Да направим нещо малко за красивата природа на България

  • 13 971
  • 356
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 459

Друго си е да си ходиш безплатно на моренце, нали? Друго си е да си опънеш палатката в чуждата земя, на никой да не плащаш щото така ти отърва. А ако у вас някой пожелае да си опъне палатка, сигурна съм, че ще сте супер , ама супер гостоприемни. Имам работа към София. Ще бъда доволна някоя от вас да ме приеме безплатно в дома си за 10-тина дни.

 Много справедливо звучи, мила, но бреговата ивица е държавна граница, не частна собственост.
Със сигурност територията на Морската градина също е била мера на N броя собственици.. е, да им даваме входна такса ли???  при положение, че не са я поддържали или поне допринесли с нещо да се запази??


Е да, обаче палатките ги опъват НЕ на бреговата ивица, а малко по навътре, където има сянка, а те вече НЕ всички са държавни, има и частни.
Мислиш ли, че собствениците на имоти, където е Морската градина са си дали земите ей така?! То просто няма такъв закон ОГРАБВАНЕ- БЕЗВЪЗМЕЗДНО в полза на държавата. Плати ли са им на хората, както се прави след 1994 г насам.
От там нататък поддържане, допринасяне и входна такса не важи, в смисъл не е залъжение на собственика, след като вече той не е такъв.

# 316
  • Мнения: 459
Предполагам, че ти не би искала да вземат твой имот безвъзмездно, защото например от там минава магистрала, водопровод или нещо друго, което е в полза на държавата, т.е на всички граждани. Това, което ще ти платят идва от данъците, които пък идват от гражданите. Така гражданите плащат, за да имат каквото им е необходимо. Което от своя страна се определя от политиците, които ние сме избрали. Всичко е един голям кръг. Като гражадни имаме еднакви права, и не може да даваме нещо за сметка на другиго без наше съгласие.

# 317

МАЛКО РАЗУМ- ей тва е. Не обичам крайностите, в която и да е посока. И смятам, че "проекта" Иракли от еко гл. точка клони към абсолютна крайност, което ме вбесява.
Това, което ние искаме да правим /тя вече CWETI го каза, CWETI - кефиш мило/ е точно това, малко постройки с много зеленина. На мен много ми харесва идеята и се надявам, че скоро ще се осъществи.

 Е, Byrne, точно за малко разум говорим.
Добре знаеш, че земи с по 20 собственика (както сама каза преди) обикновено се продават, защото е АБСУРД толкова хора да се разберат какво точно искат да правят с тях.
Тогава обикновено ги купуват определени дебелосерковци,  изплющяват едно НДК, заобиколено с тъп райграс, палми в качета и генномодифицирани теменужки + барбекю и басеин..         дотук с илюзиите за опазване на зеленина и природа.

Един добър пример за добро законодателство в тая насока са французите - там в  земеделски или защитени територии е разрещено да си построиш нещо повече от барака (но не хотел) САМО АКО ИМАШ ПОВЕЧЕ ОТ 15 ДЕКАРА ЗЕМЯ.  Само така може да се спре тоталното застрояване!

# 318
Предполагам, че ти не би искала да вземат твой имот безвъзмездно, защото например от там минава магистрала, водопровод или нещо друго, което е в полза на държавата, т.е на всички граждани. Това, което ще ти платят идва от данъците, които пък идват от гражданите. Така гражданите плащат, за да имат каквото им е необходимо. Което от своя страна се определя от политиците, които ние сме избрали. Всичко е един голям кръг. Като гражадни имаме еднакви права, и не може да даваме нещо за сметка на другиго без наше съгласие.


Баба е съгласна с теб, не го приемай като нападка...
аз пък имам земи в Кранево, и то е май зона...

# 319
  • Мнения: 459
Предполагам, че ти не би искала да вземат твой имот безвъзмездно, защото например от там минава магистрала, водопровод или нещо друго, което е в полза на държавата, т.е на всички граждани. Това, което ще ти платят идва от данъците, които пък идват от гражданите. Така гражданите плащат, за да имат каквото им е необходимо. Което от своя страна се определя от политиците, които ние сме избрали. Всичко е един голям кръг. Като гражадни имаме еднакви права, и не може да даваме нещо за сметка на другиго без наше съгласие.


Баба е съгласна с теб, не го приемай като нападка...
аз пък имам земи в Кранево, и то е май зона...

Не, не го приемам като нападка, всъщност радвам се, че мога да разясня някои работи.
Кранево, трябва да проверя и ще ти кажа.
Трябва да си отстояваме правата до край, защото с нищо не сме длъжни на никой.

# 320
 Мила Byrne, предполагам, че все-още не знаеш какви доходи би могла да имаш от екотуризъм ( ала Surviver, тук тепърва ще се развива...)  Достатъчно е да ти кажа, че в места с голямо биоразнообразие  се плаща на час за престоя...
Да си го застроиш ... да така правят всички... ама не това се търси и плаща скъпо вече!!  newsm78

# 321
  • Мнения: 459
Мда, и вие сте за повторно проучване.

# 322
  • Мнения: 459
Мила Byrne, предполагам, че все-още не знаеш какви доходи би могла да имаш от екотуризъм ( ала Surviver, тук тепърва ще се развива...)  Достатъчно е да ти кажа, че в места с голямо биоразнообразие  се плаща на час за престоя...
Да си го застроиш ... да така правят всички... ама не това се търси и плаща скъпо вече!!  newsm78

Незнам, така е, ама не трябва ли избора да е мой, при положение че една част от имота ми е окончателно вън от натура, а друг е отложен.
Иракли е много голяма местност, собствениците са изключително много над 2000 човека. И все пак тук е България , този вид туризъм ще му трябват поне над 50 години развитие и то целенасочено, проучено, от хора с нужната квалификация, образование и т.н
Колко българи биха дали лв/час, за да видят и аз незнам какво, защото моите имоти са оголени и изорани? Колкото до чужденците, те предпочитат наистина да видят нещо интересно в резерватите и нац. паркове. Там със сигурност има какво да се види.
А и незнам, те плащат ли нещо? Май не.

# 323


Незнам, така е, ама не трябва ли избора да е мой, при положение че една част от имота ми е окончателно вън от натура, а друг е отложен.
Иракли е много голяма местност, собствениците са изключително много над 2000 човека. И все пак тук е България , този вид туризъм ще му трябват поне над 50 години развитие и то целенасочено, проучено, от хора с нужната квалификация, образование и т.н
Колко българи биха дали лв/час, за да видят и аз незнам какво, защото моите имоти са оголени и изорани? Колкото до чужденците, те предпочитат наистина да видят нещо интересно в резерватите и нац. паркове. Там със сигурност има какво да се види.
А и незнам, те плащат ли нещо? Май не.


  Изборът си е винаги твой.... това е великото, това е и тъжното...

# 324
  • Мнения: 459


Незнам, така е, ама не трябва ли избора да е мой, при положение че една част от имота ми е окончателно вън от натура, а друг е отложен.
Иракли е много голяма местност, собствениците са изключително много над 2000 човека. И все пак тук е България , този вид туризъм ще му трябват поне над 50 години развитие и то целенасочено, проучено, от хора с нужната квалификация, образование и т.н
Колко българи биха дали лв/час, за да видят и аз незнам какво, защото моите имоти са оголени и изорани? Колкото до чужденците, те предпочитат наистина да видят нещо интересно в резерватите и нац. паркове. Там със сигурност има какво да се види.
А и незнам, те плащат ли нещо? Май не.


  Изборът си е винаги твой.... това е великото, това е и тъжното...
Не разбирам, кое му е тъжното. Смяташ ли, че трябва да съм задължена да правя нещо, което не искам в полза на обществото.
Аз и по напред казах, че нямам нищо против да ми платят по пазарни цени, както правят по цял свят и да правят каквото знаят. Ще ми платят с данъците на гражданите, вкл и моите. И всички ще платим да имаме това, което искаме. Но не и да ме задължават какво да работя. Теб задължават ли те?

# 325
  • Мнения: 459
И накрая какво излиза, хем искам природа, хем искам някой друг да плати за това.
Ощетените ще бъдем аз, ти и още хиляди българи, за сметка на останалите 7 млн. Справедливо, нали?!

# 326

Не разбирам, кое му е тъжното. Смяташ ли, че трябва да съм задължена да правя нещо, което не искам в полза на обществото.
Аз и по напред казах, че нямам нищо против да ми платят по пазарни цени, както правят по цял свят и да правят каквото знаят. Ще ми платят с данъците на гражданите, вкл и моите. И всички ще платим да имаме това, което искаме. Но не и да ме задължават какво да работя. Теб задължават ли те?


 Не вееее-е-е-е, него приемай така.... никой никого не задължава.
Естествено, най добре е да ти го платят по пазарни цени...и дано да стане така, за да се запази като цяло района. Но, за жалост, май нямат такива намерения.
 И затова всеки собственик гледа да си отстоява правата....  а резултата от това е отсечката Бургас - Св. Влас (казвам го, щото си наблизо,  има мноого примрери още)
 Това, което много собственици на необработвана земя още не разбират е, че освен права върху нея, те носят и отговорността  за живота, запазил се на нея. (Запазен въпреки намесата на Държавата а не поради нея)
 И тъй като всеки си казва " Що другите да си гледат интереса, пък аз да мисля за природа??? Ае, стига...." цялото черноморие скоро ще заприлича на Слънчев Бряг или Златни Пясъци.
 
затова казах "тъжно"

# 327
  • Мнения: 459
Проблема не е във втори Сл. Бряг или Златни пясъци. Проблема е в инфраструктурата и интереса наистина да се печели от туризъм. И това все още е така, печели се.
По цял свят, там където няма защитена територия, има "Сл.Бряг"
Всички курорти са на този принцип. Нека да погледнем курортните острови, какво е положението там, а в Турция? За Америка да не говорим.
Например в Гърция има един плаж, зад него няма хотели, обаче има паркинг, има ресторанти, а цената е особено прилична. Обаче има и места, където хотелите са строени направо в морето. Имат и защитени плажове, където обаче е забранено ползването им. Т.е там има изключително редки видове от флората и фауната . И те никога не са били частна собственост по тази причина. Всеки собственик си гледа интереса и предценява от кое би могъл да печели повече, каква е конкуренцията и има ли място за него в "играта". Държавата пък от своя страна има интерес да не спъва частиня сектор, защото парите под формата на данъци идват от там.

И ние си имаме, мисля че 4 защитени зони и то огромни по морето. Като сложим и градовете и селцата по морето, колко остава за туризъм?!
Просто трябва да решим какво всъщност искаме, развита държава или джунгла.
Преди десетина години какво беше положението по морето и туризма като отрасъл.
Много се преиначават нещата, пресилват се- от еколозите, надъхването на хора с един милион комплекси, са лесни за манипулация.

# 328
  • Мнения: 459
"отговорността  за живота, запазил се на нея"

Това се казва проучване от РИОСВ. Т.е те определят как и колко би могъл да навреди даден проект върху околната среда.

# 329
  Добре, нека говорим за туризъм.
Защо аз, дето съм наполовина от Варна - наполовина от Созопол ще смятам за почивка времето, прекарано на места като Иракли ( и не само аз)????
 Защото няма туризъм без Природа 
 Какъв е смисъла да си вдигна четирите букви и семейството от центъра на Варна и да се завлека до Созопол, Обзор, или други подобни местенца с "развит туризъм", дето навалицата е по-голяма от подлеза на ЦУМ??
Нима ще си почина повече в хотел, слушайки какво правят  всичките му обитатели? или като се настъпвам с хилядите други заблудени по единствената главна улица, дърпана за ръкавите пред всяка къща/кръчма?   Да не говорим за плажната ивица, дето едвам побира местното население, какво остава за гостите...  Това е местния туризъм, познавам го добре.  Мерси!

А за Гърция - така е по островите - гъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъч и скъпотия...  но гъсто са застроени евтините им курорти. 

Общи условия

Активация на акаунт