Сърцата ни прескачат от вълнение -НОЕМВРИЙЧЕТА, чакаме ви с нетърпение

  • 14 110
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
  Честито на мама Тери за всички поводи  bouquet!
  Аз най-после се наканих да сложа обещаните снимки на шезлонгчето за ваничка: http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1251585
   и на лигавника: http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1251586
  За присъствието на таткото: и нашия тати навремето много искаше да присъства и беше много ядосан на доки, че не го пусна, но след като ми видя шевовете  вече не е такъв ентусиаст  Joy! Е, не че не му се иска, но малко го е шубе  Mr. Green! То и на мен ми се иска да присъства, но като знам какво ми беше предното раждане, се страхувам да не вземе да се развика на докторите  Sick  Mr. Green!
   Момичета, забелязали ли сте, че само 18 бебенца са още с неустановен пол? Моля мамите, които са разбрали какво бебче чакат, но не са ни уведомили  Mr. Green  да вземат да се похвалят!
   Мерелин, страхотен сън  Joy!
   Дари, рядко пъти правят изследвания в болницата за алергии към упойките, така че по-добре си направи предварително  Peace!
   Относно дъжда от бебенца - вчера сестра ми като си тръгваше /беше ми на гости за 3 дни/ ми каза: "Няма какво да чакаш! Като стане 18-19. 10 да си родила  Mr. Green! Нали е Везна, иска бебко да е нейната зодия  Joy!"
   А преди няколко дни едно момиченце на около 5-6 г. в училищния двор ме гледа и ме пита:
"Ти бременна ли си?", а аз:
"Да.",
" А бебето сега рита ли те?" - пита пак
"Не сега не ме рита, само ме боли малко!", а девойката в някакво дълбоко прозрение ми заявява:
" Мда, така е!"  Joy Joy Joy
   Хайде лека работа на работещите и приятна почивка на останалите   bouquet!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
  А преди няколко дни едно момиченце на около 5-6 г. в училищния двор ме гледа и ме пита:
"Ти бременна ли си?", а аз:
"Да.",
" А бебето сега рита ли те?" - пита пак
"Не сега не ме рита, само ме боли малко!", а девойката в някакво дълбоко прозрение ми заявява:
" Мда, така е!"  Joy Joy Joy
  

Хаха! Ами може би момиченцето скоро се е сдобило с братче или сестриче, та са му ясни нещата, кой знае?

За присъствието на таткото: нашият имаше голямо желание в началото, ама като разбра, че за тази екстра се плаща бързо му мина мерака... Още повече, че във Втора градска не дават... Аз лично не бих имала нищо против неговото присъствие - мисля, че би ми действало успокояващо.  Но има и минуси - така и така въпросът вече не седи пред нас. Но пък смятам да си стоя вкъщи колкото е възможно по-дълго, защото мисля, че основния стрес идва от болничната обстановка. И аз не съм лежала в болница през живота си и ме е страх повече от това отколкото от самото раждане. Ако живеех на друго място, щях да избера раждане вкъщи с акушерка, честно ви казвам!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 067
Аз днес на Ивиче казах, ама за статистиката, нашият татко много искаше да присъства на раждането...

И аз го исках, смятам че ще ми е по-спокойно ако е до мен, а и ако нещо се обърка бях сигурана че ще ги напердаши всичките, нищо че е фъстък като мен... поне така се канеше...

Но после разбрахме че ще излезе доста скъпо това присъствие, та се поразмислихме.

Окончателното решение дойде когато посетихме болницата Св София... болничната обстановка направо му разми желанията за присъствие... а и аз като му разказах за родилините зали и операционната съвсем му изчезна мерака...

Е, нищо... ще знам, че е пред вратата поне... на отделението...

# 18
  • Мнения: 1 328
За присъствието на таткото - ние много искахме и двамата, но май няма да стане. В Света София е 700 лв. #Crazy  #Crazy  #Crazy, а другото място към което съм се насочила - Окръжна б-ца (препоръчана от Ива) - не знам дали има възможност и колко струва.

Благодаря пак на Джени и мъж и Мони, които всеки път като ходехме до Св.София ме извозваха до там и обратно - да не говорим, че ако не беше Джени нямаше да знам, че съществува такова нещо там, наречено "Училище за родители"  Hug.
Embarassed  Embarassed  Flushed

Карил, за извеждането на бебето навън - на лекцията на 9 месец казаха че може да е само ако навън е +5 0 , а вчера на у-ще Аз Ти То казаха на минимална 0.. 1.. 2...3.. след 20-тия ден!, на балкона за 10-тина минутки. На следващия ден още 10 мин, на по-следващия още 10 (само за балкона става дума) и чак тогава АКО позволява времето - да не духа, да не вали и т.н... с количката навън - разходка 30-40 мин.

Имаме си количка за бебчо, сега ще сложа снимки в албумчето и ще потърся и сватбени - да се отчета най-накрая Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
Нашия татко беше на раждането на Бобо, ще бъде и сега. Горещо препоръчвам всеки който има възможност, да си вземе таткото на раждането. Момента е изключително специален и си заслужава да го преживeeте заедно.
таткото ни никак не обича болници, кръв, инжекции и прочие. Лошо му става, панира се....
Ама по време на раждането беше най-спокойния и разумен човек, подкрепяше ме през цялото време, следеше да изпълняваме правилно инструкциите на акушерката. Той видя мнго повече от мен от раждането, че аз накрая бях почти със затворени очи.Само не събра смелост да пререже пъпната връв, но с това бебе се е заканил да го направи.
Изобщо - не бих си и помислила да родя без него. Невероятна опора ми беше, a и двамата страшно сме доволни че решихме да сме заедно тогава. 

# 20
  • Мнения: X
За извеждането на бебето - тук препоръчват бебетата да се извеждат още от првите дни. Извеждане не се препоръчва само ако има мъгла, силен вятър и много минусови температури. През останалото време - подядящо облечено бебе няма как да се простуди.
Бобо го изведохме за малко още на следващия ден след като се прибрахме от родилното, а беше хладничко. За малко, защото аз едвам се движех, ама все пак навън. На 7 дена му правихме паспорт (беше с нас по разни опашки и служби целия ден). На 8 дена беше на вечерно градинско парти в негова чест (беше хладно и беше навън доста време). И с тoва бебе смятам да процедирам по същия начин. Няма да гледам часовника - днес 5 минути, утре 10 минути. За мен това е излишно престараване. Нищо им няма на бебетата от малко повeче въздух.

# 21
  • Мнения: 3 034
МЕРЕЛИН, страхотен сън - искам и аз така да родя, много лесен вариант Joy

За болничната обстановка и това как влияе тя на татковците - аз след раждането на Марена, докато лежах /нали лежиш 2 часа и те наблюдават/, бях сама в самата родилна зала / с акушерката, де/ и мъжа ми го пуснаха там да ме види - така, че той вече е виждал как изглежда въпросното помещение и щом тогава не го е уплашило, едва ли сега ще го уплаши. По-скоро се притеснява да не вземе да му прилошее от процеса и да прибелва белтъците. Но, иначе раждането изобщо не е интимно / и аз така си мислех първия път, но вече съм на друго мнение/ - присъствието на таткото го приемаме и двамата по-скоро като вид "споделяне" - иначе той каза, че се чувства изолиран. Та така.

# 22
  • Мнения: 3 034
Мишенце, сега ти прочетох постингите и  newsm10 smile3521

# 23
# 24
# 25
  • Мнения: X
Мишенце, сега ти прочетох постингите и  newsm10 smile3521
Ама всичките ли ?  Embarassed

# 26
  • Мнения: 487
И нашият татко със сигурност ще присъства ( Освен ако не се наложи секцио, но за сега се надявам да родя нормално  Simple Smile )

# 27
  • Мнения: 3 034
Мишенце, сега ти прочетох постингите и  newsm10 smile3521
Ама всичките ли ?  Embarassed

Последните два по повод присъствието на таткото и извеждането на бебето   bouquet

# 28
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Честито на Мама Тери, всички поводи са хубави! С най-добри пожелания за още по-хубави емоции от тук нататък.

Относно пола на бебо, бях писала още миналия месец, после още няколко пъти, че са казали момиче, но от толкова много информация е минало между другото. Пък и истината ще е на финала Mr. Green.
Колкото до закаляването, и вчера го казаха, пък и аз съм на същото мнение, че всичко зависи от: семейната обстановка, раждането и адаптацията на бебчето за новия живот, относителните му особености /тегло, здравословно състояние и т.н./. Всеки родител има право да се грижи за детето си както намери за добре. Аз също смятам да не го изнежвам, да опитвам и кои процедури ще са най-добри за него. Имам приятелка, която е гледала детето си в гладните си студентски години в Свищов /или Русе беше/, но момченцето боледува всяка зима по няколко пъти въпреки "спартанския" начин на гледане. Това е, за да подкрепя идеята за индивидуалността на всеки човешки индивид Wink.

# 29
  • Мнения: 2 274
   Цвети, молба  Embarassed, сложи на Горис розов щъркел  Praynig!
   Така девойките се увеличават  Twisted Evil! Ейййй, ще има мадами за мойте момчета  Joy!
   Жени, позволих си да обърна едната снимка на количката! Надявам се не се сърдиш! Сметнах, че така се вижда по-добре  Peace! И аз си взех Маг, въпреки че е тежичка, но ми се стори по-подходяща за зимно бебе! Снимки обаче не мога да сложа, 'щото я изпрах и сега всичко е в един плик!

Общи условия

Активация на акаунт