Белези от варицела - начини за заличаване

  • 28 501
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте. Имам пресни (на две седмици) няколко кратерчета от варицела по челото главно. Ако може да помогнете с инфо за сигурни начини за премахване на такива белези.

А дали ще се заличат сами за месеци?

Бях на кутера лазер еднократно преди 4 дена и няма никакъв ефект досега.

Благодаря много предварително. Simple Smile  bowuu

ПП. Моля само за положителни мнения. При мен не съществува изразът "няма да се заличат". Все пак питам за всякакви начини. Simple Smile))))))))))

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 16:49 от lawless

# 1
  • Мнения: 6 346
Кратерчетата най-вероятно няма да се заличат. Peace Майка ми си носи едно такова от детството си, аз също вече почти 10 години си нося две. Разбира се, не съм се опитвала дори да ги заличавам, но и не вярвам да може. Обаче и не се виждат от самолет. Rolling Eyes

Виждам, че не те интересуват отрицателни мнения. Така или иначе няма да пиша повече в темата. Дано да успееш да заличиш "кратерчетата". Peace

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 17:00 от Cioccolata

# 2
  • Мнения: 21 275
Когато ние бяхме с варицела с малката се мажехме с Биодерма Цикабио.

# 3
  • Мнения: 1 780
След като вече са факт, не знам дали ще изчезнат съвсем, но колежката маза детенцето си когато беше с шарка с Витасин и няма никакви белези.

Сещам се за Контрактубекса или Содермикс, но трябва да си упорита за да има ефект. Минат ли няколко месеца след като са излезли белезите, те се заличават много трудно.

# 4
  • Мнения: 548
Питай лекар, според мен е много рано да се каже. И третирането с лазер толкова скоро след това може да не е добра идея и да рискуваш петна, например.
Аз прекарах варицела късно и почти не се чесах, но от друга страна беше много тежка, така че не знам колко сериозни са били белезите ми. Сами се махнаха след известно време (но все пак говорим за поне година-две).

# 5
  • Мнения: 6 323
Самоцитирам се

След прекарана варицела и от голямата ми дъщеря (на 16 години), ни препоръчаха Scarex силиконов гел против белези на Biotrade.
http://biotrade-bg.com/?p=44&id=55&l=2

Доста е скъп, но си струваше. Не останаха белези дори от по-дълбоко разчесаните пъпки.

# 6
  • Мнения: 2 562
Преди 15 години когато ми показаха този балсам,бях скептично настроена.Заличава пресни белези много ефикасно.Сега е момента да го пробваш.На когото съм го препоръчала,се влюбва в него.При изгаряне не излизат мехури,заздравява за дни и няма белези.Същото и при рани от охлузване,порязване,одиране,белези от пъпки.Моя приятелка падна от колело и дълбоко надра половината си лице.Беше страшно.Мажеше се денонощно,за 10 дена лицето й заздравя,паднаха корите и след 2-3 седмици нямаше следа от зверските рани.
http://apteka.framar.bg/30010036/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B0% … -30-%D0%B3%D1%80-

# 7
  • Мнения: 88
Благодаря Ви за съветите. Много.  Hug

*Coraline*, отидох в Дерма Вита при д-р Катя Паскова. Мислех, че ще посъветва да изчакам. Но тя ми каза, че още сега може да приложи кутера лазер (две седмици след падане на последната коричка). Каза, че ефект ще има от първия път. Но засега няма нищо. Даже не ми се зачерви и поду изобщо третираното място, както ставало при такава процедура. Хахах

# 8
  • Мнения: 548
Аз бих ти предложила да отидеш при дерматолог, който не работи към някакъв естетичен център. Вярно е, че ще има по-малко опит със случаи от този вид, но вероятно ще може да ти каже поне някакви основни неща. Няма лошо да имаш още едно мнение. Иначе това че не се зачервило и подуло може и да е добър знак. Между другото, за да си сигурна дали има/няма ефект можеш да снимаш мястото преди и след и после да сравняваш, но задължително трябва да е на еднаква светлина и горе-долу еднаква позиция.

# 9
  • Мнения: 3 260
Изкарах варицела преди 8 години, на три места имам дупки, които си и останаха. Дадох към 100 лв. за Дерматикс, от който нямаше абсолютно никакъв ефект. Мазах Cicaplast на Ла Рош с минимален ефект. Пробвах Контратубекс, пих добавки за 200-300 лв. Не знам при колко дерматолози бях.
Останаха ми дупките, но сега това ми е най-малкия проблем, не ме загрозяват и не ги забелязвам вече.

Лазери и запълване не съм пробвала.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На 28 години карах варицела,бях пет дни в болница,имах некротични огнища не само по лицето,лекарите не бяха много сигурни,че ще оживея,защото имам и доста хронични заболявания.Цялото ми лице беше в кратери,с нищо не съм се мазала ,а сега само един остана видим,просто там беше станал абцес.По-малките вече не се забелязват,макар че си ги знам все пак къде са,но с времето се замозаличиха почти напълно.

# 11
  • Мнения: 1 520
И мен варицелата ме е белязала на видно място. Нося 2 белега от 11 годишна, точно на челото ми. Единият е като трап широк колкото грахово зърно, другият е по-малък.
Така си стоят и до днес, освен от пластичен хирург или лазер, не виждам как по друг начин биха се махнали.

Първата пъпка която ти излиза при обрива от варицела, се нарича "пъпка-майка" и тя те белязва за цял живот... Confused

# 12
  • Мнения: 571
Аз имам белези от акне и химическия пилинг  заначително помогна да се заличат, според мен би трябвало и при варицела да окаже ефект, но както казва Coraline най - добре се посъветвай с дерматолог с дългогодишен стаж и собствен кабинет, който ще има подхода на лекар, а не на козметик.  

# 13
  • София
  • Мнения: 157
Дъщеря ми има няколко белега на челото от варицела и са и комплекс от малка.
В момента е на 12 години, а белезите са и от 3 годишна.
Винаги косата и е на черта с бретон.
Ще се радвам ако има някакви методи за заличаване на белезите.

# 14
  • Мнения: 113
Искам да попитам, дали това което ми предписа дерматоложката - ще е достатъчно за изглаждане (запълване) на кожата след раните от варицела или трябва да взема нещо по-насочено към белезите ( запълване)?
https://www.bioderma.bg/nashite-produkti/cicabio/creme

Общи условия

Активация на акаунт