Варненски благотворителни деяния ІІІ

  • 13 771
  • 340
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 039
ок, тогава ще гледам да събера поне 300 лева, и да докладвам с тях какво може да се набави като количества на цени с търговска отстъпка.

в момента в Практикер има много добри ламинати на 16 лева

понеже говорите за ламинат и балатум - проверено ли е нивото на замазката, и дали може да се сложи ламинат вместо балатум - все пак ламинатът е по-висок?

# 91
  • Мнения: 13 512
Имаме 2 спални по 54 кв.м + занималня- 66 кв..м. Можем и само едната спалня със занималнята да направим първо- това са 120 кв.м. По 16 лева ми се струва много.Някакъв друг вариант?
Мисля,че набирането на средства за настилката е належащо. Не можем да огреем навсякъде и за  всичко, но  трябва да направим нещо за пода,децата се спъват в испокъсаният балатум.

# 92
  • Мнения: 6 039
може да се помисли в спаните да се сложи по-евтин ламинат, в смисъл по-нисък клас
а в занималнята малко по-добър

ами скъпичко е.

# 93
  • Мнения: 13 512
Да,това също е идея. Мисля да се обадя да проверя в Джия...дали няма да искат да ни дадат на по-ниска  цена.Ако се сетите за друг вариант-казвайте. Този ремонт е належащ.

# 94
  • Мнения: 6 039
не искам мнението ми да е миродавно, но имам няколко съображение в полза на балатума

1. шумоизолита
2. сигурна съм че няма да се използват препарати за почистване на дърво, ще се мие основно с вода, водата разяжда повърхността на паминатните лпочи кудето се снаждат, и бързо се износват
3. става въпрос за малки деца, има много красиви балатуми, ето това наприемр се продава в Карпет макс.
 няма да е проблем да се говори с уравител, да ни направят добра оферта. Аз като архитект, се наемам, ако реште да отида да преговарям.

# 95
  • Мнения: 6 039
Само да добавя, че опитът ми е доказал многократно, че качеството на ламината и гаранцията, която се дава, никога не се препокриват.

Цената на ламината е
ламинат+подложка+монта+первази

а ако подът не е идеален, ламинат няма да може да се сложи

# 96
  • Мнения: 13 512
не искам мнението ми да е миродавно, но имам няколко съображение в полза на балатума

1. шумоизолита
2. сигурна съм че няма да се използват препарати за почистване на дърво, ще се мие основно с вода, водата разяжда повърхността на паминатните лпочи кудето се снаждат, и бързо се износват
3. става въпрос за малки деца, има много красиви балатуми, ето това наприемр се продава в Карпет макс.
 няма да е проблем да се говори с уравител, да ни направят добра оферта. Аз като архитект, се наемам, ако реште да отида да преговарям.

Добре, говори с тях и кажи какъв е резултата, за да си  направим сл=метката колко пари ни трябват и  за кога да ги набавим.Ако има и някой друг,който да има контакти за балатум, проверете и пишете!

# 97
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Балатумът топлоизолира ли? И сякаш се износва много по-лесно, отколкото ламинат?
А защо в една тема в Дом и Семейство препоръчваха ламинат за коридор, с оглед всичките му характеристики? Значи върши добра работа?
Ъм, препарат за дърво, тук си прав Малена...
Ай си пуснем тема по тоз въпрос, какво ще кажете? Повече мнения ще съберем?

# 98
  • Мнения: 13 512
Пускай,Небесна....нямаме много време да решим

# 99
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз докато формулирам мисълта си ще мине 2 години време.. В кой форум? Клюкарския или Домашния? Пусни ти или Малена дори.  Blush

# 100
  • Мнения: 13 512
Аз докато формулирам мисълта си ще мине 2 години време.. В кой форум? Клюкарския или Домашния? Пусни ти или Малена дори.  Blush
Най-вероятно замазката е за балатум и няма да стане да надигаме нивото с ламинат,както каа Малена.. Така че може да се окаже и че нямаме избор.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ех, балатум тогаз, с детска шарка. Ех...
А перденца имат ли? Щом чаршафа ще е бял, имат ли поне шарено перденце?  Flutter

# 102
  • варна
  • Мнения: 193
мисля, че балатума ще се скапи много бързо и е временно решение. ламината държи. аз в къщи имам ламинат в коридора и кухнята/напук на всички които ме убеждаваха в обратното/ и не е мръднал. слагала съм го преди 3год.
повърхността отдолу наистина трябва да е много гладка. незнам там как беше. които го видя да каже. да не стане така да набавим ламинат, а той да не може да се постави на крива повърхност.

# 103
  • Мнения: 13 512
Може да се скапе по-бързо от ламината, но мисля,че може да издържи 5-6 години най-малко. Този балатум,който е в момента е поне 10 годишен,сигурна съм. Да търсим  балатум с  детски шарки,така ли? В понеделник ще тръгна да търся и ще ви информирам

# 104
  • Мнения: 1 629
Добре, балатумът е най-малкото по-постижим за момента, ламинатът е скъп. Мога да пусна тема и да разпратя малко ЛС-та на варненки да дойдат да дадат по някой лев. Какво ще кажете? Нещо като софийската акция за памперсите? Трябва да е нещо като среща, дайте предложения кога и къде, а пък аз ще се опитам да събера повечко хора.
За чаршафите какво се реши? Не съм се отказала да шия.

Общи условия

Активация на акаунт