В първи клас на 6 години и половина

  • 3 106
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз не казвам, че не може, но отлагането е просто доста губене на време и такова разкарване. От опит го казвам миналата година повторихме предучилищна група тази сме в първи клас. Мислете навреме за да не се разкарвате толкова. По лесно става, ако предупредите и преместат детето в по-малка група. А на мен също идеята ми беше първо в детската, после в училище предучилищна.

А на голямият ми син има доста съученици, които са родени декември предишната година и януари същата.

# 31
  • Мнения: 504
Моят син е роден през януари и го пуснах в първи клас на 7 години и 8 месеца.Не съжалявам изобщо!Има време да учи!Детството никога няма да се върне!Не му отнемай безгрижните игри!
Моят също и мисля по същия начин - ще тръгне на училище с набора си, на 7г. и 8 мес.
Начален учител съм.В класа ми в момента има две шестгодишни деца.Едното е перфектният ученик - справя се блестящо, всичко знае, всичко може, винаги е подготвен и старателен, но...си е бебе.Личи му отвсякъде, че е по-малък с година от съучениците си - в реакциите, преживяванията, а и понякога децата му се присмиват,че е по-малък и виждам колко много страда...ако беше тръгнал на училище след една година, пак щеше да е отличник, но щеше и да бъде ЩАСТЛИВ, на мястото си.
Децата имат нужда да изживеят детството си.А повярвайте ми, с днешната образователна програма, която още от първия ден на първи клас затрупва децата ни с прекомерна по обем и излишна като значение информация, шестгодишният ученик е всичко друго, само не и дете Confused!
И моето мнение е такова, съдя от собствен опит. Отличничка бях, но по принцип съм дребна, пък там бях най- дребната - на 6,5 години. Не се чувствах достатъчно комфортно.

Ще разпитам и мами тези дни, тя тъкмо започна паралелка 1-ви клас.
Но аз определено съм за по- късното пускане Peace

Общи условия

Активация на акаунт