Цезарово сечение и още нещо?

  • 2 081
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
Честно казано жените, които познавам с проблеми от и след  раждането са до една раждали нормално... та горенаписаното от crazykitty за мен са недомислици.  newsm78 но нека не отклоняваме темата на момичето  Hug

Та и аз се интересувах дали може като отворят корема за секциото да "пооправят" това онова и ми казаха, че не им се иска. Ако е нещо спешно - ОК, но предпочитат да е само цекциото. Не питах защо, но си мисля - ами след секциото ти слагат само 1 ден антибиотик за да кърмиш, ако вдигнеш температура /както мен от гърдите, причините могат да са по-малко/ та с 2 думи по-лесно се следи възстановяването.

# 16
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
преди да забременея и аз имах голяма киста.когато родих питах доктора дали я е махнал но той каза че при секцио не се пипа друго защото е опасно.сестра ми я оперираха от спукана язва и са и махнали киста едновременно.изглежда наистина зависи.моята операция продължи 1 час и бях със спинална упойка.ако можеш да избираш в никакъв случай не избирай секцио.после може да ти направят безкръвна операция.
каквото и да решиш успех Peace

 и това пък защо???
Ами що да режат момичето, ако не се налага  newsm78. Ако има възможност за безкръвна операция след едно нормално раждане защо да я режат. Ама това за безкръвната операция само лекар може да го каже. Мисля, че не при всички случаи има такава опция. По-добре мила се консултрирай и с някой друг лекар за най-добрия вариант. Успех!

# 17
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И забравих да напиша. Внимавайте момичета защото темата май пак ще се обърне в спор нормално раждане или раждане със секцио. От такива спорове - аман. Никой не е застрахован от нищо в този живот така, че нека оставим всичко да мине по реда си. Ако можеше човек сам да кове съдбата си щяхме да бъдем напред.

# 18
  • Мнения: 448
Моя позната също забременя и тогава и откриха гинекологичен проблем.Понеже си имаше и други здравословни проблеми, трябваше да ражда с операция и реши да направи нещата" 2 в 1".При раждането се оказа, че не   толкова зле колкото и бяха казали предварително и може да се лекува  медикаментозно. Поне в нейният случай, предварителната операция щеше да е излишна.

# 19
  • Мнения: 5 103
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace

 newsm10
Да, и аз предпочетох да ми зашият корема, вместо Д-то... Същия ден станах и обикалях болницата. А пък и ако не си бях искала "по желание", сега едва ли щях да си пиша тук спокойно. Не страдам и аз в момента... след 10-15 години - да доживеем, пък ще видим.

И аз така.
Секциото не е страшно Peace

# 20
  • Мнения: 216
...и аз ще се намеся: работя с гинеколози, и си мисля, че след като ти е предложил да извърши 2те заедно, то не му е сефте. явно човека знае какво прави и аз на твое място щях да се съглася(няма нужда 2 пъти да лягаш под ножа)!... но ти си решаваш; ... и най-важното - успешно раждане и на теб и на бебо newsm10

# 21
  • Мнения: 772
просто споделих мнение и си позволих да дам съвет.авторката ще предцени дали да го има предвид.не съм медицинско лице а споделям опит.не казвам че секциото е страшно.имам щастието да съм от бързовъзтановилите се.
дано всичко да мине добре  bouquet

# 22
Благодаря ви за съветите, дами Simple Smile
Като се вземе предвид факта, че имам доверие на доктора, който ще ме оперира, се надявам да знае какво прави и всичко да мине добре:-) В крайна сметка ще бъде "с един куршум два заека".

# 23
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви за съветите, дами Simple Smile
Като се вземе предвид факта, че имам доверие на доктора, който ще ме оперира, се надявам да знае какво прави и всичко да мине добре:-) В крайна сметка ще бъде "с един куршум два заека".
Успех  bouquet И няма за какво да се притесняваш Peace

# 24
  • Мнения: 61
Идеалният и най-щадящ вариант е нормално раждане, последвано след време от лапароскопско премахване на кистата.
Ако има индикации за раждане със секцио /кистата сама по себе си не е индикация/, е задължително по време на секциото да се премахне и кистата.

# 25
  • Мнения: 3 161
Аз бих предпочела да родя нормално, а след това да се занимавам с киста. Възстановяването от коремна опрерация може да е тежко и продължително (моето например беше точно такова - цял месец след секциото бях половин човек), от двойна такава - още повече, а точно след като си родила, е по-добре да си в кондиция и да се радваш и обгрижваш бебето си, не да си на легло и някой да се грижи за теб.

# 26
  • Мнения: 962
В родилното имаше жена която роди със секцио.Извадиха детето,а после и 2кг.миома.

# 27
  • Мнения: 7 803
успех мила  Hug всичко ще е ок

# 28
  • Мнения: 1 949
Моя приятелка роди секцио и са и махнали някаква киста. Всичко е наред и с нея, и с детето. А и до колкото си спомням, възстановяването й не беше по-дълго от нормалното. Не виждам причина да не се съгласяваш.  Peace Успех!

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
в никакъв случай не избирай секцио

не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма

Личи си, че си много веща по въпроса Laughing

при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.
Това не е вярно, но и за какво й е нормално раждане като може секцио?!

На въпроса- с един курушум- два заека е идеалният вариант. Но се консултирай повече гинеколози... дали е оправдан риска (за теб; за бебето няма риск).

Общи условия

Активация на акаунт