Майски щъркелови доставки 2021 (Тема 3)

  • 42 531
  • 665
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 111
Здравейте момичета! Как сте? Имам чувство, че корема ми расте всеки ден 😀 излязох болничен официално и съм го отдала на почистване и почивки😊 Аз официално съм готова с дрешките за първия месец и свеки ми се сърди, че съм купила всичко сама 😀 Какво мислите за обиколниците за кошарата и дали е ок да се сложат още в началото?
Би ли споделила какви дрешки си купила . Първо детенце ще ми и не ми е много ясно за май месец какви дрешки трябва да се предвидят Simple Smile



Аз също съм мама за първи път!
Купих бодита дълъг и къс ръкав общо 10 БР в размер 0-3 м на George.
Пижамки дълъг ръкав 5 бр.
Ританки 5 бр.
2-3 комплектчета ританки с блузка.
И няколко дрешки 50см за първоначално Simple Smile

# 196
  • Мнения: 876
Здравейте момичета! Как сте? Имам чувство, че корема ми расте всеки ден 😀 излязох болничен официално и съм го отдала на почистване и почивки😊 Аз официално съм готова с дрешките за първия месец и свеки ми се сърди, че съм купила всичко сама 😀 Какво мислите за обиколниците за кошарата и дали е ок да се сложат още в началото?
Би ли споделила какви дрешки си купила . Първо детенце ще ми и не ми е много ясно за май месец какви дрешки трябва да се предвидят Simple Smile

Аз да дам съвет имот страна на миналите вече по този път. За първите 1-2 седмици е добре да се вземат малко дрехи. Примерно до 6 неща за обличане. Най-добре пижамки. Първо, че не знаем какъв размер ще се роди бебето и може да се окаже, че размер за новородено му е вече малък. Освен това има много видове начини на закопчаване на бодитата и не се знае кой ще е удобен за майката. Примерно тези пижами при които цип или копчета минават по диагонал и само през единият крак на мен са ми крайно неудобни за смяна на памперс, защото трябва да гънеш другото краче, за да го изкараш от крачола.
Комплектите от две части може пък да не се харесат на бебето, защото му стягат на кръста. Има бебета, които не обичат нищо да им се облича през главата и т.н.

Аз например за първите седмици съм взела това.

6 бройки общо съм взела. Нарочно са без прикачено чорапче, че ако е по-дълга момата да й стават, докато се ориентирам за другите дрехи.
И вече след това с бебето може да си пазарувате наволя каквото ви харесва.
А и е важно да се знае, че първите 3 месеца дрехи се израстват за дни или 1-2 седмици макс.

# 197
  • Мнения: 1 489
Ние знаем вече пола и също мисля да се ориентирам към пазаруване. Ще си имаме втори мъж Simple Smile Аз също не мисля да се затрупвам с дрешки, защото много бързо растат, а и се получават подаръци. Първото ми дете в един момент имаше толкова много дрешки, че имаше такива, който му бях обличала има- няма 2-3 пъти и му бяха вече умалели. Добре, че сестра ми роди 3 месеца по-късно, че да не ме е яд.

Аз ползвах с първия ми син обиколници. В първите дни бебетата не се въртят и не съм се страхувала, че ще падне върху него. Но никога не съм слагала отпред на пръчките, за да мога да го виждам постоянно.

Колебая се за гнездо. Вие мислите ли да вземате? С първото ми дете не бяха излезли. Тогава се ползваше шезлонг. Беше ми много удобен и го ползвах дълго време. Пазя го. ММ предлага пак него да си използваме.

# 198
  • Мнения: 410
Ние знаем вече пола и също мисля да се ориентирам към пазаруване. Ще си имаме втори мъж Simple Smile Аз също не мисля да се затрупвам с дрешки, защото много бързо растат, а и се получават подаръци. Първото ми дете в един момент имаше толкова много дрешки, че имаше такива, който му бях обличала има- няма 2-3 пъти и му бяха вече умалели. Добре, че сестра ми роди 3 месеца по-късно, че да не ме е яд.

Аз ползвах с първия ми син обиколници. В първите дни бебетата не се въртят и не съм се страхувала, че ще падне върху него. Но никога не съм слагала отпред на пръчките, за да мога да го виждам постоянно.

Колебая се за гнездо. Вие мислите ли да вземате? С първото ми дете не бяха излезли. Тогава се ползваше шезлонг. Беше ми много удобен и го ползвах дълго време. Пазя го. ММ предлага пак него да си използваме.
И аз се чудя за гнездо или шезлонг. Шезлонга за какво е удобно най-вече?

# 199
  • София
  • Мнения: 746
Аз явно трябва да се образовам какво е гнездо и какво - шезлонг в бебешкия контекст. Добре, че сте вие, да трупам информация.

Все още не съм купувала бебешки дрешки, искаше ми се първо да ги поразгледам наживо. Сега планирам да щурмувам магазините в Парадайз центъра, докато си изчаквам часовете в Надежда Blush Иначе онзи ден ми падна пердето и от намаленията в LK Bennett си поръчах 6-7 чифта стилето обувки и 5 копринени рокли 36-ти размер. Остава да видим и дали някога ще влязат в употреба от мен или в крайна сметка и те ще се окажат покупки за щерката Stuck Out Tongue Winking Eye

# 200
  • Мнения: 178
Хей! Някой има ли проблем с косопад?

# 201
  • Мнения: 1 489
Ние знаем вече пола и също мисля да се ориентирам към пазаруване. Ще си имаме втори мъж Simple Smile Аз също не мисля да се затрупвам с дрешки, защото много бързо растат, а и се получават подаръци. Първото ми дете в един момент имаше толкова много дрешки, че имаше такива, който му бях обличала има- няма 2-3 пъти и му бяха вече умалели. Добре, че сестра ми роди 3 месеца по-късно, че да не ме е яд.

Аз ползвах с първия ми син обиколници. В първите дни бебетата не се въртят и не съм се страхувала, че ще падне върху него. Но никога не съм слагала отпред на пръчките, за да мога да го виждам постоянно.

Колебая се за гнездо. Вие мислите ли да вземате? С първото ми дете не бяха излезли. Тогава се ползваше шезлонг. Беше ми много удобен и го ползвах дълго време. Пазя го. ММ предлага пак него да си използваме.
И аз се чудя за гнездо или шезлонг. Шезлонга за какво е удобно най-вече?


Аз го използвах, докато сме в хола да си лежи в него. То си е с пълно легнало положение и няма проблем за малко бебе. След това си има и  нива за повдигане и си е полуседнало. Има колани и не е опасно, че ще падне. Естествено, трябва да сте наблизо.

# 202
  • Мнения: 27
Хей! Някой има ли проблем с косопад?
Докато приемах утрогестан първия триместър имах косопад и то сериозен, после се оправиха нещата и сега косата ми е както преди.

# 203
  • Мнения: 341
Момичета, някоя да е забелязала с тази си или с предишна бременност редуциране на теглото около 6-7 месец? Не повръщам, качвах си като пич до миналата седмица (към 25-26 седмица бях качила малко над 9кг. от началото), но от средата на 26та забелязвам, че свалям по 100-150 гр. на няколко дни. Малко се притеснявам, на какво може да се дължи? След 24 седмица понамалих тестото и сладкото, но не съм ги изключила напълно.. Другата седмица съм на преглед, но до тогава ще го мисля определено 😕

# 204
  • София
  • Мнения: 22 943
Аз в началото отслабнах с 7 кг именно заради диета. ( препоръчана от лекар).

# 205
  • Мнения: 341
Сий, навсякъде чета, че в началото не е проблем, а при теб е било и с причина. Аз си хапвам и си имам апетит, тревожа се дали бебето наддава достатъчно, не се оплаквам за моето тяло никак даже 😄, но за бебето се притеснявам Sad
Аз в началото отслабнах с 7 кг именно заради диета. ( препоръчана от лекар).

# 206
  • София
  • Мнения: 22 943
Рокси, най-често в началото се отслабва заради повръщане ( поне до колкото аз знам), аз почти нямах такова. И може би вече на 2 място е храненето. Ти пак може да си хапваш, но сама казваш, че си намалила вредните неща и може наистина това да е окозало влияние, все пак не говорим за някакъв прекалено голям спад в теглото.  Аз в началото отслабвах, но бебето си растеше, не виждам защо това да не може да се случи и в по-късен етап. Не съм лекар де, но така разсъждавам. 😀 Плюс това за съжаление сигурно има и майки, които си наддават, а има някакъв проблем с теглото на бебето, така че не мисля, че това е достатъчно достоверен признак. Simple Smile

# 207
  • Мнения: 119
Предполагам е в намалянето на вредните храни. Аз в рамките на 2-3 месеца, до 18-19 седмица качих 10 кг и се шашнах. Драстично намлих тестото и сладкото и си заковах на едни килограми и не мърдам, сега съм 21г.с. Бебокът си наддава, всичко е наред, този месец с морфологиите ми се събраха 3 прегледа и често го мериха. Наблегнах на протеинова диета и гледам всяко нещо, което ям да е полезно за малкия човек - от тестото, сладкото, пърженото абсолютно нищо полезно не може да извлече.

# 208
  • Мнения: 876
Нали не мислите, че нашето хранене има връзка с развитието на бебето? Нямам предвид качеството му. Има жени които повръщат до 9 месец, а раждат по 4 кила бебета. Бебето “яде” първо и каквото остане за нас - остане. Например ако и двамата имате нужда от желязо, бебето ще изсмуче каквото му е необходимо и каквото остане - за вас е. То все пак е като паразит за организма, именно затова имаме спад в имунната система и т.н.
Сега... ако за 1 месец отслабнете с 20 кила, сигурно ще е проблем и за бебето, ама не защото няма какво да яде, а защото вашият организъм ще е под стрес, съответно и неговият.
Все пак да не забравяме и че жени на химиотерапия раждат бебета, здрави бебета.

# 209
  • Мнения: 341
Прави сте, може би се притеснявам излишно, да не говорим, че бебето през цялото време си върви дори напред. Може би вредните храни наистина оказват влияение. Просто досега бях на вълна “май качвам много”, а сега изведнъж започнах да се чудя защо не качвам със същия темп 🤷🏻♀
Първа бременност и хиляди въпроси 🙂

Общи условия

Активация на акаунт