?Въпроси всякакви? (2021г.)

  • 497 770
  • 14 320
  •   1
Отговори
# 14 250
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 869
Защо само камион да е изгодно да се кара, вижте с каране на трамвай докъде се стига 🤣Винаги ми е харесвало карането на трамвай, особено маршрута по Графа и нагоре към телевизионната кула, ама така и не стигнах до там.

# 14 251
  • Мнения: 1 084
Най-изгодно е карането на мото/електрокар.

# 14 252
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 814
Дали ако изкарам категориите биха ме взели някъде в България или на жените шофьори не се гледа сериозно.
Какъв е проблемът да не те вземат? Във фирмата, в която съм имаме две жени. И се справят доста добре. Поне това чувам от диспонентите. Отделно, че имаме нужда от шофьори. Става въпрос за соло камион, 7.5 тона. Като изкараш С категория, дигиталната карта и професионалната компетентност няма проблем да почнеш.
Поне за мен работата не е тежка-в 70% от случаите дори няма и пръста да си мръднеш. Паркирваш на рампата и те разтоварват. Може и да те поканят вътре да се разтоварваш, ако си на логистика на Едека, ЛИДЛ, Кауфланд и ти дават електрическа количка, и се разтоварваш.
Изкарваш една година, докато стане време за С+Е категория, за да видиш дали ще ти хареса този живот и после ако ти харесва, отиваш в Юроспийд, Дискордиа, ПИМК, АИТ. Юроспийд имат и школа за бъдещите шофьори, която е много полезна. Две седмици те въвеждат в тънкостите на професията, учат те как се минават граници, къде се взимат машинки и връщат след това, как се попълва ЧМР, как се укрепва товар.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 19:59 от Natael-1485

# 14 253
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
..........как се попълва ЧМР, как се укрепва товар.
ЧМР-тата ви ги попълват изпращащите фирми, вие само трябва да гледате какво подписвате. И да вписвате ако има забележки при товаренето.

# 14 254
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 814
Понякога ги дават попълнени, друг път трябва ти да го напишеш и ти го подпечатват от товарния адрес. Днес товарих от Германия и разтоварвах в Люксембург-от товарното имаха само стокова разписка, а тя няма стойност при превоз между две държави. И трябваше да си напиша ЧМР. А понякога дори при вътрешен превоз не ти дават документ и пак пишеш ЧМР.

# 14 255
  • Мнения: 2 585
Търся сладкарска сметана, НО БЕЗ ЗАХАР, срещали ли сте някъде?

# 14 256
  • Мнения: 12 241
Сладкарската извара на Лидъл е без захар. Ползвам нея. А готварската е точно такава, различава се точно по това, че няма захар в нея.

# 14 257
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Търся сладкарска сметана, НО БЕЗ ЗАХАР, срещали ли сте някъде?
https://berezka.bg/index.php?route=product/product&product_id=1352

# 14 258
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Понякога ги дават попълнени, друг път трябва ти да го напишеш и ти го подпечатват от товарния адрес. Днес товарих от Германия и разтоварвах в Люксембург-от товарното имаха само стокова разписка, а тя няма стойност при превоз между две държави. И трябваше да си напиша ЧМР. А понякога дори при вътрешен превоз не ти дават документ и пак пишеш ЧМР.
Има стойност. АДР товар пристига от Германия само с Delivery note, предполагам е това на което викаш стокова разписка. Ако е правилно попълнен (това важи и за ЧМР) и има всички реквизити замества ЧМР.

# 14 259
  • Мнения: 3 275
За жените, шофьори на камиони и тирове - не мисля, че някой в наши дни има предразсъдъци. Телосложението, килограмите и пола на шофьора никаква роля не играят. Доста умения се искат за тази работа, но те от пола ни най-малко не зависят.
   Предразсъдъците са основно от страна на самите шофьори. Много жени смятат, че професията не е подходяща за тях, защото считат, че мъжете им няма добре да се справят с отглеждането на децата.
   Все по-търсена професия ще е това. И все по-добре платена. Добра е за всички, които могат да отсъстват дълго от дома. И да ги бива. Друго няма. (Впрочем, никак не е лесно.)

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 23:27 от Clotilde

# 14 260
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 814
Янтра, АДР не возя. Винаги при вътрешен превоз в Германия ми дават лифершайн. Но при превоз между две държави, лифершайнът няма стойност.
Иначе "Delivery note" ни даваха винаги, когато возим ADR и се качваме на ферибота Кале-Дувър и обратно. Не знам дали ако се кара АДР по релация Италия-Германия примерно, пак ще дават Delivery note. Релацията ни винаги беше Италия-Великобритания и обратно. Поне на ферибота не беше лошо-за DFDS говоря. Имаш безплатно ядене, после отиваш в магазина и тестваш маркови парфюми. На P&O яденето се плащаше.

# 14 261
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
При нас /Пловдив/, в едната фирма превозвач на градския транспорт има жени, ПИМК имат жени шофьори. Глад на кадри има, не бих казала, че има предразсъдъци относно пола, по-скоро не е толкова популярно/желано като професия от жена.

# 14 262
  • софия
  • Мнения: 25 966
Преди години гледах филм за жена, която кара тир. Беше ми интересен разказът ѝ.

# 14 263
  • Мнения: 7 353
Къде ще празнувате Нова година ?🥳🥳
Колко човека ще сте ?

Пиете ли витамини?От кои сте доволни ?🙄🙂

# 14 264
  • Мнения: 11 745
Къде ще празнувате Нова година ?🥳🥳
Колко човека ще сте ?

Пиете ли витамини?От кои сте доволни ?🙄🙂


Това за лексикона ли е Joy

Общи условия

Активация на акаунт