Колко болни водите децата си на ясла?

  • 2 628
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
хе, това ми е болната тема. Ми не го водя болен, сополите не ги броя защото са от третата сливица, която пък се уголеми именно в яслата от другите болни деца. Считам се за съвестна, но за съжаление не всички са като мен. В нашата група миналата година нон стоп имаше болни деца. Учителките ги връщат, но 1 час по късно ги водят с бележка от педито, че детето е здраво  Twisted Evil .  Калоян както е предразположен към болести заради тази пуста сливица беше нон стоп болен докато не се наложи директно да го спра от ясла за да се спре малко боледуването. Сега е на ясла от началото на септември и засега не е боледувал(да чукам на дърво). Може би защото въпросните проблемни вечно болни и присъстващи деца вече  не са в нашата яслена група. По големи са и са в детската вече. Както коментирахме с учителките, "сега друг ще им бере гайлето" . За съжаление такива родители има много... #2gunfire

# 16
  • Мнения: 420
Водя го само абсолютно здрав. И въобще не ме интересува за колко префърцунена ще ме сметнат някои други родители Crossing Arms Мястото на болните деца не е при здравите деца, за да се разболеят всички дружно Close
Хремата може и да не е болест сама по себе си, но в 90 % от случаите от нея слиза и кашлица, после бронхитче и така... Tired
Аз съм на същото мнение.То затова толкова се разболяват децата,защото майките им ги пускат със сополи.И от сополки се почва с кашличка,температурка и накрая антибиотик.

# 17
  • Мнения: 3 663
вие като имате хрема спирате ли да ходите на работа?

# 18
  • Мнения: 14 654
не го водя болен на градина. сега е с лека хрема и лека кашлица, но ще си остане вкъщи докато всичко се оправи напълно. не смятам, че е болен, защото е жизнен, има апетит, играе си, но това не е причина да тръгне на градина, защото там ще е пълно със сополиви и кашлящи деца и много лесно ще прихване нещо друго.
а вие си водете децата недоизлекувани на градина и ясла, после ще си скубете косите, когато децата ви получат усложнения от "прозрачните сополки", които дори не са болест.
това е един от начините да се сдобиете с хроничен бронхит например или пък с бронхиална астма

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
вие като имате хрема спирате ли да ходите на работа?
Не, разбира се. При мен обикновено хремата остава само хрема и минава за десетина дни. При детето обикновено води до зачервено гърло, лека бронхиална кашлица, тежка бронхиална кашлица, бронхиални спазми, тежък спастичен бронхит. В този ред Close
Напатила съм се от безобидна хрема Sad

# 20
  • Мнения: 4 406
водя го с хрема и кашлящ, стига да е жизнен и да няма Т...  да.... какъв безотговорен родител съм.... научих се от другите безотговорни родители в нашата ясла

# 21
  • Мнения: 3 663
..Не, разбира се. При мен обикновено хремата остава само хрема и минава за десетина дни....
така де, но ако колежката срещу теб вземе че развие нещо сериозно от тази твоя хрема и си зарази детето... искам да кажа, че това е някакъв омагьосан кръг просто, от който спасение няма  Confused
повечето деца се заразяват още в инкубационните периоди на вирусите и няма как да се контролира това  Confused
в над 80% от случаите хремата си остава просто хрема, не винаги и не всяко дете развива бронхит...
виж температура придружена с хрема е коренно различно нещо
ето таня миналата седмица имаше Т два дни, след което зелени и гъсти секрети и си стоя вкъщи цяла седмица
ако имаше водниста и не толкова обилна хрема без нищо друго не вярвам педиатъра да ми напише бележка и да си стои у нас...  Confused
онзи ден четох в здравния, че за първата година (септ - април) на ясла/ДГ се счита за нормално детето да изпие 4-5 курса антибиотици
лека-полека придобива имунитет и боледуванията намаляват...

# 22
  • Мнения: 1 117
Когато боледуваше не го водех на ясла.

# 23
  • Мнения: 2 784
вие като имате хрема спирате ли да ходите на работа?
Аз като съм хремава избягвам да се навирам в хората, да кихам и кашлям срещу тях, да ползвам едни и същи прибори, чаши и т.н. Можеш ли да обясниш на 2 годишно дете, че не трябва да го прави и защо да не го прави?

# 24
  • Мнения: 2 784
онзи ден четох в здравния, че за първата година (септ - април) на ясла/ДГ се счита за нормално детето да изпие 4-5 курса антибиотици
лека-полека придобива имунитет и боледуванията намаляват...
Е, айде стига де!  Shocked Това е, ако си при педиатър, дето за всяко кихане изписва антибиотик.
Ако детето ми е толкова болно, че да е на антибиотик и то 4-5 пъти за 8 месеца хич няма да го намеря за нормално.

# 25
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Моето дете ходи на ясла 2 седмици/по точно 9 дни защото миналия петък беше почивен/. В четвъртък като отидох да го взема ми казаха, че има сополи. Вече четвърти ден му слагам капки, пие витамини но има съвсем леко подобрение. Няма температура, нито гърлото е зачервено но от яслата казаха докато не се оправи напълно да не го водя! Все още не съм се върнала на работа и не е проблем детето да се стане вкъщи. Чудя се обаче ако работя дали ще ми дадат болничен за сополиво дете newsm78. Иначе и аз не бих го водила болен, може при него вирусчето да минава само със сополи, а при друго дете да се стигне до нещо по сериозно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
С течение на времето вече започнах да си усещам детето - знам, че като има сополи веднага ги мажа с мехлем, при кашлица - сироп, но без да спирам от ясла. Ако са по-силни, спирам за 2 дена и така не се стига до антибиотик. Допълнително давам имуностимулатор и миналата зима дори и със сополи /рядко/ тя почти не е пропускала ясла. С Т никога не бих я пускала, а и те не биха я оставили там.
Сега за ДГ, ще е по същия начин.

# 27
  • Мнения: 3 663
Аз като съм хремава избягвам да се навирам в хората, да кихам и кашлям срещу тях, да ползвам едни и същи прибори, чаши и т.н. Можеш ли да обясниш на 2 годишно дете, че не трябва да го прави и защо да не го прави?
да, права си, но така или иначе се дели едно и също помещение... да не говорим в голяма част от офисите с климатици колко често се проветрява и т.н... въздухът си циркулира вътре и голяма работа като си духнеш носа настрани  Confused (това обраазно казано, да не се обидиш от израза Simple Smile)

а за антибиотиците - напротив
казал го е педиатър, който определено не изписва антибиотици за щяло и нещяло
и пак да кажа, че става въпрос за първата година само

# 28
  • София
  • Мнения: 39 776
Аз спирам Дияна при първи наченки на хрема, и я лекувам. Често дребната прави отити и гледам да потуша и най-малката хрема.

# 29
  • Мнения: 824
Ами изобщо не го водя ако е болен.Малееееееее, като чета колко родители има на които не им пука,че детето е болно .Как да не е болно щом му тече носа ?Нали от там става по- сериозно после CloseИ затова се разболяват всички деца след подобно безотговорно поведение на някои родители

Общи условия

Активация на акаунт