е направо ми писна от тая шумна, прашна и пренаселена София

  • 3 816
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 550
Това сигурно е третата подобна тема за тази седмица  Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не съм видяла другите две Embarassed

# 17
  • Мнения: 97
Калин@, Русе си е готин град, както и останалите ( да не изброявам,че са много ). Доста пътувам и виждам, че даже в Ямбол е по-чисто от тук. Не мисля, че някой, роден извън София е по-тъп от мен. Но фактът си е факт!
А твоето предложение ми звучи като  да си сменя дома, защото имам гости.
Шест  милионна БГ с двумилионна (дали?) "столица" ,, ще става все по-зле.

# 18
  • Мнения: 2 550
Аз не съм видяла другите две Embarassed

Преди 1-2 дни една форумка се оплакваше за това, че почнали да строят на тротоара и колко било пренаселено, пък преди нея имаше още една с подобни оплаквания...

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не съм видяла другите две Embarassed

Преди 1-2 дни една форумка се оплакваше за това, че почнали да строят на тротоара и колко било пренаселено, пък преди нея имаше още една с подобни оплаквания...
Нали нямам време вече..... Confused

# 20
  • Мнения: 184
Това е най-ужасният град, който може да съществува, колкото и грубо да звучи. Тук вече става невъзможно за спокоен живот. Още повече - от началото на седмицата е пълна лудница, стигам до работата за час и половина ooooh! (всяка година е имало натоварените месеци Септември, но този е уникален). Да не говорим за шофьорите, които обикалят улиците като обезумели и заради които те е страх да идеш и до магазина #2gunfire Просто е ужасно....... Ако имам възможност изобщо няма да се замисля да се преместя в по-малък и по-спокоен град  Tired

# 21
  • Мнения: 2 550
Нали нямам време вече..... Confused

Малко ОФФ топик.

Питай ме мен по форумските въпроси, нали съм кибик  Laughing Blush

# 22
  • Мнения: 338
Не се ядосвайте,и във Варна е същото. smile3534

# 23
  • Мнения: 1 533
Калин@, Русе си е готин град, както и останалите ( да не изброявам,че са много ). Доста пътувам и виждам, че даже в Ямбол е по-чисто от тук. Не мисля, че някой, роден извън София е по-тъп от мен. Но фактът си е факт!
А твоето предложение ми звучи като  да си сменя дома, защото имам гости.
Шест  милионна БГ с двумилионна (дали?) "столица" ,, ще става все по-зле.

Търтей, аз се бъзикам, по тази тема вече всичко съм прочела и всичко съм казала, мързи ме дори да чета, камо ли предложения да правя, всеки да се оправя...

# 24
  • Мнения: 2 309
То е ясно , че проблема е нерешим и не за това пуснах темата, просто тотално изтрещях вече и тъй като освен на детето в момента няма на кой друг да се оплача, пуснах тема Rolling Eyes

иначе аз моя принос към обществото съм го дала, въпросният строеж имаше една неправомерно построена кула, която след нашата намеса събориха, платихме да измият улицата и плащаме да ни поддържат двора, толкова от мен за милата София.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Валка, това драга моя е ЗАОБИКАЛЯНЕ на проблема, а не решаване. Да имаш идеи за решаването му??? Ако нямаш по-добре си трай, щото пък ми писна от такива като теб, които ми казват и натякват да престана да се оплаквам. Щото няма да престана!!! И щото ми е писнало наистина!! И съм мноооо нервна....  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Не е заобикаляне на проблема, особено точка 1. Мога да бъда и много по-продуктивна в идеите, но ще кажеш, че една майка е много заета да прави такива генерални действия, половината от тук пишещите ще кажат, че вкъщи имат по "2 папки с молби" и прочие - точен пример от онази другата тема.

И това, че ти пишеш само в такива теми и срещаш само моето несъгласие, не означава, че съм "мнооого нервна" като теб - има една опция Виж последните мнения на този потребител - та, виж и пак ще си говорим светът ли ми е черен!

Към хората, които си мислят, че не съм се сблъсквала с такива проблеми, ще кажа, че също живея в София и в София принципно май няма място, което да го е подминало подобно бедствие. Имам си ремонтливи съседи, имам си и глухи тийнейджъри пак съседи. Не казвам, че са разбрани, тъй като уж с извинение прекратяват шума, но след 2 дни е същото. Просто живея добре със себе си, тъй като не задържам негодувание в себе си - на когото има нещо за казване, го казвам!

# 26
  • Мнения: 1 416
Не мисля, че някой, роден извън София е по-тъп от мен. Но фактът си е факт!
А твоето предложение ми звучи като  да си сменя дома, защото имам гости.
Шест  милионна БГ с двумилионна (дали?) "столица" ,, ще става все по-зле.
Аз съм "пришелец" в София, но съм съгласна с теб. Демографският бум много усложнява положението на столицата. Все повече строежи, зверски задръствания, пренаселено навсякъде... Направо е непоносимо. Особено през последните 2-3 години, преди сякаш не беше така...  Rolling Eyes
Естествено, безумно е за вандализма и боклуците да се обвиняват преселниците в София... Лошото възпитание няма общо географията. Дори родната провинция е много по-хубава и чиста...  Peace

Просто живея добре със себе си, тъй като не задържам негодувание в себе си - на когото има нещо за казване, го казвам!
Напълно те подкрепям, Валентина! И аз така се спасявам от заобикалящата ме лудница...  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 901
daizy, повярвай ми - знам какво е, наистина! Чест ти прави, че ти пусна темата, а точно ти не наскача! А още по-голяма чест ти прави, че очевидно знаеш, как се оправят нещата, щом си оправяла кули и поддържаш двора отпред.

Всъщност има едно нещо в заглавието, което ми боде очите повече отколкото всичко друго - това че ти е писнало от пренаселената столица! Еми, какво да ти кажа - и аз и ти живеем тук и я пренаселваме по същия начин, както и съседите ни, да не говорим, че сме чудесен пример за прясно пренаселване с по още един жител в лицето на децата ни!   bouquet Ами я си представи Лондон, Ню Йорк - там също го имат този проблем. По-добре пренаселено, отколкото смъртоносни епидемии и нелепа смърт от атаки!

# 28
  • Мнения: 4 300
Може и аз да съм злобна, ама и на мен ми омръзна да чета теми "Писна ми..", "Ебаси държавата сме.." и прочие.
Ако си мислите че в Ню Йорк им е по тихо......просто който има пари и може да си го позволи живее в к ъща в селце на 30 км от градския шум. Който не може  - търпи.

И на мен ми се вечеря всяки ден в "При орлите" , ама си ям мусаката в къщи и си степенувам потребностите според възможностите.

Мамите, кото живеят в собствена къща на декар място, що не се оплакват?

П.С. Оплакването е типично българска черта, която прави огромно впечатление на безпристрастния незапознат с нашата душевност чужденец.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Освен да се усмихна злорадо, ей така  Mr. Green, друго не ми остава. София наистина е противен град. Живяла съм в Пловдив, и той е голям град, но всичко там е подредено и чисто. Строежи има, но някак не се забелязват.

Общи условия

Активация на акаунт