В първи клас на 6 години и половина

  • 3 093
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Моят син е роден през януари и го пуснах в първи клас на 7 години и 8 месеца.Не съжалявам изобщо!Има време да учи!Детството никога няма да се върне!Не му отнемай безгрижните игри!

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Поначало образованието не е само първи клас. Познавам майки, които не съжаляват, че са си дали децата по-късно на училище. И определено познавам много майки, които са си ги дали по-рано и съжаляват.

Моето дете на 5 год четеше идеално, без да съм го учила. Той само питаше, коя е тази буква, коя е тази още от 2 год и три месеца. Но не съм го дала по-рано на училище. Той сега продължава да е умник и да се интересува от всичко. И не съжалявам, че не съм го дала по-рано.

Но нали знаете, че сега трябва да си кажете решението, в противен случай отлагането е сложна процедура, ако вече е изкарал предучилищна.

# 17
  • Мнения: 414
Писах, писах, и ми изчезна мнението накрая, пиша пак, ако се появят две от мен, не ми се сърдете Simple Smile

Размислихте ме с тази тема... Малко в далечина мисля, ама понеже искам да дам мойто Ане на детска градина на 2 г. и половина, че обиколих всички ясли в района и са пълна трагедия, за разлика от въпросната детска, та то значи ще й се падне да е на училище на 6 г. и половина... Значи може да се повтори предучилищната, тъй ли? Само дето всичките й приятелчета няма да ги има, ама то не е гаранция че и в училище ще се паднат в един клас... Пък и какво пречи да се запознае с цяла група нови деца... Материалът ще се повтаря, вярно, ама то е цяла година материал, все нещо ще е позабравила и пак ще е занимателно, пък и ще си затвърди  Wink
Освен това, някой ако иска разнообразие в двете години предучилищна може първата да пусне детето на предучилищна в детската градина, а втората - на предучилищна в училището. При нас има и на двете места.

Иначе по темата - и аз съм за по-късното пускане на училище, в полза на детството Simple Smile

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не може да се повтори предучилищна. Може да се повтори с протокол от инспектората, а за да се стигне до този документ, човек си губи доста дни.


За вас medisa не е проблем. В детската периодично актуализират групите. Предучилищната ги правят от една възраст или възраст, която ще тръгват на училище.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 708
Моят син е роден на 14.12 и тръгна на училище на 6.9 години!Не малко познати ни подхвърляха да го отложим за следващата година,но все пак той си тръгна с набора.В никакъв случай не биха казала,че е по-назад от другите,напротив...единствено е по-дребен.

# 20
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Моят син е роден през януари и го пуснах в първи клас на 7 години и 8 месеца.Не съжалявам изобщо!Има време да учи!Детството никога няма да се върне!Не му отнемай безгрижните игри!
Моят също и мисля по същия начин - ще тръгне на училище с набора си, на 7г. и 8 мес.
Начален учител съм.В класа ми в момента има две шестгодишни деца.Едното е перфектният ученик - справя се блестящо, всичко знае, всичко може, винаги е подготвен и старателен, но...си е бебе.Личи му отвсякъде, че е по-малък с година от съучениците си - в реакциите, преживяванията, а и понякога децата му се присмиват,че е по-малък и виждам колко много страда...ако беше тръгнал на училище след една година, пак щеше да е отличник, но щеше и да бъде ЩАСТЛИВ, на мястото си.
Децата имат нужда да изживеят детството си.А повярвайте ми, с днешната образователна програма, която още от първия ден на първи клас затрупва децата ни с прекомерна по обем и излишна като значение информация, шестгодишният ученик е всичко друго, само не и дете Confused!

# 21
  • Мнения: 414
Не може да се повтори предучилищна. Може да се повтори с протокол от инспектората, а за да се стигне до този документ, човек си губи доста дни.


За вас medisa не е проблем. В детската периодично актуализират групите. Предучилищната ги правят от една възраст или възраст, която ще тръгват на училище.

Не разбрах  Embarassed  Хич не са ми ясни въпросите с детската и предучилищната. В крайна сметка колко години е детската градина? Нали 4? И предучилищната е отделна година ли или тя е четвъртата? Ще се получи ли дупка от една година в която нещо трябва да повтаря за да стане на 7 и половина за училище или как?

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Предучилищната е четвъртата година на детската градина.Ако родителят желае, може да се кара в училище, което сформира такава група.След завършването и се издава свидетелство, с което детето постъпва в първи клас - съответно тя е задължителна.
Лично аз съм решила, че детето ми ще кара предучилищна в градината си - първо,че ще е цял ден /обикновено в училищата са до обед/ и второ ще си продължи със същите учителки.Иначе за 3 години ще смени 3 учителки - не смятам, че това е най-удачният вариант.

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Medusa нещо сте  притеснили излишно в момента. Сега номерацията на групите не ви интересува. Вашето дете ще тръгне например на седем години на училище. А колко години е преседяло в градината никой не го интересува. Има деца, които са отишли в дет. градина и са били във втора група, а следващата година пак са били във втора група. Те дори в детската сами ще оправят набора по групи. Няма да е само Вашето дате тръгнало на 2 год.

# 24
  • Мнения: 2 013
Моите близнаци са родени на 10 декември 1999 г., в първи клас са. Тя определено е готова за училище, но той е доста непослушен. Ако беше само той, щях да го оставя още една година. И съответно - нея да я запиша на училище. Те са си с набора на практика, но още нямат 7. Има и по-едни, и по-дребни деца от тях в класовете им.
Това, което ме притеснява при него е, че приема училището за купон и място за игра по-скоро. Не му се нрави много-много да пише - тази вечер ги карах да пишат едни чертички, защото той набързо си беше написал домашното в занималнята - едни криви и ужасни! Той обаче хич не беше щастлив да пише, докато тя с удоволствие го правеше.
Разказвам всичко това само за да кажа, че всичко зависи от детето. Примерът е от брат и сестра близнаци.
Надявам се, разбира се, нещата с него да се променят. Ходи с желание на училище (само четири дни са минали, де), дано му стане интересно и да учи.

# 25
  • Мнения: 414
Дороти, сега разбрах! Благодаря!  bouquet

# 26
  • Мнения: 844
Не може да се повтори предучилищна. Може да се повтори с протокол от инспектората, а за да се стигне до този документ, човек си губи доста дни.


За вас medisa не е проблем. В детската периодично актуализират групите. Предучилищната ги правят от една възраст или възраст, която ще тръгват на училище.
Не е вярно, че не може да се повтори предучилищна. Просто първата година няма да подписваш декларация, че детето ти ще тръгва на училище на следващата есен, което означава, че няма да му издадат свидетелство за първи клас. После си карате още веднъж предучилищан и си вземате свидетелство. Моята щерка в момента е така и не съжалявам. Но ние сменихме по стечение на обстоятелствата и града, т.е и градината, таопределено не и е скучно, тъй като учат по други материали. Wink

# 27
  • Мнения: 2 013
Не може да се повтори предучилищна. Може да се повтори с протокол от инспектората, а за да се стигне до този документ, човек си губи доста дни.


За вас medisa не е проблем. В детската периодично актуализират групите. Предучилищната ги правят от една възраст или възраст, която ще тръгват на училище.
Не е вярно, че не може да се повтори предучилищна. Просто първата година няма да подписваш декларация, че детето ти ще тръгва на училище на следващата есен, което означава, че няма да му издадат свидетелство за първи клас. После си карате още веднъж предучилищан и си вземате свидетелство. Моята щерка в момента е така и не съжалявам. Но ние сменихме по стечение на обстоятелствата и града, т.е и градината, таопределено не и е скучно, тъй като учат по други материали. Wink

В нашата детска градина настояваха да се декларира, че децата ще бъдат в първи клас следващата година, иначе щяха да ги преместят в 3-а група. Разбира се, всички подписаха, а накрая някои деца не отидоха в първи клас. Но пък в детската градина им отказаха да ги оставят пета година при това положение, както ги бяха предупредили.
Проблемът е в учебниците за предучилищна - държавата можела да плаща само по един комплект на дете... Поне така обясниха. 

# 28
  • Мнения: 844
При нас пък не настояваха, просто ми казаха, че догодина няма да мога да я оставят в градината. Учебниците вярно и ги купихме, 20 лева някъде. На следващата година стана така, че разкриха допълнителна група за многото такива като нас, така че спокойно можеше да останем в градината. За щастие или нещастие ние се преместихме. Така, че за една година много вода може да изтече.....

# 29
  • Мнения: 17 407
И на мен ми предстои да взема или не такова решение, т.к дъщеря ми е родена на 29.12. МИсля, че на 7г8м е малко късно за първи клас.... Мъжът ми е тръгнал на училище на 5 години например- нито той, ниро родителите му съжаляват за това. Зависи от детето, от сега няма да го мисля. ЗА предучиилищната- от педагози знам, че  е по- добре да се кара в училище и вече може 2 години

Общи условия

Активация на акаунт