Как си търсите работа?

  • 1 681
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
интернет,ама не съм особено доволна.

# 16
  • Мнения: 421
С познати, другата седмица съм на конкурс, не че ни си харесвам сегашната, ама ...

# 17
  • в къщи
  • Мнения: 467
Много усърдно-лежа си в къщи и в седмицата 1 път гледам обявите по кабелната.Но разбира се,нищо ИнтеРесНо. Joy

# 18
  • Мнения: 5 228
До сега съм работила на 3 места, на 2 от тях кандидатствах по обява в Капитал.
Колкото до психологическите профили - да, повечето консултантски фирми правят нещо подобно, като единици са тези, които работят със стандартизирани методики, т.е. правят някакъв псевдопрофил на базата на впечатленията си от интревюто.

# 19
  • Мнения: 910
последните две от интернет - доволна съм, но ходенето на интервюта продължава около месец, не става за "бърза" смяна на работата. Въпреки това не мисля, че трябват познати за да попаднеш на свясна работа - трябва си качества и малко късмет.
Първата ми работа беше при роднина - от тогава НЕ при познати и роднини, това ми е единственото изискване за работа Naughty

# 20
  • Мнения: 3 576
Предпочитам да е чрез познати, поне на такива работи съм се задържала.

Предпоследния път си я намерих от обява в jobtiger.bg и напуснах на 10-тия ден. Въпреки интервютата и разговорите ми с шефа преди да започна, работата се оказа ужасно различна от това което очаквах и ми бе казано.

# 21
  • Мнения: 2 070
Докато бях студентка работих от време на време по специалността си благодарение на един от преподавателите ни, който беше сметнал, че ще се справим - аз и още двама-трима...така участвах в три сериозни проекта, от там ме взеха за още един и така...Година и полвина след раждането си намерих работа чрез jobs.bg, не по специалността, но ми хареса...Сега съм в Плевен и тук мога да намеря работа почти само чрез познати и приятели.. Но тръгвам за София - ще се допитам  до приятелите, преподавателите и колегите от Университета... Има и един потенциален вариант - харесаха ме тези от посредната ми работа и може и при тях да почна, макар че не ме удовлетворява заплащането, но поне за известно време може да поработя при тях - заради опита и длъжността..., може би и заради предизвикателството да издържам от 9-18 в офис...до сега не ми се е случвало да съм така стационарна и затворена...
Що се отнася до HR агенциите - ми ходих веднъж в една и те нещо се впечатриха, но ми казаха, че в момента няма какво да ми предложат, защото търсеха хора за съвсем различни неща, които нито са ми интересни, нито имам компетенциите. Последните ми работодатели също използваха модерен подход, на интервюто имаше психоложка от подобна HR агенция, беше интересно, но не ме изненадаха особено, то човек може да предположи какво ще го питат на интервю..

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отивам в регионалния ни инспекторат по образование и следя за свободни работни места. И в Интернет опитах работа различна от учителската да си потърся, но нещо не ми допаднаха обявите.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди чрез познати. Сега чета обяви в интернет.

Общи условия

Активация на акаунт