Златна есен на вратата чука, през АПРИЛ бебоци ще ни гукат!

  • 12 212
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
Ая, ти ме засрами.... носиш 2 бебока и си само 2 кг +  Rolling Eyes , а аз съм вече +5   newsm78 .... ама то с моя апетит ...това е положението
Пилците се броят наесен  Grinning, ще я видим тая работа накрая  Joy

Възползвах се от почивните дни да си по4истя гардероба от нещата, които не ми стават вече.... и като сu пробвах да си сложа дънките .... успях да ги вдигна само до средата на бедрото  Cry  ... направо... ужас .... И сега останах с 2 панталона и няколко блузки, които са късички, а за това студено време ... вталените ми якенца не могат да ми заkопчеят коремчето Sad
Аз съм си оставила това удоволствие с разчистването за следващия уикенд. И планирам ходене по магазините за обувки и бременни панталончета  Flutter Та може да се съберем по-голяма дружинка за пазаруване - тъкмо ще е по-весело и приятно  Simple Smile Ооо, ма ти си от Пловдив... Нищо запазвам си правото да те поканя на кафе като дойда там - наполовина и аз съм от там, та си имам баба  Wink

Другото е..., че и мен ме болят кокалите ... таза и гръбначния стълб и мястото където се сливат. Дори когато лежа ме болят и не мога да си намеря място. А когато cтоя права кръста просто ме побърква
Все едно моите болежки описваш  smile3521 Но... ще търпим, щом е за тая хубава рвлива кауза Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета.
Честита нова тема, много е красива." Виновника" да си понесе похвалите.
Дано всички сме добре и пишем само хубави неща.
Аз още не съм мръднала на кантара, но ще видим по-нататък. До Нова година ще съм като глътнала топка.  Joy
Мъжът ми много ми помага в домакинската работа. И само пита, да не съм вдигала тежко докато ме е изпуснал от поглед.   bouquet
Хайде да видим кой първи ще узнае пола на бебо и дали са познали. Можем да си направим списък с предположенията. Аз поне докато не видя, не вярвам. Laughing

# 17
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!  Grinning
Успешна нова седмица!

Зазу много се радвам, че вече се чустваш по-добре.
Страчи относно повръщането - трябва да избягваш храни, в които има киселина, включително плодове и зеленчуци. Освен това е по-добре да пиеш билков чай, а не вода. Сладкото много пречи на стомаха и предизвиква повръщане. За болките в стомаха можеш да пие Ранитидин, или лекарства от тази група. Опитай се вечерята ти да е най-малко 3 часа преди лягане. И винаги да има нещо в стомаха, особено сутрин. Мини на по-леки храни - варени картофи, ориз, печени филийки...
С първата си бременност повръщах до 6-тия месец. Накрая вече бях свикнала Simple Smile Дано при теб отшуми скоро  Praynig Но дотогава, за да ти е по-леко трябва да спазваш някой правила.
Аз съм с обострен хроничен гастрит и още 3 хронични възпаления по хранопровода и много добре те разбирам! Също като теб повръщам като луда и нямам сили за нищо Sad

Тия дни нещо ме е хванала някаква апатия към всичко Sad 3 дена нямах никакво желание да стана от леглото, от това ми положение най-много си изпати детенце Sad Много съвестно се чуствам, но не можех да се надигна от леглото. Може би, е защото си стоя в къщи, а такова нещо не ми се случвало отклакто бях по майчинсто предния път.  Днес обаче съм изпълнена с енергия и мисля да се размърдам!

Относно домакинската работа - изобщо не ми се захваща, но гледам поне основните неща да сърша. Мъжът ми напоследък се прибира доста късно и няма кога да ми помага, а през опчивните дни рядко сме си в къщи. Така че трябва да се справям сама Sad

Да ви питам - Личът ли си вече коремчетата ви? Моето все още го няма никакво Simple Smile Дрехите все още ми стават, освен сутиените! Станала съм много атрактивна в бюста Simple Smile

Хубав и слънчев ден на всички Simple Smile

# 18
  • Мнения: 491
Здравейте слънчевки!
Stra4iatela и аз мисля, че трябва да отидеш на доктор за това повръщане и честно казано лекичко се притеснявам за теб. Виж zazu1 вече е по-добре. Една приятелка - първата с бебе - също много повръщаше и накрая освен, че си полежа в болница и след като я изписаха ходеше за по час да й включат система. Вярвам, че при теб няма да се стигне чак до там, но е хубаво да отидеш на док, поне да предотвратиш обезводняване пък и самата ти да се почувстваш по-добре.

Имам идея - да си включим баланса на килограмите през бременността - аз на този етап съм +2  Whistling
Аз съм +3, но и на мен дрехите не ми стават. Мисля, че проблема не е в килограмите тъй като 3 кг. хич не са много, но телата ни вече доста се променят - коремчето, таза, гърдите са се попроменили та старите дрешки не се напасват по новото тяло Simple Smile
Колкото до болежките, вече ви се оплаквах от тях, че при мен се появиха доста рано. Май вече трета седмица си живея с тях - не е приятно ма какво да се прави. А дори съм и смешна като закуцукам или като тръгна да се надигам от спалнята и се разохквам като стара баба  Laughing
Домакинската работа направо е зарязана Embarassed Нали се пренесохме вече напълно и трябваше сега за трите почивни дни да си оправим дома, но... аз си взех 2 дни болничен след бъбречната криза, а съкровището си взе 2 дни отпуска и така се събраха 5 дни и ние грабнахме котарака и  car003 право към Бургас уж да си почивам. Пък то какво стана - една вечер не съм си легнала като хората, все се прибирахме около 3-4ч., че и на едно от прибиранията ни беше изчезнало котето та сме го търсили като гламави по нощите. Той е чисто черен и познайте как се открива  Shocked Намерихме си го калпазана -  като го гушнах направо се тресеше от страх горкото. А пък една нощ останахме и в Слънчев Бряг - голям купон... ако можех да пия де - никога до сега не бях изпивала толкова сокчета за една вечер  Joy


# 19
  • Мнения: 1 925
Здравейте, момичета !    bouquet
Аз отивам след малко на ЖК и ми стискайте палци всичко да е на ред. Дано не стигне до системи, но ако ще е по-добре. Аз преживях пълен кошмар в събота, почти се задуших от повръщане - не можех да си поема въздух.... посинях, абе кошмар. Днес ми е много зле, повдига ми се, но още не съм повръщала. Дано не се излагам в Шейново  Sick Иначе в неделя имах и други перипетии, пишнах малко кръв, но беше съъъвсем малко, дано не е нещо сериозно и днес се видим с бебо...  Praynig Страшно съм притеснена, моля ви се стискайте палци  Praynig  Sad  А иначе шефката ми днес ми каза, да видя да си взема отпуск, защото не може да хвърля на боб кога ще дойда и кога ще ми е зле, но го каза загрижено, защото по думите на колежките съм много бледа и приличам на мъртвец, те нали са искрени... 
 

# 20
  • Мнения: 491
Stra4iatela много-много силно ти стискам палци и всички ще чакаме тук след ЖК да ни докладваш. Успех мила

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Страчи, всичкото това на куп .... много страшно ми звучи....
Много много ти стискам палци .... Hug дано всичко да е наред с бебо, а и ти да се оправяш...

Айде успех и чакаме да кажеш как е минало

# 22
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА !!!


За вагиналния - мен  откак съм в седмици Simple Smile не ме гледат на вагинален , само с коремен и двата пъти Simple Smile
За колограмите - аз не съм се мерила изобщо Sad ... откак знам . Август последно бях качила ..около 6 кила  #Crazy , но вероятността кантара да е бил вереен е ..минимална ...
 Naughty
Толкова  някак не ми се вярва да кача още първия месец и половината ..

Относно коремчетата - вече да  Grinning личи сии , вчера за  пръв път облекох гащеризон - не мога още да се възприема  Rolling Eyes, а .. и има  още за запълване  Laughing
За домашната работа - има моменти , когато ме хваща  ПЪЛЕН МЪРЗЕЛ , но зачестяват моментите на  енергия Wink



Зазу - Бравоз , радваме се че си се стабилизирала Simple Smile
Stra4iatela   - стискаме , но ако се наложи , нека  сложат система , дам неприятно е .. но помага , ще  те  вдигне на крака . А и това е  плащещо дет си го преживяла ( със задушаването) ...
Стискаме палци и за  другото , ти ни обади как е минало Wink

Гледам , че си на линия ... айде , казвай как мина ?


А момичета как сте с  хормоните и настроенията ? Менкат ли се ? Засега още не ме  е хванала  апатия или депресия , но имам  бременни познати , които ги догонват ...

# 23
  • Мнения: 1 925
Здравейте, момичета...  Hug
Върнах се от ЖК леко разтреперана  #Cussing out от тъпата акушерка. Когато ме записваше за ЖК не ме пита дали искам да ме прегледа някой и днес установих, че доктор има до 13:30ч. Назначи ми кога да отида за изследвания в 16-та г.с. в края на октомври чак... Не е ли късно ?  Thinking Записа ме и аз почнах с въпросите. Ето и диалогът :

Аз: Как стои въпросът с болничните, защото съм много зле, почти нищо не хапвам, а когато хапна или пийна нещо го повръщам ?
Акушерката : Еми то всички бременни повръщат, какво толкова ? Нали не повръщаш повече от 20 пъти на ден?
Аз: Не повръщам по 20 пъти, просто, защото нищо не ям, нито пия...Акушерката: Ми много зле седи положението с болничните, не сте ли чула ?
Аз: Не, съм, какво да чуя?
Акушерка: Ами по всички медии се гърми за фалшиви болнични. Може да ви дадем, но може и от личния лекар да вземете.
Аз: Добре, сега можете ли да ми дадете ?
Акушерка: Не, защото докторът го няма. Елате някоя сутрин.
Аз:А сега кого мога да питам какво да взимам за повръщането ?Акушерката: Ама нали ви казах, че нищо ви няма?Ако решите отивате пред 25-ти к-т сутринта и ви приемат за системи.
Аз: Аама как аз като преценя, няма ли лекар да ме види и той да прецени... Аз може още 2 дена да се влача и да припадна, тогава ще ми е ясно че съм за болница, но нали затова са лекарите да предотвратят това?
Акушерката: Вие си преценявате и отивате. Друго?
Аз: Не !  #2gunfire
През цялото време гледаше как по-бързо да ме разкара, направо откачих  #Cussing out Не знам как се сдържах да не се разрева като излезнах от кабинета  #Cussing out Все на мен ще се случат такива дебилкииииии  #2gunfire
Сега говорих с шефката ми и тя също се втрещи от отношението. Ще отида утре при личния лекар, ако той се направи на интересен ще убия някой и ще ги накарм да стоят с мен по цял ден да видят да ли нищо ми няма и как повръщам кръв. Реве ми се момичета....  Cry Говорихме и за осигуровките, така че да ми изгодно, и ще трябва да мисля сега дали да взимам 100 лв. по-малко заплата и болнчните да са ми повече....  #Crazy
Относно килата - премерих се свалила съм 6 кг. и ако на това му се вика, че съм добре  #Crazy
Съжалявам, че съм такъв егоист тези дни и говоря за себе си, но ми е страшно тежко...
 Cry

# 24
  • Мнения: 100
Страчи, съжалявам за неприятното преживяване, явно всички акушерки са такива "дръпнати".

Аз поради тази причина се записах на женска консултация в к-ка " Торакс" като заплатих пълния пакет с  изследвания.
Отидох в Мед. Център да питам може ли да ползвам изследванията, които ми се полагат като здравно осигурена и споделих, че ще посещавам и друг лекар те ми отговориха, че ще съм им в тежест и ми стана ясно ,че ще имам само главоболия.

Отностно изследванията и на мен ми се струва, че е малко късно 16 седмица, може би е добре да отидеш, когато има лекар и да се консултираш с него.
Фетална морфология първия преглед  се прави между 12 седмица до 14 седмица.

Желая ти  бързо отминаване на неразположението.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 #2gunfire може ли такова нещо !!!! #Cussing out направо съм изумена!!!
Аз си мислях, че това отношение си е отишло заедно с комунизма?!?!?
Страчи, къде ходиш на ЖК (явно съм пропуснала)?
Ако питаш мен, отивай при док, при който си ходила до сега и той да ти даде болнични и каквото трябва. Ааааа мен ме хванаха нервите .... не знам на теб какво ти е
Аз явно съм щастливка, че док, при който се записах води и ЖК и отношението е на ниво (надявам се така и да остане)
Страчи, легни да си починеш малко и утре на док...

# 26
  • Мнения: 491
Stra4iatela въобще не ни се извинявай - вчера четох, че се препоръчва бременната да споделя негативите, които изживява защото иначе се трупали на бебо - говори спокойно и на воля, нали за това сме се събрали за да се подкрепяме. А за теб си мисля отдавна нещо - я отиди на една църква избери си един поп и му кажи как не ти върви (защото ти и преди беби се изтормози) и че си бременна, и че искаш да ти чете молитва, пък той да прецени коя точно да ти чете. И като отидеш утре на доктор си му кажи всички оплаквания, като започнеш със свалените кила и кръвта, ако трябва пресили дори нещата - те докторите понякога трябва да ги стреснеш за да ти обърнат внимание  #Cussing out
Пък аз да ви кажа малко се притеснявам за реакциите си - май съм станала много лоша. Дори миналата седмица писах едно мнение в една тема за клиниката на д-р Мазнейкова и едно момиче даже ме нарече жлъчна  Confused и аз се замислям - наистина съм се променила и може би наистина правя кофти изказвания (не за Мазнейкова, а по принцип) и ако е така то хич не се усещам, а това никак не е добре.

И още нещо - ако не се лъжа май gerryG беше запитала за срещичка миналата седмица. Аз тогава не отговорих, че си мислех - много момичета повръщат и сигурно няма да им е приятно изживяване първата среща. Но сега си мисля, че gerryG е права - какво ще кажете за среща - да се наговорим, наоплакваме и нахвалим хубавата?

# 27
Ами .. нищо  не ме  учудва  Страчи  Tired Това  им  поведение е вече  непоносимо .. Баси , нали за това  са  "сложени " там , за да   дават съвет и инфо , когат се налага , а не да  си "влачат" езика зад  зъбите  и да чудят на коя кълка  да  застанат ... да им се не види и  племето  #Cussing out Всеки  работи с хора ! Никой не е лишен от  това удоволствие . Всеки работи с/за  хората , които в същото  време  ТИ вадят  хляба . Особено по-нискостоящите  в поликлиники , клиники и  болници  си  превишават правата  и адски дразнят #Cussing out Като вчера , когато ходихме до  болницата да видим сестра ми ( взеха я в  патологията за задържане  Tired ) и  една  САНИТАРКА  ми  избоде  нервите  #2gunfire
Така е ... за  съжаление , знаят че изборът ни е минимален и си се  държат както си искат. Всяко нещо за тях е  лигавщина . "Всички бременни повръщали" - Бля Бля  глупости !!! Аз  повръщах...САМО ЕДИН ПЪТ , а  приятелката ми - НИТО ВЕДНЪЖ !!! Но както казва сестра ми ( тя е медсестра в Карит ) , за персонала , трябва да паднеш и  умираш , за да  ти се обърне  внимание ... Такива  са нещата ..
Има и  внимателни  и  загрижени ... но са рядкост . Ако са се  паднали на вас - задръжте ги и вие  с много  внимание  и любезност Simple Smile туй е Peace


Melodiya - къде да е срещата ? В Софииката ли ?

Много си права за  негативите , да знаеш Peace , ТРЯБВА  ДА СЕ  СПОДЕЛЯТ !!!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 111
Страчи, аз лежах в Шейново и там всички бяха много мили и любезни, но иначе не ходя там на консултация. Иначе аз май пак си повръщам, но не по толкова засега. И успявам да ям някакви малки работи и да пия по нещо.
Ако повръщаш много, непременно върви на друг лекар, ако трябва, защото аз 6 дена бях мега зле и ми казаха защо не съм отишла по-рано. Не е шега това- води си се патологично. Аз се бях май пообезводнила доста. Иначе аз ходя в Закрила и нямах никакъв проблем с болничния, но там ни осигуряват от работа и нищо не плащам засега. Ако си плаща човек, не знам колко струва. А и то сигурно пак си е до лекар.
Намери си свестен гинеколог, които да ти дава болничен и да не ти лази по нервите, а да е позитивен и да си те следи нормално. Иначе какъв е смисълът.....
За повръщането взех да се примирявам, че явно това е положението- ще си драйфам от време на време- само да не става по 5 пъти на ден като преди и да мога по нещо да ям и пия. Дано да е до 16-та седмица най-много, а да не си остане до 9 месец.
Иначе ми изписаха Degan, но само като ми се повръща. Не съм убедена, че ми действа особено на таблетки. Иначе като ми го вливаха в болницата и на инжекции- като че ли по-действаше. Сега и с таблетките си повръщам.... Какво да се прави.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 404
Страчи, това с теб е абсолютно безобразие!!! Моят съвет е, ако има как следващия път, а и всеки път, когато може, ходи с половинката. Отношението е съвсем различно, убедила съм се. Явно ние сме склонни да изтърпим какво ли не заради бебчо, а мъжете /в общия случай/ мислят първо за нас и са по-склонни и да изискват, и да се карат. А това очевидно е наложително в някои случаи.

Другото е, искай да те преглежда лекар! Бре, да му се не види, има акушерки, които си придават повече важност от завеждащ отделение! #Cussing out Явно и за това е в сила българският принцип "царят дава, пъдарят не дава".

Това с пишкането на кръв може да се окаже нещо сериозно. Искай от личния да те прати на специалист. Може да няма нищо общо с бременността или да е провокирано от нея.
Направо не знам какво да ти кажа за провръщането. На мен ми изписаха Вомитусхил за такива случаи. Попитай лекар за него. Дано по-скоро ти мине   action032

За статистиката с килограмите: Аз съм все така -2. И ми е много чудно къде точно съм отслабнала, когато бюстът ми е +2-3см, а талията +4-5см. Май, както казва и Melodiya, телата ни се променят по специфичен начин и килограмите съвсем не са равномерно разпределени. На мен вече не ми стават най-тесните дрешки, но само в талията. Не мога и да помисля за дънки.

Не е ли време вече и ние да пуснем снимки с покупки за мами, както гледам са направили други отчетни? Аз купих някои неща, които стават за носене, както в началните месеци, така и по принцип. Много удобно.

Харесва ми идеята за среща. lalalala

Общи условия

Активация на акаунт