Анкета от Настоящи и бъдещи майки

  • 2 342
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мда и аз ще го прибера, когато свърша работа. Ако свърша по-късно, ще помоля друг да го вземе.

# 16
  • Мнения: 5 577
В нашата ясла ми казаха, че към 18:00 започват да хигиенизират, но не пречи детето да стои и след това при нужда.
Както и приема е от 6:30, но и по-рано мога да го оставя, само че е заключено да взънна.

Може би ще гласвам за късния час.  Thinking

# 17
  • Мнения: 4 371
Ще го прибера преди 18ч.

# 18
  • Мнения: 4 406
последната опция

# 19
  • Мнения: 2 792
 Ами нашата градина работи до 19.00 часа, случвло ми се е и след 18.30 да взимам Момчил не е имало проблем и никога нищо не са ми казвали. Миналата година го взимахме от градината между 18-18.30, тази вероятно ще е по-рано защото сестра му е втора смяна и до 17.40, само в четвъртък е до 18.30, така че нямаме много избор(градината и училището са близо едно до друго), при чениците няма много изчакване, оставят ги във флоаето при портиера,  да чакат родителите  Rolling Eyes.
  По принцип градините работят до 19.00 часа, като от 18.00 до 19.00 са дежурните групи, това трябва да го има задължително в правилника на всяка градина.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Баткото го прибирахме до 17,30ч, защото на мъжа ми работното време е каквото сам си го направи и предпочитахме да си го прибираме по-раничко вкъщи. Имаше само един период, в който той сам искаше да остава да играе и се съобразихме с желанието му.

# 21
  • Мнения: 22 908
В момента го взимам между 17 и 18 часа и има  7- деца ,които също чакат.По списък са 32  Crazy

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" има огромното желание да промени порочната практика родителите да бъдат изнудвани да прибират децата си до 17.30
Истина е , че сега в 18.00 в ДГ и ясли вече няма нито едно дете

някак си не се съгласявам и с дума от написаното  Naughty. Снощи прибрах синчето в 18.20-18.30ч. и имаше поне 5-7 деца още. Дума не са ми казали, както и никога до сега не се е случвало. От ясла съм го взимала и след 18.30ч. и пак никога нищо не ми е натяквано...

Всички детски уч. заведения - Детски градини - работят от 7.00-19.00ч! Искайте им графика и се уверете сами Wink

Не знам как и дали да гласувам...  Rolling Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аз също не се чувствах изнудвана да вземам детето си по-рано. Никои от яслата не ми е правил проблем. Гледах да я прибирам по-рано, просто за да мога да и обърна внимание, да я разходя и да сме заедно.

# 24
  • Мнения: 5 577


Всички детски уч. заведения - Детски градини - работят от 7.00-19.00ч! Искайте им графика и се уверете сами Wink



Нашата е от 6:30-18:30. Със сигурност е от 6:30, може и да е до 19:00.

# 25
  • Мнения: 42
Аз съм дала своя глас, за 18 часа, но пак при всички положения ще трябва да ангажирам и роднина за да я вземе, тъй като съм на работа до 19 часа.Колкото и да ми се иска нямам възможността да взимам дъщеря си от градина.

# 26
  • Мнения: 1 858
Ами Монтана е много по-малък град от София и за мен не е проблем да си взимам детето в 17:30. Но за мамите работещи и живеещи в София сигурна съм е много трудно.

# 27
  • Мнения: 3 356
При мен вероятностите са две-ако аз го взимам-значи някъде около 18.00 до 18.40 ч. ,зависи как успея да избягам от работа.Ако баба му го взима -от 16ч. нататък,когато се освободи.За сега ходи до обяд ,но като мина покрай двете градини и яслата,рядко има хора след 18ч.

# 28
  • Мнения: 1 925
Ще го прибера веднага след приключване на работното ми време  Peace
Ако то е след определения краен час, ще ангажирам човек, който да я прибере във възможно най-ранния час.
И аз така бих постъпила... Ако ми е удобно да го взимам към 19ч. ще го взимам тогава, след като ДГ или ясла работи до тогава...   Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз съм до 18.30 часа на работа, но се разбрах с шефа ми, че ще тръгвам към 18.00 часа. В яслата съм към 18.15. Возя една от учителките, която живее до нас, а яслата не е съвсем близо и понякога изчакваме да вземат последните дечица. Вземат ги около 18.30-18.40. Учителките никога не са казали нещо лошо на родителите за това. Помежду си леко негодуват,че ставало късно, но никога не правят забележка. Мисля, че и в 19 часа да се отиде няма да направят проблем. Аз лично гледам да е по-рано, защото съм много доволна от яслата и не искам да стоят заради мен съвсем до края на работното си време. И без това правят прекалено много за тези мизерни заплати...

Общи условия

Активация на акаунт