С какво да мажа петната след варицела?

  • 21 301
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз писах в темата в "майките". На Дияна пъпките бяха много, но като казвам много, имайте предвид наистина много.

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз писах в темата в "майките". На Дияна пъпките бяха много, но като казвам много, имайте предвид наистина много.
Благодаря  bouquet!

# 17
  • Мнения: 910
 И аз мажа с Контратубекс,но малката има по малко белези от мен,а мойте са основно по лицето.Дано да помогне.
Скорошно оздравяване  bouquet

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз мажа с Контратубекс,но малката има по малко белези от мен,а мойте са основно по лицето.Дано да помогне.
Скорошно оздравяване  bouquet
Ох, милата, и ти ли се зарази от детето?Още ли си болна?Аз вече съм по-добре - в смисъл нямам температура и нови пъпки, но пък старите...не смея да мина покрай огледалото...

# 19
  • Мнения: 201
Синът ми скоро изкара варицела. Педиатърът каза да мажем пъпките с ментолов спирт и отгоре прах за рани, мисля че се казваше Топоцин. Не знам дали беше от прахчето или от спирта, но на него не му останаха никакви белези (макар че се чешеше). Ако искаш пробвай, но не е лошо да направите и консултация с дерматолог.  Peace
Аз изкарах варицела преди 2-3 седмици и това за ментоловия спирт и праха е вярно, но за новоизлезлите пъпки. Кожата ми допълнително се изсуши в резултат от спирта и когато пъпките започнаха да погарят, единственото, което ми помагаше, беше мазането с бебешко олио. Успокояваше сърбежа и спомогна за бързото падане на коричките (особено на лицето), въпреки че и моята кожа по принцип много трудно се възстановява. Не съм ползвала други мазила.

# 20
  • Мнения: 910
В началото даже не разбрах ,че карам варицела и пиех упсарин и витамини,защото си мислех, че съм изстинала,но на третия ден от както се почувствах зле ми излязоха пъпки по лицето,а на следващия вече имах и в косата(чак тогава разбрах че и аз я карам),а малаката беше болна две седмици преди това.
А за огледалото и сега немога да се гледам,но се успокоявам с това че няма и месец от както се разболях(на 1.09 се изринах).

Общи условия

Активация на акаунт