Готова ли е за проходилка

  • 1 194
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Въобще не си купувай проходилка, проходилките са вредни, не сте ли ходили на ортопед да ви обясни?
На нас пък точно ОРТОПЕД ни каза,че проходилките са много полезни-за тазобедрените стави /луксации и незнамсикво-не ги разбирам много/.
Иначе и според мен изчакай след 6-ти месец,да се поукрепят костите Peace

# 16
  • Мнения: 4 915
Слагането в проходилка не е етап от естественото развитие на бебето.

Нормалният ход на нещата е: пълзене, лазене на 4 крака, изправяне, прохождане. С възможно най-малко чужда помощ. Така го е измислила природата, така е най-здравословно за детето.

А ортопед да препоръчва проходилка на  дете е абсолютно непрофесионално. Луксацията на тазобедрените стави трябва да се регистрира още първия месец след раждането на детето и не може да се коригира след еди-колко си месеца с висене в проходилка и усвояване на вредни навици за предвижване в нея.

Тазобедрените стави именно в проходилка се натоварват неподготвени и неукрепнали да "носят" 5-8 месечно бебе, което щъка напред-назад с проходилка.

# 17
  • Мнения: 992
аз я сложих в паяк преди две седмици , виж лентичката на колко сме

# 18
  • Мнения: 1 448
И аз съм ЗА естественото развитие без проходилки, бънджита и т.н. По темата - най-добре изчакай поне още месец  Hug

# 19
  • Мнения: X
Слагането в проходилка не е етап от естественото развитие на бебето.

Нормалният ход на нещата е: пълзене, лазене на 4 крака, изправяне, прохождане. С възможно най-малко чужда помощ. Така го е измислила природата, така е най-здравословно за детето.

А ортопед да препоръчва проходилка на  дете е абсолютно непрофесионално. Луксацията на тазобедрените стави трябва да се регистрира още първия месец след раждането на детето и не може да се коригира след еди-колко си месеца с висене в проходилка и усвояване на вредни навици за предвижване в нея.

Тазобедрените стави именно в проходилка се натоварват неподготвени и неукрепнали да "носят" 5-8 месечно бебе, което щъка напред-назад с проходилка.


     newsm10   Подписвам се и аз под това мнение, 100% съм съгласна с написаното.

Да добавя, че в някои страни проходилката е забранена, а в повечето страни от ЕС употребата и е силно ограничена. Педиатрите и ортопедите постоянно предупреждават за вредата от нея.

Първият ми син не съм го слагала в проходилка, затова пък лазеше много чевръсто и проходи абсолютно сам на 1 година. С второто бебе смятам да процедирам по същия начин.

# 20
  • Мнения: 231
Благодаря много,
 като я сложа на пода да пълзи започва да надига дупето забива главата и така се предвижва.

# 21
  • Мнения: 1 559
Слагането в проходилка не е етап от естественото развитие на бебето.

Нормалният ход на нещата е: пълзене, лазене на 4 крака, изправяне, прохождане. С възможно най-малко чужда помощ. Така го е измислила природата, така е най-здравословно за детето.

А ортопед да препоръчва проходилка на  дете е абсолютно непрофесионално. Луксацията на тазобедрените стави трябва да се регистрира още първия месец след раждането на детето и не може да се коригира след еди-колко си месеца с висене в проходилка и усвояване на вредни навици за предвижване в нея.

Тазобедрените стави именно в проходилка се натоварват неподготвени и неукрепнали да "носят" 5-8 месечно бебе, което щъка напред-назад с проходилка.


     newsm10   Подписвам се и аз под това мнение, 100% съм съгласна с написаното.

Да добавя, че в някои страни проходилката е забранена, а в повечето страни от ЕС употребата и е силно ограничена. Педиатрите и ортопедите постоянно предупреждават за вредата от нея.

Първият ми син не съм го слагала в проходилка, затова пък лазеше много чевръсто и проходи абсолютно сам на 1 година. С второто бебе смятам да процедирам по същия начин.

Тук ги отричат newsm10  202uu

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз също не съм слагала дъщеря си в проходилка и не смятам да го правя. Почти на 10 м. сме и сама лази, изправя се като ползва някаква опора, кляка и става, прави крачки като се придържа и т.н.
Мисля, че проходилките са "полезни" само за майките. Simple Smile

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Въобще не си купувай проходилка, проходилките са вредни, не сте ли ходили на ортопед да ви обясни?
На нас пък точно ОРТОПЕД ни каза,че проходилките са много полезни-за тазобедрените стави /луксации и незнамсикво-не ги разбирам много/.
Иначе и според мен изчакай след 6-ти месец,да се поукрепят костите Peace

Този "ортопед" да си изяде дипломата, ако не е виждал деца с деформирани глезени от возене в проходилка, аз съм виждала...
Самата аз съм с луксация (доста късно открита) и две операции, та съм полежала в Горна Баня и съм се нагледала на какво ли не.
Профилактиката на луксацията е бебо да си държи краченцата като жабче, да не се повива, да се носи в кенгуру - но не и да ходи в проходилка, още повече на ненавършени 6 месеца.
На 6 месеца е прекалено рано бебето да си поема тежестта с краченцата.
Може да лази, но не и да стъпва. чак когато се научи само да се изправя, тогава може да се остави да пристъпя, но не и да се насърчава да ходи прекалено рано.

Ти ако искаш, слагай бебето си в проходилка, а майката, която пуска темата, нека прочете едните и другите мнения и да реши. Детето си е нейно.
Сега поне има избор.
Защото когато преди години майка ми ме е повивала със стегнати краченца, не е знаела, че така ми съсипва тазобедрената става.

# 24
  • Мнения: 1 425
Слагането в проходилка не е етап от естественото развитие на бебето.

Нормалният ход на нещата е: пълзене, лазене на 4 крака, изправяне, прохождане. С възможно най-малко чужда помощ. Така го е измислила природата, така е най-здравословно за детето.

А ортопед да препоръчва проходилка на  дете е абсолютно непрофесионално. Луксацията на тазобедрените стави трябва да се регистрира още първия месец след раждането на детето и не може да се коригира след еди-колко си месеца с висене в проходилка и усвояване на вредни навици за предвижване в нея.

Тазобедрените стави именно в проходилка се натоварват неподготвени и неукрепнали да "носят" 5-8 месечно бебе, което щъка напред-назад с проходилка.


     newsm10   Подписвам се и аз под това мнение, 100% съм съгласна с написаното.

Да добавя, че в някои страни проходилката е забранена, а в повечето страни от ЕС употребата и е силно ограничена. Педиатрите и ортопедите постоянно предупреждават за вредата от нея.

Първият ми син не съм го слагала в проходилка, затова пък лазеше много чевръсто и проходи абсолютно сам на 1 година. С второто бебе смятам да процедирам по същия начин.


 newsm10 newsm10 newsm10

# 25
  • Мнения: 1 877
O,скъпа... Stopтвърде рано е!Колкото по-късно толкова по-добре.
По-добре е да лази,за да укрепне мускулатурата на гръбчето...
Ама вие не ходите ли на педиатър newsm78

# 26
  • Мнения: 1 186
Аз сложих моята пикла на 7 месеца за първи път а и така ми каза педито Peace

# 27
  • Мнения: 2 567
Категорично против проходилката съм, и то не само аз, а всички компетентни доктори по света! Остави детето да си се развива по естествен път. Ако ти трябват 5мин да свършиш нещо, сложи го в леглото му например.

# 28
  • у дома
  • Мнения: 965
Въпросът на майката е - от кога, а не дали! Значи жената е преценила дали да я сложи, защо си мислите, че тя е некомпетентна не е прочела всички за и против? Еми, ще я сложи... Peace
Аз я сложих, когато навърши 9 месеца - можеше да седи стабилно, да се изправя, правеше крачки в кошарата и я оставях там по 30 мин. сутрин и вечер малко повече, докато вечеряме с мъжа ми. Мисля, че колкото по-късно толкова по-добре.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт