излезна от печат книга за "проблемните деца"

  • 3 492
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Момичета има ли вече такива които са я прочели книгата.И какви са отзивите за нея, дали ще ни бъде от полза.Тука много я коментираме но при нас все още я няма затова се обръщам към вас за да знаем дали да си я поръчваме.

# 16
  • Мнения: 3 504
И аз това се питам, защо толкова трудно се намира тази книга??? Даже писах на проф. Чавдаров и той ми отговори, че няма отношение по разпространението й и не може да ни помогне.
Ще питаме мама Марианка да ни каже данни на издателството, че тя си я е купила и от там да търсим повече инфо къде и как се продава тази книга. То не само децата са "проблемни", но и тази книга се оказа проблемна за намиране.

# 17
  • Мнения: 4 451
Да, аз имам книгата. Купих си я преди около месец от книжарница "Хеликон", но в Бургас. Предполагам, че няма да е трудно да се открие и в пловдивския "Хеликон", а и по други по-големи книжарници. Прочетох я още тогава. Хареса ми много. Наистина езика е достъпен, разгледани са всички видове проблеми при децата, написани са симптомите подробно за всяко едно заболяване и бих казала, че определено има нотка оптимизъм. Хареса ми и това, че д-р Чавдаров се е спрял и на митовете, които се носят за дадено заболяване и които излишно ни плашат, а всъщност истината е друга Simple Smile
Основните раздели в книгата са няколко. Бих си позволила да цитирам някои: Развитие на детето
                           Здраво ли е нашето дете?
                           "Проблемните" деца
                           От навиците и странностите до сериозните разстройства
                           Учението не върви!
                           Проблем ли са надарените?
                           Лошият сън е предвестник на лош ден
                           Лекарствата - приятел или враг
и т.н. Като в раздела "Учението не върви" са разгледани всички нарушения, които биха могли да имат децата -нарушения в говора, четенето, писането, умствени нарушения, засягащи обучението и общуването(умствено изоставане, дефицит на внимание - хиперактивно разстройство), аутизъм синдром на Рет и мн. др.), болести с многостранни прояви (детски паралич, синдром на Даун, епилепсия, шизофрения).
Препоръчвам книгата горещо! Наистина е хубава.
На нашия пазар обаче, определено липсва книга, която да ни помага в опита ни да развием максимално децата си. Имам в предвид книга, която да ни дава ценни идеи за игри, занимавки и др., които бихме могли да ползваме. Освен от книгата на д-р Чавдаров, имаме нужда и от такава книга.

# 18
  • Мнения: 3 504
Без да искам съм познала. Тук във форума пишат две адашки Wink Марианка и мама Мариана. Аз знаех за мама Мариана, че има книгата и нея имах предвид. Но радвам се, че по този начин успямхе да разберем, че има и други хора познати, които са си купили тази книга.
Благодаря на Марианка за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт