Мрънчо Мрънков

  • 1 950
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
Не искам да ви отчайвам но към 4 нещата се влошават повече.
Първо мрънкането продължава всяка сутрин по отношение на ходенето на градина. Всяка сутрин се започва с "Нееискааааам на училище!!!" (това училище го влачим от Франклин,  иначе детска градина ни звучеше бебешки и изобщо нямаше да припарим до въпросното учреждение). Изключение правят почивните дни, когато се събужда към 6 и тихичко ме пита: "Мамо, ще ходя ли днес на училище" Изръмжавам - "Не", тогава викът е "Урааа" и къщата е на крака.
Все пак в делничните дни, за да не наемаме кран или други техники, с които да я измъкнем от вкъщи използваме вълшебната думичка: "Кристиян", която внезапно изстрелва спящото, кисело и мрънкащо телце в банята, в една ръка с четката за зъби, а в друга - четката за коса и след 10 минути сресана, напарфюмирана и ухилена чака на входната врата.
Големи надежди възлагам на този младеж, ако изпорти положението сериозно ще си изпати Mr. Green
Що се отнася до щенията за разни покупки, лакомства и пр. е усвоила йезуитско поведение в стил: "Мамо, на теб яде ли ти се шоколад?"; "Откога не сме ходили в онзи магазин - лелята ще ни се разсърди...", "Хайде да заведем тате в парка!" и пр.
След отказ на някое от завоалираните искания следва толкова драматично изпълнение, че понякога се замислям дали все пак не съм гледала макар и  един епизод от някой сапунен сериал през бременността:
"Няма да ми купиш шоколаааад? Е, браво! Аз гладна ли да стоя?!"
И така постепенно се стига пак до изходното мрънкане...
До тук съм опитала всичко - разговори, примери, каране, санкции, дори и имитиране на нейното поведение, което предизвиква див кикот от нейна страна, но нищо повече...
Други средства нямам. Tired Ще следя темата...

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 382
При нас май сега започва (Дени е на 2.2г). Много честно има "Иткам ..." не знам какво си. И наистина се случва и нощем да проревава "Иииткааам..." или също "Нниткаааам..." Като в просъница на теб ти е много трудно да хванеш разликата между "иткам" и "ниткам" И току посегнеш да подадеш вода, а се оказва, че тя "ниткала" и това много я вбесява.
Ако става дума за някакъв вид истерия, запазвам спокойствие, не й обръщам много внимание и чакам да мине, а после се гушкаме и се разприказваме за нещо различно. Включително и нощем, когато посягам да я галя и си мълча очаквайки да мине бурята.
Има моменти в които тя ми заявява, че примерно "итка мама гай гачките" (и мама да играе с играчките), а точно преди това не ме е послушала за нещо. В такива случаи казвам - "Ти обу ли си джапанките преди малко? Не. Аз защо тогава да играя с теб?" И джапанките моментално биват обути, а мама сяда с Дени на земята и поиграваме с играчките.
Просто зависи от момента и от това дали исканията й са смислени или иска просто за да ползва думичката.

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 410
Искам -  ooooh!, тая думичка .... Тази нощ я слушах около час "Коки, иска сок" - няма сок, отговарям - нали знаеш, че докато е тъмно се пие само вода ... - не, Коки иска сок, коки иска сок .... - е от 5-6 сутринта. Нищо не помага - обясненията не ги чува, татко му се кара - тц ... Накрая решава, че трябва да отиде при баба - сетил се, че тя нищо не отказва и не се кара ... И става - Коки иска баба ... Докато заспи ...
А мама на работата е  Tired

# 18
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Сега се сетих. Онзи ден казал на баба си (пред която се държи доста прилично) йезуитски: "Да купим на мама бонбонки". Леле, кога нахитря Мрънчо?!

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Изключение правят почивните дни, когато се събужда към 6 и тихичко ме пита: "Мамо, ще ходя ли днес на училище" Изръмжавам - "Не", тогава викът е "Урааа" и къщата е на крака.

Въйййй..и у нас така:)
Само дето още темата е "градина".
Като я събудим в 3 през нощта и кажем "хайде на море"..скача, облича се ..бе згък-мък.
Сутрин за градина са егати пазарлъците...

Това с искането...тя като започне много да иска и аз искам:)
Искам да ме остави малко на спокойствие..искам да си прибере играчките..искам да си легне рано...и като ми каже "няма!" и аз така казвам и сме квит  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 712
Като видях заглавието реших, че за моя Боян става дума.
Като гледам, май е заразно. Опитвам с обяснения или с тезата, че ушите ми са вълшебни и не чуват плач и тръшкане. Понякога помага, но в повечето случаи - не. Ако не са около мен половината ми роднини, отдавна да съм се преборила. Само че винаги има някой, който го боли главата или не може да понася.

# 21
  • Мнения: 414
Като в просъница на теб ти е много трудно да хванеш разликата между "иткам" и "ниткам" И току посегнеш да подадеш вода, а се оказва, че тя "ниткала" и това много я вбесява.

 Joy Joy Joy Joy Joy

Хаха, при нас същото. Илко много се вбесява като му объркам искането с неискането  Laughing При нас беше "Икам" и "Никам", сега вече си звучи човешки, че той е на 3 и нещо все пак, ноо всичко останало на ситуацията е постарому  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда... и ние сме в отбора  Grinning Обаче тъй като майка ми я тренира от най-ранна възраст не е "Искам", а "Моля, мами..." от няколко дни е даже "Моля те мамииии". Обаче Дариа живее само с мен и докато е с мен никой не разваля дисциплината, когато е на гости на баби или е с тати е друга работа - там тя е шефа.

Какво правя: На първото "Моляяяя" преценявам дали да разреша/дам въпросното нещо. Ако не е чак толкова лошо - давам веднага или купувам веднага. Ако е една идея по-лошо или предлагам алтернатива "Искаш ли тези солети, вместо другите?" /Пример от след обяд, когато поиска някакви люти/ или казвам "Ок, но само една глътка, една дъвка, един път..." /В зависимост от нещото/ и после съм скала, но тя си ме знае и рядко мрънка за още. Ако е неприемливо отказвам твърдо и непоколебимо. Понякога се тръшка, понякога приема отказа ми, особено ако й обяснявам.

Аз имам проблем обаче с "Не искам". Направо се побърквам  #Cussing out Не иска да се съблича, не иска да се къпе, после не иска да излезе от банята, после не иска да се облича... Направо ми пилва нервите това "Не искам", което на всичкото отгоре звучи като 'искам' и аз понякога взема, че дам това, дето не го искала и елате ни вижте  Sick

# 23
  • Мнения: 135
За моя племенник все едно сте писали...хем е вече на 5 години...
Даже сестра ми беше му казала, че любимата му дума е искам, а той след много мислене каза...а не, любимата ми е - купи ми Mr. Green
Та като бе по-малък - искам, сега вече купи ми...след някоя година ще е...(не ми се и мисли)

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 382
При нас май сега започва (Дени е на 2.2г). Много честно има "Иткам ..." не знам какво си. И наистина се случва и нощем да проревава "Иииткааам..." или също "Нниткаааам..." Като в просъница на теб ти е много трудно да хванеш разликата между "иткам" и "ниткам" И току посегнеш да подадеш вода, а се оказва, че тя "ниткала" и това много я вбесява.
Ако става дума за някакъв вид истерия, запазвам спокойствие, не й обръщам много внимание и чакам да мине, а после се гушкаме и се разприказваме за нещо различно. Включително и нощем, когато посягам да я галя и си мълча очаквайки да мине бурята.
Има моменти в които тя ми заявява, че примерно "итка мама гай гачките" (и мама да играе с играчките), а точно преди това не ме е послушала за нещо. В такива случаи казвам - "Ти обу ли си джапанките преди малко? Не. Аз защо тогава да играя с теб?" И джапанките моментално биват обути, а мама сяда с Дени на земята и поиграваме с играчките.
Просто зависи от момента и от това дали исканията й са смислени или иска просто за да ползва думичката.


Чаакайте сега да ви разкажа продължението на историята. Ако щете ми вярвайте но отдавна забелязвах така да се каже телепатична връзка между нас двете. Вече има толкова много примери, че дори не се съмнявам, но не му е мястото тук да ги цитирам. Това по-горе съм го писала в четвъртък. Та взимам си аз детето в четвъртък вечер и се започва едно главоломно искане. Абе тя вярно, че и преди често споменаваше думата искам, но в случая става дума за чак неестествено честото й повтаряне, да кажем минимум 5-6 пъти в минутата. Докато си легне "иткам" вече беше ошлайфано до "искам", а вчера просто ни разби. Стигна се до там, че измислихме нов тип изречения. Нещо обратно на безглаголните изречение - глаголни изречение, т.е. съставени само от глаголи. Примерно: "Искам, искам, искам искам, нискам, нискам, искам, нискам, нискам, нискам, искам." Което по същество не изразява нищо, просто изглежда е преценила, че е поизостанала с повтарянето на любимата думичка.
През целия ден ми беше току смешно, току дразнещо, току забавно, току доста изнервящо, но като цяло - ужасно изморително. Заформя се тежък период, но трябва да се справяме.

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Съвет не мога да дам, ама да подумам по темата...
В Морската градина се разхождат майка и дете от руски произход. Дете иска сладолед. А майка му му отговаря:
-Я тоже хочу кольцо из Картие, но у меня нет и не плачу.   Flutter Wink

# 26
Това защо ли ми е познато ??? 

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 382
Съвет не мога да дам, ама да подумам по темата...
В Морската градина се разхождат майка и дете от руски произход. Дете иска сладолед. А майка му му отговаря:
-Я тоже хочу кольцо из Картие, но у меня нет и не плачу.   Flutter Wink

Това аз също го често го употребявам, но обикновено искам Рено Туинго, не се целя толкова високо.  Wink

А в къщи се мотае един лаф още от времето, когато баща ми и леля ми са искали разни неща (40-те - 50-те години). "Искам баница със жаби" Идва от някаква приказка, за капризна и злояда принцеса, която само се чудела какво да иска. Баща й обявил награда за този, който можел да изпълни всичките й желания, а на останалите режели главите. Та бая народ заминал така, разбира се на края се появил "нашия човек", който толкова добре изпълявал всичките й желания, че тя в желанието си да го затрудни стигнала до въпросното "Искам баница със жаби". За съжаление така и не знам как свършва приказката...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 223
Синът (2.9г.) ми си има различна стратегия... и подхода му към всеки е различен. Понеже татко му рядко може да му откаже нещо - искам, искам, искам е изцяло на негов гръб  ooooh! Разбира се, преди време първо с мен се пробва и моментално го засипвах с нещата които аз искам (било то реални или не!) На всяко негово искане - поне три мои си измислях... гледаше ме странно известно време и сега аз трябва да го питам какво иска - като изброявам няколко неща от които има нужда в момента според мен, не го лишавам и от глезотийки ...
Случва се и той да пита дали аз искам нещо, което той иска - примерно: иска ли мамето да купи сладолед, играчка и пр.- и ако отговора ми е не ... се примирява -все пак много зависи колко силно го иска въпросното нещо...

# 29
  • Мнения: 1 237
И ние сме в отбора. TiredПостоянно мрънка за нещо,любимата дума е "искам"(съответно и "не искам").Може да я повтаря до безкрай,въпреки,че преди това многократно й е обяснено защо не може.Пробвала съм да не й обръщам внимание,но тогава започва още по-голямо тръшкане .Направо е ужас!

Общи условия

Активация на акаунт