Списък на вредителите на лактацията

  • 3 135
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е инфото за ментата:
Цитат
Peppermint 


Large amounts of peppermint (Mentha piperita) are known to decrease milk supply. Not recommended for nursing moms. Peppermint oil and tea can be dangerous if given directly to babies.

от тук - http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_p.html#peppermint
Но - мента под формата на слаб чай и магданоз под формата и в количеството на подправка към ястия няма да окажат ефект върху кърмата. Става въпрос за големи количества - примерно агнешко магданозлия, където се слагат 5-6 връзки магданоз или пък редовната вътрешна употреба на ментова тинктура за разни цели.

# 16
  • Мнения: X
Аз за магданоза да кажа - вярно е че намалява кърмата, особено пресен. Аз много обичам салати с много магданоз и се чудех как понякога след салата нещо с кърменето хич ме няма. После случайно видях инфо за магданоза и ми светна веднага откъде са проблемите.
Когато родих Бобо, на първата консултация педито ми даде списък с храни, които не се препоръчват при кърмене - заради количеството кърма и заради коликите на бебето. Спомням си че имаше доста подправки в списъка. За съжаление съм го затрила някъде, скоро го търсих за да си го преведа за следващото бебе. Надявам се някоя немска или австрийска мама да се включи в темата - там ги раздават тези списъци...
Педито ме предупреди, че всичко е индивидуално, не е задължително всичко изброено като газообразуващо например, да действа така точно на вашето бебе.

# 17
  • Мнения: 3 521
Да си приzная и мен ме учуди, че в БГ никой не споменава на кърмещите мами zа ментата, че даже и в лактогонния чай я има  newsm78...тук акушерката, която ми е консултант по кърменето още при първото посещение ми каzа "Никакъв ментов чай и ментолови дражета"...аz съм написала, каквото zнам, благодаря на hedra zа допълнителното инфо, пък оттук на татък всеки си има глава да си прави сметката  Hug.

# 18
  • Мнения: 660
Интензивно физическо натоварване.

Страх и негативизъм (аз стигнах до извода, че лактообразуването е силно психогенен процес).

# 19
  • Мнения: 2 784
Умората и недоспиването. Tired

Общи условия

Активация на акаунт