Облизвате ли биберона?

  • 7 758
  • 213
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 995
Никога не облизвам бибата.  Измивам я с вода, когато сме навън.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
Абсурд!  Sick

# 17
Ами никога! Въобще не е хигиенично, при положение, че устата е пълна с всякакви микроби.

По-добре с прах, отколкото с на мама бактериите. Като видя така някоя майка да облизва биберона и ми става лошо направо.  Grinning

Даже си спомням един факт, който прочетох някъде, че в човешката уста има повече бактерии, отколкото в една средно-поддържана тоалетна...

 smile3521
За да не бъда толкова крайна, ще те помоля да си отговориш на въпроса - ако имаш развален зъб, който все още дори не те боли? Знаеш ли и аз четох, че точно тези бактерии причиняващи кариес, се загнезват във венците на бебо и след време, когато зъбките пораснат, влизат в действие и майките се чудят: "Защо на децата зъбките се развалят толкова бързо?"  33uu

# 18
  • Мнения: 2 550
гнусно е  Sick

# 19
  • Мнения: 161

Даже си спомням един факт, който прочетох някъде, че в човешката уста има повече бактерии, отколкото в една средно-поддържана тоалетна...
Именно!!! Направо настръхвам като видя как мами оближат биберона и го пъхнат в устата на бебо #CrazyДори когато сме здрави и сме хора,който поддържат перфектна хигиена,в устата ни има бактерии,който при спадане на нашият имунитет се превръщат в болестотворни за нас самите.А как мислите ще влияят на бебчовците с неизградени защитни сила още???

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Първо е ужасно гнусно - я си помисли някой да ти оближе лъжицата и след това да ти я даде  Sick
Второ така пренасяш какви ли не бактерии в устата на детето.
А и съм сигурна,че всяка майка винаги има под ръка вода да полее биберона или поне мокра кърпа да го избърше.

# 21
  • Мнения: 959
Не,никога,нито биберон,нито каквото и да е.Измивам ги и тогава давам.Кой знае,колко микроби,бактерии и други подобни има в една човешка уста.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
Не мисля, че е редно и никога не съм го правила. А в случаите, когато няма с какво да измия бибата, просто не й я давам и намирам друг начин да я разсейвам.

# 23
  • Мнения: 2 019
Ами никога! Въобще не е хигиенично, при положение, че устата е пълна с всякакви микроби.

По-добре с прах, отколкото с на мама бактериите. Като видя така някоя майка да облизва биберона и ми става лошо направо.  Grinning

Даже си спомням един факт, който прочетох някъде, че в човешката уста има повече бактерии, отколкото в една средно-поддържана тоалетна...
Naughtyизмивам го

# 24
  • Мнения: 5 577
Аз съм чела, че в устата на човек има повече микроби дори от колкото в г*за му.

С перфектно здрави зъби съм (от зъболекар знам), мия ги с прах, паста, конци и какво ли не ... въпреки това и през ум не ми минава нито да дъвча нещо на малкия, нито да лапам. Нито да опитвам и облизвам.
Въпрос на възгледи.  Laughing

# 25
  • Мнения: 437
Дори да си здрава в устата ти има един куп микроби! Не мисля че е правилно. Аз измивам биберона.

# 26
  • Мнения: 3 089
НЕ!
бих препоръчала и ти да не го правиш.
сега се сещам, че съм виждала майка, която сдъвка кифла с локум и после я метна в устата на детето си. щех да повърна. но аз съм си крайно гнуслива - не ям дори от вилицата на мъжа си. но и да ядях, пак не бих правила подоби неща.

# 27
  • Торонто
  • Мнения: 837
Особено пък на такова малко бебе - в никакъв случай - вадиш го от завивките и веднага стерилизация.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами никога! Въобще не е хигиенично, при положение, че устата е пълна с всякакви микроби.

По-добре с прах, отколкото с на мама бактериите. Като видя така някоя майка да облизва биберона и ми става лошо направо.  Grinning

Даже си спомням един факт, който прочетох някъде, че в човешката уста има повече бактерии, отколкото в една средно-поддържана тоалетна...
Naughtyизмивам го
Това за микробите и бактериите е 100% вярно. Как може въобще да ти хрумне да оближеш биберона на детето?!?!?!?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 2 821
Авторката на темата не смее да се включи Joy
Никак не ми допада като видя майки да го правят. Не ми се е налагало, защото бебка отказа залъгалка въобще. Бибероните на шишетата никога не ги облизвам, а ги изплаквам с вода.

Общи условия

Активация на акаунт