Кой как се справи с коликите на бебо?!

  • 1 377
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И при двате деца по един и същи начин . Като заспяха ги обръщах по корем.

# 16
  • Мнения: 1 186
пробвай ако решиш капките-  бЕбИНОС - на мен ми ги беше казала моята гинеколожка която също имаше бебче Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 290
Капки Еспумисан или Саб симплекс по 8-10 капки преди всяко хранене. Затопляне със сешоар и масаж на коремчето.

# 18
  • Мнения: 300
И ние в момента се борим с тези пусти колики. Пробваме всичко и масаж по коремчето, и чайчета, и капки, и затопляне със сешоар или пеленка, и гушкане с коремчето към гърдите ми. Понякога помагат, а друг път не. Голямо мъчение е понякога и за нас и за бебка.
Надявам се скоро да отшумят.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 457
Внимавайте с тези капки против колики, защото ние се запекохме от тях и беше наистина ужасен период, но не заради коликите, а заради запека  Crazy. Бях купила Саб Симплекс, после педито ни се развика защо сме давали от тях - те запичали, а Еспумизана не. Но аз не се реших да давам повече капки. Други мами пък се оплакаха и от Еспумизана

# 20
  • Мнения: 22 924
ООООО,кошмарен период,не искам да си спомням. #Crazy Помиогнаха ни капките ИНФАКОЛ/не съм давала други/коликите минаха за по-малко от 2 седмици с тях.Правех масаж на коремчето,носене по цели нощи на ръце и чай на Блеви с копър.

# 21
  • Мнения: 199
Капки Саб Симплекс преди всяко хранене и носене на ръце в поза "тигър на дърво" - за сега това ни помага, но ние сме в началото на периода на коликите, та за после ще видим!

# 22
  • София, център
  • Мнения: 687
Внимавайте с тези капки против колики, защото ние се запекохме от тях и беше наистина ужасен период, но не заради коликите, а заради запека  Crazy. Бях купила Саб Симплекс, после педито ни се развика защо сме давали от тях - те запичали, а Еспумизана не. Но аз не се реших да давам повече капки. Други мами пък се оплакаха и от Еспумизана


Еспумизана не запича, може би е било от друто!Ние бяхме с жесток запек и лекари (не един ) ми казаха да давам Еспумизан,за да не го запичам допълнително с други капки!

# 23
  • Мнения: 216
благодаря ви мамита!!!  smile3525

# 24
  • Мнения: 19
Има един страхотен лек, но само ако кърмиш...... Simple Smile
резене, корианкър, анасон, копър семена и мащерка по една чаена лъжица вариш в един литър вода за около 2-3 мин. Пиеш го през целия ден, като за всеки следващ ден вариш на ново дори и да остане. Тази отваря премаха пяната на кърмата, каквото и да значи това и коликите спират.
Ние бяхме на тази отвара и SabSimplex преди всяко ядене и нямахме колики. Чувала съм и за този Lefax бил много ефикасен. Но ако не искаш да се тъпчете с лекарства изхода е да си пиеш отварата и да пееш.
Успех!

# 25
  • Мнения: 5 790
Давах Саб-симплекс на всяко хранене, но тя не е имала много силни колики. Продължиха около 1-2 седмици.
А когато бяха най-нетърпими коликите /2-3 пъти/ съм затопляла ленена кърпа с ютията и съм я слагала на коремчето.
Чайчета против колики не съм давала.

# 26
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Главно с търпение. но още в началото купих шише за хранене на "Доктор Браун" (тъй като синът ми не сучеше) и давах чай на "Хип". Коликите не спряха, но значително се подобри състоянието на детенцето.

# 27
  • Мнения: 5 103
Инфакол- не ги  усетихме изобщо коликите

# 28
  • Мнения: 161
Ужасен период ooooh!Това ми е най-трудното време с бебка.Три месеца не спря да реве и да се гърчи.Беше на кърма.Почнахме с  чаичета с копър и разни други/деистваха 5-6 дни и после нищо/,след това капки-Саб симплекс/те имаха ефект около месец/,после Еспумизана/и той няколко дни/.През цялото време освен чайовете и капките правех масажи на коремчето,затоплени компреси,държах я  да лежи върху мен  с коремче надолу.Стоеше ни почти денонощно в ръцете и пак се гърчеше и ревеше.Някъде към третият месец/вече бях ме откачили #Crazy/ ,педито каза да даваме по четвъртинка Мезим форте.Е,слава богу имаше ефект и около половин месец по-късно се разделихме с това чудо наречено колики ooooh!А уй момичетата нямали силни колики Mr. Green

# 29
  • Мнения: 193
Майчета помогнете мойта бебка е на 10 дена и вече почнаха коликите с часове реве и нито еспомизан нито чая на hipp с копър и анасон помагат незнам какво да му давам нещо по ефикасно. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт