Първа думичка на бебо

  • 1 552
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
баба, деде, тата, но не и мама Sad Дискриминация. hahaha Joy Започна да се "бабосва" някъде на около 6 месеца, но не мисля че е било осъзнато.

# 17
  • Мнения: 135
тата на 5-ти мес.

# 18
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop
Аз не видях някъде да пише първа съзнателна дума! WinkВъпреки ,че синът ми казваше мама ,като искаше да го взема и то само и единствено на мен!

# 19
# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop
Аз не видях някъде да пише първа съзнателна дума! WinkВъпреки ,че синът ми казваше мама ,като искаше да го взема и то само и единствено на мен!

ОК, никъде не пише. Просто на тези бебешки гукания аз не им викам "думи"  Peace

# 21
  • Мнения: 577
ние също казахме бабо

# 22
  • Мнения: 485
Та-та беше първата на около 7 месеца.
Но първата съзнателна беше МАМА  Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Тата Laughing

# 24
  • Мнения: 282
На 8ми март каза мама Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 992
мама - като беше на 7 месеца

# 26
  • Мнения: 4 362
Първата думичка я каза преди седмица беше "кака" и аз и братовчед ми загубихме ума и дума,щото е неосъзнато,но за първи път прави срички,съмняваме се ,че я е чула от него щото той по цял ден ме какосва  Mr. Green и сега продължава от време на време да я казва  Wink

# 27
  • Мнения: 663
мама-на 5 месеца

# 28
  • софия
  • Мнения: 495
баба-на 7 месеца Peace

# 29
  • Мнения: 1 588
Първата думичка я каза преди седмица беше "кака" и аз и братовчед ми загубихме ума и дума,щото е неосъзнато,но за първи път прави срички,съмняваме се ,че я е чула от него щото той по цял ден ме какосва  Mr. Green и сега продължава от време на време да я казва  Wink

Голямата ми дъщеря беше много "приказлива", след като почна да гука. Записала съм си, че на 3 месеца и половина е казвала "кака" и "конгонго" Simple Smile На 6 месеца започна да казва "ма-ма", все съм се чудила доколко осъзнава думата (като се има предвид, че е със синдром на Даун), но я употребяваше доста на място - най-често рано сутринта към 6 часа в тъмното, като се събудеше гладна... Следващата й дума беше "баба", започна да я казва на 8 месеца и за тази дума съм вече сигурна, че още тогава я използваше по предназначение, понеже баба й не живее с нас, но често идва и двете се обожават една друга.

Общи условия

Активация на акаунт