Има ли деца, при които зъбоникнене=разстройство

  • 2 541
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Абсолютно на всеки зъб бяхме с разстройство.Около 2 максимум 3 дена траеше,няколко пъти и температура вдига.

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Голямата ми дъщеря изкара с разстройство първия си кътник. Три месеца разстройство - какви ли изследвания не правихме и нищо, детето си беше напълно здраво. Разстройството спря в момента, в който проби първия кътник.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
Понякога я хваща такова разстройство при избиването на някой зъб. Но обикновено е само за един ден- ака 3-4 много рядко и това е.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
Голямата ми дъщеря изкара с разстройство първия си кътник. Три месеца разстройство - какви ли изследвания не правихме и нищо, детето си беше напълно здраво. Разстройството спря в момента, в който проби първия кътник.

Ейййй! На - тебе чаках! Благодаря ти! И вашето не е било малко! Втрисам се като си помисля, с какво щяха да наблъскат детето, ако не беше тази наша инициативност за изследванията! Дано това е пример и за други майки!

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И нашия беше така вади зъби с разстройство. Като избие зъба минава.

# 20
  • Мнения: 1 209
май уцелих то4ната тема  newsm78 от 4 дни сме така 4-5-6 пъти на ден , рядко, като разредено пюре, и всеки път се къпем и сменяме вси4ки дрехи, даже във врата има. в4ера изби и първият зъб, които го мъ4и от 5 месеца , но май излиза и втори.
детето е консултирано с лекар и кара на ентерол, смекта и ле4ебна храна на хумана.  днес спрях вси4ки мле4ни храни (вклю4ително хуманата) и мина само на варен пасиран ориз и оризова вода. утре ще занеса фекална проба и се надявам да е без растеж на нищо.
но ве4е запо4вам сериозно да се притеснявам. ина4е няма температура , играе, щъка навсякъде, но само реве и се дере оглушително. гризе кошарата и сърцето ми се къса. сега например реве от 4 4аса и нищо не помага. само временно се успокоява от дентинокс. а при лягане давам ефералган за болката, защото нурофена дразни стомаха.
въпросът ми е колко след като поникне зъб4ето спира дирията.  и какво да пия за нерви #Crazy[/size]

# 21
  • Мнения: 2 950
Всеки зъб ни беше придружен с разстройство, отказ от храна, понякога температура и мнооого капризи и нервност.

# 22
  • Мнения: 1 403
И ние сме имали разтройство даже и  с температра. Още 4 не са ни изникнали и оня ден пак ми вдигна изведнъж 39.3 и само вика "Боли боли" и си рови в устата  Cry

# 23
  • Мнения: 1 840
Да, при дъщеря ми се случи, когато беше на 1,2 г. Имаше разстройство в продължение на 2 седмици, което не се повлия от никакви лекарства или бабини диветини. Разстройството спря в деня, в който се показаха зъбките.

# 24
  • Мнения: 903
И на нас това ни е наболял проблем и то умножен по две. Много съм притеснена, защото от 6-8м. насам много често имаме разстройство - 2-5 пъти на ден и рядко е съвсем като водичка и с лоша миризма.   Изключвам да е вирусно защото, не винаги и двете имат. А връзката със никненето на зъбите не съм много сигурна каква е. Факт е че това започна в момента, в който започнаха зъбките и имаше момент в който зъбите затихнаха и разстройството също. Педиятърката не желае да правим изследвания, казва че е от зъбките и ни лекува с Ентерол, който не ни действа особено. Направо съм отчаяна, защото са и с непрекъснато подсечени и зачервени дупета. Ако някой може да даде съвет ще съм много, ама много благодарна Praynig

Общи условия

Активация на акаунт