Колко време след аборт?

  • 6 625
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 067
Забременях от раз, но имах Мисед в 13 г.с. точно преди година.
Казах ни да се пазим 6 месеца, но на 4тия ходих на профилактичен и ми дадоха зелена светлина. Изчакахме още 1 месец за всеки случай, и пак стана от първия път!

Успех на теб!  Hug

Но и да не се получи от първия път, не означава, че има проблем все пак. 

# 16
  • Мнения: 3 500
Да - 6 месеца. Защо си решила, че трябва да стане от първия път? Ами ако стане от втория?! Я се наслаждавай на любовта и секса помежд ви и не го мисли. Щом си забременяла веднъж, значи нямаш проблеми със зъбременяването, ще забременеещ пак, независимо дали веднага или по-късно.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 526
   И аз имах мисед в 10 г.с. и доктора ми каза да се пазим 6 месеца, даже противозачатъчни ми изписа, за по-сигурно. После не се получи от раз, но пък аз само за това мислех и бях изпаднала в нервна криза направо. Решихме да си дадем един месец почивка, след което мислех да си пусна пълни изследвания и точно тогава стана! Така че не го мисли сега, всичко ще се нареди Peace

# 18
  • Мнения: 3 042
та въпросът ми май вече е ясен:има ли възможност след аборт и след тези 6 месеца пак да забременея от първия път?

Напълно възможно е да стане. Peace

Аз имам един мисет аборт /преди щерката/ при който ми правиха кюртаж. На мен лекарката ми каза, че в моя случай може да не чакам 6м. Още първият месец, когато пожелах забременях. 5,5м след аборта.

# 19
Здравейте,
на всички които са минали през този краткотраен кошмар. Вчера ми правиха абразио,бях в 10 г.с. и установиха, че ембриона не се развива,спряло е на 6 г.с. След процедурата се оказа, че яйцето е било кухо. Казаха ми да се пазя до три менструации, без да пия противозачатъчни. Когато минат трите менстр. трябва да отида на преглед, за да видят дали всичко се е наред за бременност.
 Успех на всички, които искат да си имат бебче, като мен

# 20
  • Мнения: 1 104
Наистина повечето лекари препоръчват  да минат 6 месеца или 6 менструации, за да се възстанови лигавицата на матката.Но зависи от метода, по който е направен аборта и от много други  фактори.
Пожелавам ти успех.
А ето, че на biko и казали много по-малък срок.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Тази тема много ме вълнува в момента и с нетърпение чакам нови отговори.Жалко че нма повече отговори макар че има доста мами които са преживели аборт(сигурно те не гледат много често в Искам бебе) Sad

# 22
  • Мнения: 535
След спонтанния ми аборт, док каза да се пазим 3 месеца. Дори ми даде противозачатъчни. След като ги спрях, забременях веднага  Laughing Дано и пре теб стане така    bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте и от мен в тази темичка. Мен също много ме вълнува този въпрос и как се е случило в различни случаи и много благодаря на всички за отговорите, много са полезни за мен  Hug
През юни преживях спонтанен аборт в много ранен етап 8 г.с. Това се случи веднага след като спрях противозачатъчните.
След кюртажа пих един антибиотик и никакви други хапове, като доктора ми препоръча да се пазя 6 месеца и отново да опитаме. Преди месец отидох на преглед и попитах не може ли да опитаме и преди тези 6 месеца да са изтекли и ми казаха че няма проблем. Сега опитваме и се надявам скоро да се похваля с 2 чертички.  Praynig
А да не се случи от първия път, това не означава че има проблем
Успех! Peace

# 24
  • Мнения: 743
Привет, миналата година август месец направих спонтанен аборт. Бях в края на втория месец. Казаха ми 3-4 месеца да се пазя. Ноември месец миналата година за първи път опитахме отново за бебе. Декември разбрах че съм бременна, и сега се радвам на малко и сладко бебче. Успех на всички!

# 25
  • Мнения: 806
Аз преди месец и половина претърпях аборт поради спиране на пулса на бебето в 9 г.с.Лекарите ми казаха да изчакаме 3 месеца и да пробваме наново, но сега чакам още една М и можем да пробваме Grinning
Късмет на всички момичета и многоскорошни щастливи вести Peace  bouquet Hug

# 26
  • Мнения: 156
Ние изчакахме 5м. и 2с. и сега започнахме с опитите.Надявам се този път всичко да е наред и скоро да гушна здраво бебе.Успех на всички мами

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз направих спонтанен аборт преди няма и 2 седмици. Бях в 7 г.с. Казаха ми да изчакам 6 месеца преди да започнем отново опити. Другата седмица ще съм на лекар - трябва да са ми готови изследванията и ще поразпитам повечко - и на мен ми се виждат много 6 месеца. Правиха ми и кюретаж, може заради това да се чака повечко.

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Съжалявам, за случилото се. Имай сила, бори се за да превъзмогнеш отчасти болката и вярвай, че рано или късно ще бъдеш майчица.
Възможност, че има - ИМА, но не живей с мисълта, че ще стане от раз, защото после разочарованието е голямо. УСПЕХ!

# 29
 :lol:zdraveite i az kato vas predi 1 godina zabremeniah  v 3 mesez pravih spontanen abort 6toto  ploda ne se razvival pravilno.ianuari pravih aborta i mi kazaha sled 2 meseza s palna para da pravim opiti Cry no vse o6te ni6to

Общи условия

Активация на акаунт