирате и там Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 746
Хес кодът за Турция от март се вади през интернет страница.
Елказелка, и ние имаме билети за тези дати. Simple Smile
Току виж сме се засекли някъде Simple Smile

# 190
  • Мнения: 1 652
Опитайте през тази страница. Ние пробвахме и нея и едно приложение и на разни номера пращахме sms, никъде не стана. Само от там като помолихме се получи. И както казах, ако не сте влизали с този паспорт в Турция докато не влезете и от там не може да ви помогнат.
Имам хес код от миналия септември с валидност година, който сама съм си правила от турска предплатена карта, купена на място.
Сега понеже ми стана интересно и пробвах през тази страница. Отне ми три минути и ми издаде код без проблем.
Паспортът ми е от декември и никога не е ходил до Турция. Никакви смс-и не се пращат вече.

# 191
  • Мнения: 240
Това е страхотно щом работи. Аз ви казвам пътувахме на 31.05 и тогава се опитахме да извадим през тази страница и не стана. Писах на когото трябваше и ми изпрати ХЕС код през турски номер. За мъжа ми не стана,  въпреки,че пробвахме десетки пъти в различни дни. Когато влезе през границата и стигнахме Истанбул му извадиха от раз.

Опитайте през тази страница. Ние пробвахме и нея и едно приложение и на разни номера пращахме sms, никъде не стана. Само от там като помолихме се получи. И както казах, ако не сте влизали с този паспорт в Турция докато не влезете и от там не може да ви помогнат.
Имам хес код от миналия септември с валидност година, който сама съм си правила от турска предплатена карта, купена на място.
Сега понеже ми стана интересно и пробвах през тази страница. Отне ми три минути и ми издаде код без проблем.
Паспортът ми е от декември и никога не е ходил до Турция. Никакви смс-и не се пращат вече.

# 192
  • Мнения: 199
Здравейте,ще пътуваме за Малта на 28юни и някои знае ли дали можем да минем с антигенен тест за Ковид за влизане, или е задължителен ПСР?

Имаме сертификати за ваксини, но те влизат в сила от 1юни за всички страни на ЕС.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 138
Здравейте,ще пътуваме за Малта на 28юни и някои знае ли дали можем да минем с антигенен тест за Ковид за влизане, или е задължителен ПСР?

Имаме сертификати за ваксини, но те влизат в сила от 1юни за всички страни на ЕС.
Необходим ли е тест за коронавирус?

Всички пътници на възраст 5 години и повече, идващи от страна на коридора (или с разрешение за влизане в Малта) по въздух или по море, подлежат на изискването за отрицателен назофарингеален тест PCR преди заминаването. Тестът трябва да се проведе в рамките на 72 часа преди пристигането.

1 юли е крайната дата за прием на сертификатите, но много започнаха по-рано.
Възможно е до заминаването ви и Малта да го направи. Следете риоупън юръп и министерство на външните работи.

# 194
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,ще пътуваме за Малта на 28юни и някои знае ли дали можем да минем с антигенен тест за Ковид за влизане, или е задължителен ПСР?

Имаме сертификати за ваксини, но те влизат в сила от 1юни за всички страни на ЕС.

Бих ви препоръчала да се поинтересувате във сайта на МВнР. Има доста обстойна информация за държавите - къде, какво и пр.

Общи условия

Активация на акаунт