Майски щъркелови доставки 2021 (Тема 3)

  • 43 043
  • 665
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 876
А каза ли при какви ситуации се взима протеин за бременни?

# 61
  • Мнения: 59
Днес се сблъсках със следната неприятна ситуация днес. Направих поръка от некст през сайта им, без да изпозлвам друг като посредник. Една приятелка ми беше казвала, че нейните пратки от некст все от Полша идвали. Е, да ама моята е от Англия с DHL, и получвам днес имейл от DHL, че пратката ми е задържана на митница и имам 2 опции: едната е да им представя попълнен документ “пълномощно” прикачено в имейла + да им дам ЕОРИ клиентски номер от митниците, какъвто номер аз нямам. Четох на едно място в нета, че се издавал до 5 работни дни, само че DHL ми казват “имате 3 работни дни да ни предоставите тези данни или да кажете, че се отказвате от пратката, за да я върнем, в противен случай започват да се начислят някакви безумни такси към пратката”. Този номер и пълномощно на тях са им нужни, за да ми освободят пратката от митницата и да ми я доставят.... в Чудо се видях. Не съм от хората, които поръчват от чуждестранни сайтове, ако знаех, че така ще стане, нямаше да се занимавам.. в крайна сметка най-лесното е да я върна. Само че си припомних какво съм поръчала и само заради едни много сладки обувки ще звъня на митницата да ги питам този клиентски номер може ли да ми бъде издаден веднага, а не да чакам с дни за него и така, за да мога да го дам на DHL.

Моля ви ако някой си е вадил този клиентски номер или е запознат за БГ как се случват нещата да ме светне малко.
Доста се натоварих честно казано...
Благодаря!


Люлка съм харесала на Nuna. 4Момs много ги хвалят.
Гнездо мисля да взема. Харесах едно на Bambuki

Дрехи: първият месец боди с къс ръкав и отгоре пижама. Така процедирах със синът ми, който е роден края на Април. Тези дни обмислям поръчка от Некст. Но още бистря кой размер да поръчам Simple Smile

Харесах легло за първите 6 месеца (после имам дървено от синът ми). Така и повече място ще имам в стаята първоначално.
Ваничка също хсресах, имах същата и я ползвахме 4-5г.
От ляво са първите покупки на мадамата... От дясно нещата които съм харесала и ще вземем Февруари - Март 😊


❓Какъв бебефон мислите да вземете ❓
Искам да е с екран и да не се свързва с wifi. Бях харесала една камера и екранче, което се свързва с Alexa, но пък извън вкъщи не мога да ги ползвам 😔

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 00:02 от Loving_Caliber

# 62
  • Мнения: 15
Здравейте, мили настоящи и бъдещи мами 😏 И аз се записвам. Преди малко открих темата. 😊 В 20 г.с. съм. Терминът ми е на 31 май 2021 г. Д-р Вецев ме следи. Мисля да раждам в Шейново. За сега предположенията от феталната морфология са, че ще имам момиченце 👶💖

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 09:33 от AnMary

# 63
  • София
  • Мнения: 755
А каза ли при какви ситуации се взима протеин за бременни?

Една доза винаги, когато считам, че менюто ми за деня не съдържа достатъчно количество протеин или не мога да осигуря протеин от добър източник (яйца, чисто месо, извара ). Една доза нямало как да навреди.
Повече дози - по указания при преценка на АГ за някакъв вид изоставане, което не се дължи на нарушения в кръвотока или твърде висок процент мазнини в бебето. Но за това не ми каза повече.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 09:01 от hatred

# 64
  • Мнения: 714
Loving_Caliber, няма да се притесняваш. Има тема за Некст във форума - Пазаруване - Пазаруване от чуждестранни сайтове 😉 Там има и твоя казус, казват че вадят ЕОРИ номер и няма такси. Некст зс сега са поели 20% ддс, ако сумата е под 300 лв.
Ако си от София, такъв номер се вади на място в митницата за 3 мин и е вечен 😁 Повече не ходиш за него.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1154152.msg42102799#new

# 65
  • Мнения: 876
Аз пак да кажа, че Некст има и в Испания и цените са по-ниски. Нищо не пречи да се поръча на моят адрес и да ви пусна пратката с камион. Така или иначе често имам багаж за България.

# 66
  • София
  • Мнения: 755
Момичета, малко споделен опит от домашния експеримент с нивата на витамин D, който проведохме. Около 18.12 и аз, и мъжът ми бяхме около средата на референтните стойности, аз - малко над нея. Спряхме суплементацията с витамина и прекарахме 14 дни на море с интензивно излагане на слънце. Аз използвах слънцезащита в началото (фактор 30), а той - никаква. След плаж се обливахме само с душ от слънчева вода, без детергент. Сега се върнахме и се тествахме отново. Аз съм точно на горната граница на референтните стойности, а той - на долната. Иди го разбери. Явно усвояването е много индивидуално и трябва да се проследява лабораторно. Продължаваме с приема на витамин D, само не знам по колко единици да вземам аз - 400 или 800.

# 67
  • Мнения: 876
За 14 дни не могат да се променят стойностите и то от слънце, и то със слънцезащитен крем. Това което се отчита е още от суплементацията. Ако изследваш
след 2 седмици, ще ти даде реалните стойности за ваканцията.
800-1200 IU дават ма новородени. Минимума за възрастен е 2000 IU. Дори дъшеря ми е на 3000.

# 68
  • София
  • Мнения: 755
За 14 дни не могат да се променят стойностите и то от слънце, и то със слънцезащитен крем. Това което се отчита е още от суплементацията. Ако изследваш
след 2 седмици, ще ти даде реалните стойности за ваканцията.
800-1200 IU дават ма новородени. Минимума за възрастен е 2000 IU. Дори дъшеря ми е на 3000.

Благодаря, ще вдигна дозата. Все ме е страх да не вляза в нивата на токсичност.

# 69
  • Мнения: 876
За 14 дни не могат да се променят стойностите и то от слънце, и то със слънцезащитен крем. Това което се отчита е още от суплементацията. Ако изследваш
след 2 седмици, ще ти даде реалните стойности за ваканцията.
800-1200 IU дават ма новородени. Минимума за възрастен е 2000 IU. Дори дъшеря ми е на 3000.

Благодаря, ще вдигна дозата. Все ме е страх да не вляза в нивата на токсичност.

Никакъв шанс нямаш. Трябва да пиеш конски дози месеци наред. И да няма бебе, което да смуче.

Според последното изследване, което четох и в което са се опитвали да вкарат хора в нивата на токсичност - са давали на около 10000 човека по 50000 или 100000 единици дневно. Май по-скоро 100000 бяха. И за времето на изследването само двама са стигнали токсичните нива.

# 70
  • София
  • Мнения: 755
За 14 дни не могат да се променят стойностите и то от слънце, и то със слънцезащитен крем. Това което се отчита е още от суплементацията. Ако изследваш
след 2 седмици, ще ти даде реалните стойности за ваканцията.
800-1200 IU дават ма новородени. Минимума за възрастен е 2000 IU. Дори дъшеря ми е на 3000.

Благодаря, ще вдигна дозата. Все ме е страх да не вляза в нивата на токсичност.

Никакъв шанс нямаш. Трябва да пиеш конски дози месеци наред. И да няма бебе, което да смуче.

Според последното изследване, което четох и в което са се опитвали да вкарат хора в нивата на токсичност - са давали на около 10000 човека по 50000 или 100000 единици дневно. Май по-скоро 100000 бяха. И за времето на изследването само двама са стигнали токсичните нива.

Благодаря, много полезна информация. Аз след като бях достигнала нива три пъти над нормата на В12 и фолат, съм развила мания за постоянно следене на витамини и все ме е страх да не предозирам някой от тях.

# 71
  • Мнения: 37
#hatred Д-р Арабаджикова води ли женска консултация в Надежда- Парадайс или само в основната сграда на Надежда? Защота аз бях питала и останах с убеждението,че преглежда бременни само в основната сграда? Аз ходя на консултация на друго място,но не съм никак доволна и мислех да сменя с др. Арабаджикова. Това, което много ме притеснява е,че ми е много далече основната им сграда. Живея в Лозенец, а нямаме и кола и ако нещо се налага по често да се ходи до раждането ще е доста път.

# 72
  • Мнения: 410
И моят преглед мина, в края на 21гс. Господинът расте и изглежда добре, към 530гр разбрах че е.

Само че пак ми видяха левкоците в урината. АГ каза че засега няма да повтаряме антибиотика, но следващия път може да се наложи.
Някой да има подобна повтаряща се инфекция на пикочните пътища? Изобщо не разбирам защо така се получава.

# 73
  • Мнения: 714
#hatred Д-р Арабаджикова води ли женска консултация в Надежда- Парадайс или само в основната сграда на Надежда? Защота аз бях питала и останах с убеждението,че преглежда бременни само в основната сграда? Аз ходя на консултация на друго място,но не съм никак доволна и мислех да сменя с др. Арабаджикова. Това, което много ме притеснява е,че ми е много далече основната им сграда. Живея в Лозенец, а нямаме и кола и ако нещо се налага по често да се ходи до раждането ще е доста път.
Доколкото знам преглежда само в основната сграда, но може да звъннете на регистратура и да попитате кои АГ преглеждат в Парадайс

# 74
  • Мнения: 59
#hatred Д-р Арабаджикова води ли женска консултация в Надежда- Парадайс или само в основната сграда на Надежда? Защота аз бях питала и останах с убеждението,че преглежда бременни само в основната сграда? Аз ходя на консултация на друго място,но не съм никак доволна и мислех да сменя с др. Арабаджикова. Това, което много ме притеснява е,че ми е много далече основната им сграда. Живея в Лозенец, а нямаме и кола и ако нещо се налага по често да се ходи до раждането ще е доста път.

И аз съм при нея, питала съм по телефона на кол центъра - не преглежда в Парадайс, само в Надежда.

Общи условия

Активация на акаунт