Нашите тайни за красота :)

  • 33 637
  • 333
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 476
Сетих се за трик, който прилагам като ми станат по-сухи и започнат да стърчат грозно краищата на косата.  Някакъв тип( за предпочитане добре ухаещо) масло слагам по сухите участъци и с четка и сешоар заглаждам. Краищата на косата от сухи и стърчащи стават гладки и подредени.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 12:55 от Marleena

# 61
  • Мнения: 4 354
Момичета, благодаря за всичко споделено от вас. Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover Flowers Tulip Сега ще споделя  хитринка, за която не знам как не съм се сетила по-рано... Става дума за крема за ръце. Аз съм свикнала с едни кремове в тубички, но това което ме дразни е, че не винаги натискам достатъчно крем за ръце - винаги е малко или прекалено много. Преди седмици намерих едни забравени кръгли кутийки у дома за кремове (едни специални от времето когато ми правеха  кремове от аптека...). Та ми хрумна да изтискам една/две тубички крем за ръце докрай в такава кутийка и при необходимост да си загребвам направо от там. Получи се добре. Не е изсъхнал до сега, всичко си е точно, а на мен ми много удобно. Да, знам, че има кремове в бурканчета (кутийки), но сред такива серии така и не намерих моят, затова си карам на едни кремчета в тубички... Innocent

# 62
  • Мнения: 25
По повод няколко страници назад за бръчки и кремове... четох статия, че когато един крем за бръчки  даде ефект е грешно да се спира... но аз мислаля и друго... тези кремове да пълни с химиа и алкохол и силикони и тома не мисля, че е в помощ... стареенето не може никога да се спре. Важна е само хидратацията. И за не се печеш на слънце  много и да мажеш спф фактор... нямало такова нищо е като лош ген, а бръчките идват главно  от слънцето.

Моята тайна за красота е да спя на ръба на възглавницата. Странна съм, знам. Подгъвам я, полагам лице  така че  да н го търкам в нея и облягам главата само до ухото на линията между него и лицето. С цел да не търкам и да не стават бръчки. Мажа обилно крем  сутрин и вечер. Но само натурален с концентрация  от хубави  масла.

# 63
  • Мнения: 476
Момичета, благодаря за всичко споделено от вас. Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover Flowers Tulip Сега ще споделя  хитринка, за която не знам как не съм се сетила по-рано... Става дума за крема за ръце. Аз съм свикнала с едни кремове в тубички, но това което ме дразни е, че не винаги натискам достатъчно крем за ръце - винаги е малко или прекалено много. Преди седмици намерих едни забравени кръгли кутийки у дома за кремове (едни специални от времето когато ми правеха  кремове от аптека...). Та ми хрумна да изтискам една/две тубички крем за ръце докрай в такава кутийка и при необходимост да си загребвам направо от там. Получи се добре. Не е изсъхнал до сега, всичко си е точно, а на мен ми много удобно. Да, знам, че има кремове в бурканчета (кутийки), но сред такива серии така и не намерих моят, затова си карам на едни кремчета в тубички... Innocent

Още по-хубаво трикче ме подсети Simple Smile не забравяй да отрежеш тубичката посредата като свършиш с изстискването на крема. Излиза голямо количество крем, което по принцип изхвърляме , мислейки си че сме свършили съдържанието щом стискайки не излиза повече.

# 64
  • Мнения: 2 114
Работя с документи и ще не ще всеки ми гледа ръцете.

Ако нямам време да си оправя кожичките прибягвам до следния трик.
Свалям лака. Измивам със сапун ръцете. Мажа обилно с Дефламол ( от аптеката, маз за изгаряне) и набутвам, както са си намазани с дефламола, кожичките. Ако се прави вечер дефламолът действа и през нощта и на сутринта имате много хубави нокти и прибрани кожички. Богат е на витамини А и Е.

# 65
  • Мнения: 18 342
От едно списание помня, че ако не сте спали през нощта, сутрин ще изглеждате малко по-свежи с комбинацията от розова блуза и червено червило.
Другото, което се сещам, че ако нямате маска за лице, може да намажете дебел слой хидратиращ крем и да постоите така, ефектът ще е като при маска.

# 66
  • Мнения: 6 930
Винаги съм се чудила на това с избутването на кожичките. Къде отиват, нали не изчезват просто така? Не се ли връщат пак където са били, че и повече след някой и друг ден? При мен поне така се получава. Аз не издържам без да ги режа и попиствам през няколко дни, побъркват ме...

# 67
  • Мнения: 125
След баня си мажа цялото тяло с кокосово масло, вместо с млека за тяло и подобни продукти, понеже така усещам кожата си много по-мека и хидратирана и даже мирише 100 пъти по-добре.
Правя си домашен ексфолиант за устни с мед, захар, съвсем малко кокосово масло, лют червен пипер (добавя обем), канела.
Избелвам си зъбите пак с любимото ми кокосово масло и куркума.
Когато имам някаква излязла пъпчица, преди лягане мажа с домашно приготвена клеева тинктура и след 2 дена мазане, забравям за нея.
Веднъж седмично си мажа лицето и корените на косата с гела от едно листо алое вера. Същото е много добре да се ползва при изгаряния и прочие.
За това се сещам на прима Виста, но честно казано гледам за каквото мога да използвам някакъв натурален продукт, да извлека най-голяма полза от него.

# 68
  • Мнения: 102
Много харесвам кокосовото масло- използвам го за коса и при приготването на домашни скрабове.
Но когато се мажа с него след баня не мога да понеса миризмата му, а по принцип харесвам как ухае. Незнам защо се получава така, дори на втория ден нощницата или облеклото миришат чак гадно. С други млека кремове не се получава така т. е. мисля че нямам особена миризма на кожата за да се получи такъв ефект с маслото.
 Има ли други като мен ?
Също така при използването на масла на лицето нощем, отново ме дразни миризмата им и се притеснявам от половинката си ( най-често шипково използвам ). Та тук като решение намерих да се мажа след като той заспи  😅

# 69
  • Мнения: 6 930
Аз също не обичам да се мажа с кокосово масло, неприятна и тежка ми е миризмата му. За готвене ок, но за тяло и лице - твърдо не. Същата работа и с какаовото, но в по-малка степен. С него си правех балсами за устни по едно време. За устни беше много добре. Купувах си празни гилзи и си правех балсами  с какаово масло, пчелен восък и разни други масла за подхранване. Така се бях зарибила, че чак и специални козметични пигменти (за лек цвят) и аромати за добавяне към сместа имах.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 08:55 от tuali

# 70
  • Мнения: 4 354
Аз също не обичам да се мажа с кокосово масло, неприятна и тежка ми е миризмата му. За готвене ок, но за тяло и лице - твърдо не. Същата работа и с какаовото, но в по-малка степен. С него си правех балсами за устни по едно време. За устни беше много добре. Купувах си празни гилзи и си правех балсами  с какаово масло, пчелен восък и разни други масла за подхранване. Така се бях зарибила, че чак и специални козметични пигменти (за лек цвят) и аромати за добавяне към сместа имах.
Благодаря за мнението ти! Да те чопитам, тъй като мин.година аз също направих балсам от кокосово и какаово масло, но не успях да го сложа в гилза така, че да мога да въртя без проблем гилзата? Знам, че трябва да се сложи във фризера без капачката, но реално не се върти гилзата и ефекта на червило-въртене.

# 71
  • Мнения: 6 930
Топло/течно  ли го сипа в гилзата? Не съм имала такъв проблем. Въртяха се нормално гилзите, когато се втвърдиха. Аз купувах от китайците в ибей, имаше всякакви модели и цветове, вкл едни като мини балсами, които са на половината на височината на нормална гилза за балсам.
Само какаово и кокосово обаче не е добре, много са меки тези масла -да не би това да е бил проблема? Винаги се слага и малко пчелен восък, има различни рецепти за пропорциите.

# 72
  • Мнения: 4 354
Направих го по два начина - първо течно го налях, но после беше невъзможно да го въртя. Следващият път го оставих да изстине и го оформих с форма на червило с ръце и после го закрепих. По този начин беше по-лесно, но не чак като червилата. Не слагам пчелен восък защото аз лично не го понасям върху кожата. Гилзите бяха от използван балсам.

# 73
  • Мнения: 6 930
Слага се малко восък, за да се втвърди формулата. Иначе от най-малкото затопляне ще става на каша. А и има предпазващо от външни влияния действие, прави филм и задържа влагата в устните повече.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 21:52 от tuali

# 74
  • Мнения: 1 126
Искам да попитам, някоя мацка мазала ли си е веждите с нещо за растеж? Онзи ден козметичката ми сподели, че си е оправила нейните със смес от кокосово масло и рициново масло. Мисля да пробвам, пък да видим дали ще има резултат. Ще се радвам ако някой сподели мнения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт