Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - Тема 22

  • 30 157
  • 780
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 668
Такъв тип хора са на периоди. Може да утихнат с месеци и години. А после пак да ги прихване нещо.

# 226
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
За мен е тотално противоречие самата мисъл - евтино жилище с добра локация. Точно един от най-скъпите компоненти в ценообразуването е точно локацията.
Не е задължително, дори тук по темите има райони, които въобще не се споменават, а са с приличен вид и добра комуникация с центъра. Просто няколко квартала се преекспонират и ако човек не познава града и не е обикалял на място, няма да чуе за друго. А и уебсайтовете търсачки не са достатъчно всеобхватни, което прави търсенето изключително трудоемко.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 192
С такава няма да се оправите никога. Особено собственичка щом е. Смените ли наемателя, ще ви погне за следващите. Явно рускинята е разбрана, щом се съгласява дори вентилатор да не ползва.
Как е изтрила смс-а? Трябва вие да го пазите, тя не може да трие. Ако наистина е писала за ДАНС - подайте сигнал още сега, злоупотреба със служебно положение.
Друг вариант - кажете й че ще пуснете тумба цигани на наем 50лв. Че ще са с малки деца и няма и да могат да ги изгонят. Да, това ми харесва, оная няма да спи с седмици от яд

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 20:09 от chiana2003

# 228
  • Мнения: 25 749
+1
Aке сте изрядни пред НАП, няма какво да се притеснявате. Заплашете, че ще смените рускинята с роми, които ще слушат АЗИС до 22ч всяка вечер, и ще има деца както съседката...
С добро не винаги става.  Аз бих обърнала дебелия край.

# 229
  • София
  • Мнения: 16 038
Лъки, как само до 22 ч? 
Слушането на Азис, Софка и подобни са най-сладки след 22.30 - до малките часове. Не, че не гърмят целодневно.
Сега сериозно - в блока ми в Лозенец съсед пусна  мангали в имота си точно заради подобна кукумицинка под него. Човека си имаше резервен апарт. да си кани приятели и да играят карти там. Но лудата ревала, че шумят при ходене. Разбрал се със семейство на негов работник с 5 деца и жена - чистница. Тя цял ден готви и чисти, тупа от балкона, мие го. Музиката се подразбира.
Добре, че е в съседен вход и моя квартирант не е изревал.

# 230
  • Мнения: 25 749
Лъки, как само до 22 ч? 
Слушането на Азис, Софка и подобни са най-сладки след 22.30 - до малките часове.

Съседите могат да вимкнат полиция, и евентуално собственика да го отнесе.
До 22 ч могат да си надуат Азис, Софка и бяла роза без проблем.

# 231
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
С такава няма да се оправите никога. Особено собственичка щом е. Смените ли наемателя, ще ви погне за следващите. Явно рускинята е разбрана, щом се съгласява дори вентилатор да не ползва.
Как е изтрила смс-а? Трябва вие да го пазите, тя не може да трие. Ако наистина е писала за ДАНС - подайте сигнал още сега, злоупотреба със служебно положение.
Друг вариант - кажете й че ще пуснете тумба цигани на наем 50лв. Че ще са с малки деца и няма и да могат да ги изгонят. Да, това ми харесва, оная няма да спи с седмици от яд
Благодаря на всички за мненията!
Идеята с циганите много ми харесва, само че от мебелите и обстановката няма да остане нищо. Давам го под наем като луксозно обзаведен. Frowning1  Но като заплаха става. Grin
Не бяха точно СМСи, които е изтрила, а съобщения във вайбър. При това, не знам как може да ми пише във вайбър, като я нямам в контактите си в телефона. Сигурно някакъв похват на ДАНС да ти се намърда в контактите. Но с мъжа й веднъж си писахме, той ми има телефона, имаше някакъв въпрос по повод на мазето си, точно като купиха апартамента, и той е във вайбър контактите ми. Но нейния телефон го нямам.
Обаче текста на нейния заплашителен вайбър СМС го имам, защото го копирах и пратих на рускинята, да прочете с какво ме заплашва онази отдолу. Сега просто остана във вайбъра, че ми е пратила СМС, който е изтрила.
За съд се искат много доказателства. Едва ли ще се получи.
Всъщност те са, които вдигат много шум, тя крещи, децата са доста шумни, и понеже явно тя има някакъв психичен или невротичен проблем, всичко я дразни. Все пак, казах на рускинята, ако се качи да се кара с нея, да пусне телефона на запис, и да не я нарича ненормална, за да не й дава повод.

# 232
  • София
  • Мнения: 4 668
Той е изтрит, но в сървърите на Вайбъра си стои. При съд най-лесното нещо е да се извади и да послужи като доказателство за заплаха. Това е официална кореспонденция, също както имейл пощите. Там също всичко се пази и може да служи на властите.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 869
Той е изтрит, но в сървърите на Вайбъра си стои. При съд най-лесното нещо е да се извади и да послужи като доказателство за заплаха. Това е официална кореспонденция, също както имейл пощите. Там също всичко се пази и може да служи на властите.

От личен опит - не е така.
Мейлите се признават без проблем, но скоро ми трябваше за дело хронолгията във вайбър, съдът отказва, ако не е представена като заверена от нотариус с протокол, че е точно от твоят профил и ти си ги получил тези съобщения.
Аз поне не успях да намеря нотариус в София, който да се съгласи, всички отказваха такава услуга. Но може и аз да не съм имала късмет.

# 234
  • София
  • Мнения: 1 616
Сървърите на вайбър са някъде по света, кой ще се занимава с нещо такова? Дори да има възможност, то ще бъде трудно, дълго и скъпо.

# 235
  • София
  • Мнения: 8 566
Не е чак толкова зор, нашите работят с израелци, които предлагат услугата даже за криптирания WhatsApp Simple Smile Въпросът е, че явно се спазва процедура, която не е измислена в интерес на гражданите, но пък върши работа на МВР и ДАНС Simple Smile

# 236
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Той е изтрит, но в сървърите на Вайбъра си стои.
Атанас Райков - директор Бизнес развитие на Viber за Централна и Източна Европа и страните от ОНД:
Цитат
За разлика от Facebook Messenger и Телеграм например, при които създателите на услугата имат достъп до цялото съдържание, което се обменя в стандартните им чатове, при Viber всички видове съобщения и разговори са защитени чрез криптиране от край до край (end-to-end encryption).

Това е единственият доказан вид защита, при който изпратените съобщения се заключват от устройството на единия потребител чрез специален код, който само устройството на получателя може да преведе на обикновен език. Освен това ние не съхраняваме никаква част от кореспонденцията на нашите потребители, което означава, че няма как хакери или злонамерени организации да достигнат до вашата информация чрез пробив в сигурността
https://profit.bg/intervyuta/sigurni-li-sa-razgovorite-ni-prez-viber/

# 237
  • София
  • Мнения: 1 616
Ами на мен ми излезе съобщение  генерирано от вайбър с което ме поканиха да си направя архив  съобщенията на вайбър, когато се съгласих, се появи ново съобщение, че архивираните разговорите няма да бъдат криптирани и аз се отказах:Д

# 238
  • Мнения: 9 794
Защото копието отива в облака на Гугъл. Ill  Принципно ще ми е много интересно да разбера има ли въобще случаи от Гугъл или друг провайдър да са дали достъп до пощата на потребител.

# 239
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Изобщо съобщенията на електронните носители дали и как могат да служат за някакво доказателство, е въпрос. Имейл кореспонденцията не може, освен ако имейлите не са с електронен подпис.
Като осъдих една наемателка преди няколко години, която не си плати 6 месеца и ми остави дългове за неплатено парно за една година, (и даже ток за 5 месеца -не знам как, на всеки биха свалили бушона!), дадох на адвоката си разпечатки от всички имейли, където си признаваше и обещаваше да плати, в съда не ги признаха.
Аз я осъдих и без това, с други доказателства (и не съм получила нищо, защото нямала собственост, не работи никъде, а и не живее на адреса по лична карта), но имейлите не ми свършиха никаква работа.

Общи условия

Активация на акаунт