Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №2

  • 30 896
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 888
Предвид това, че ще я слага в баня, където е много влажно, точно Лг-то не е много препоръчително, предвид това, че тъничките му и слаби планки и корпус  имат склонност към ръжда.....

# 676
  • Мнения: 1 117
https://www.technomarket.bg/sushilnq/lg-fh6g1bch2n-09158996
Пускам нов линк.
Виждал съм как работи LG, всичко друго не и да тресе. Хем беше LG за 700лв. 8кг
Явно си е разпредерила много добре прането. Аз кротко ЛГ не видях.
Майка ми ползваше това LG за около 1 година и половина. Никога не е вибрирала или шумяла прекалено много, даже супер стабилна беше. Ползвали сме много марки.

# 677
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Чакай малко сега. Този модел не съм го наблюдавал, ама ти показваш най-скъпия по-това време. Аз говоря за тези до 1400 лева.

# 678
  • Мнения: 1 117
Чакай малко сега. Този модел не съм го наблюдавал, ама ти показваш най-скъпия по-това време. Аз говоря за тези до 1400 лева.
Моите наблюдения на живо са върху модел на LG за 700лв, 8кг, 1400 оборота, отпреди 2-3 години е модела. Не е перфектната пералня, но
все пак имат по-добри технологии,ектри и стабилност в сравнение с Candy, Beko, Indesit и т.н.
Samsung са по-добри, въпреки че сега не изплакват много.

# 679
  • Мнения: 13
Здравейте , от няколко часа изчитам тази и предишните теми , забелязах драстична липса на мнения за комбинирана Миеле / комбинирана , защото просто няма място/. До днес 12-годишната ми пералня Миеле /купувана втора ръка за 400 лева/ за трети път за последните пет години гори програматор. Макар и да служи вярно и качествено /дрехите ги вадех влажни а не мокри, страшна центрофуга/ мисля че вече е време да взема по нова , тъй като е наистина вече архаичен модел. Обсъждаме с половинка варианта утре като я караме в Марти 76 да помислим за  подмяна. През годините съм чувала , че не били удачни комбинираните , тук чета обаче доста положителни мнения . Питам за Миеле , защото тази пералня колкото е изпрала , друга не знам дали би оцеляла , буквално имаше период в който се пускаше всеки ден , а веднъж в седмицата по три пъти. Тъ въпроса ми е , някой тук ползва ли Миеле закупен от вносителите на втора употреба уреди с гаранция от Германия и да може да даде мнение и да насочи към модел. Реално има и чисто нови на тези пари , но както споменах , възхитена съм от издържливостта на марката и съм чувала че е една от най-добрите в Европа.

# 680
  • Мнения: 2 972
Здравейте , от няколко часа изчитам тази и предишните теми , забелязах драстична липса на мнения за комбинирана Миеле / комбинирана , защото просто няма място/. До днес 12-годишната ми пералня Миеле /купувана втора ръка за 400 лева/ за трети път за последните пет години гори програматор. Макар и да служи вярно и качествено /дрехите ги вадех влажни а не мокри, страшна центрофуга/ мисля че вече е време да взема по нова , тъй като е наистина вече архаичен модел. Обсъждаме с половинка варианта утре като я караме в Марти 76 да помислим за  подмяна. През годините съм чувала , че не били удачни комбинираните , тук чета обаче доста положителни мнения . Питам за Миеле , защото тази пералня колкото е изпрала , друга не знам дали би оцеляла , буквално имаше период в който се пускаше всеки ден , а веднъж в седмицата по три пъти. Тъ въпроса ми е , някой тук ползва ли Миеле закупен от вносителите на втора употреба уреди с гаранция от Германия и да може да даде мнение и да насочи към модел. Реално има и чисто нови на тези пари , но както споменах , възхитена съм от издържливостта на марката и съм чувала че е една от най-добрите в Европа.
За мен това не е интензивна употреба ...

# 681
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Интензивно е 2 пъти поне на ден.

# 682
  • Мнения: 13
Интензивно е 2 пъти поне на ден.

Мир, може аз да бъркам , на мен ми се виждаха много. Може би защото гладя всичко и ми се отелва вола след пране .

# 683
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Вижте, аз за пералня със сушилня Миеле втора ръка те мога да ви дам мнение, но имам приятели които се оплакаха от сервиза на марти.

# 684
  • Мнения: 13
Вижте, аз за пералня със сушилня Миеле втора ръка те мога да ви дам мнение, но имам приятели които се оплакаха от сервиза на марти.

Може ли повече инфо , подвели са ги при интерес за покупка или последващото обслужване при възникнал проблем.

# 685
  • Мнения: 8
Група, много благодаря за коментарите на всички.

След доста четене и мислене решихме да вземем отделна сушилня. Ще се ходи до тавана, но благодарение на вас се надяваме, че сме взели правилното решение.

Благодаря отново и прекрасна седмица на всички!

# 686
  • Мнения: 16 897
Аз бях в техен магазин ( на Miele) и купих пералня миналата седмица, но попитах и за комбинираните. Като цяло са компромис, както и тук е писано, така каза и момчето от магазина.
Но пък са много издръжливи и според мен ще са изпипани. Имат доста патенти. Това от прочетено. За сега съм впечатлена от пералнята, не вярвах, че може да има такава разлика.
Погледнете в интернет имат доста промоции сега и съм сигурна, че ще си намерите нещо чисто ново на добра цена.

# 687
  • Мнения: 1 117
Аз бях в техен магазин ( на Miele) и купих пералня миналата седмица, но попитах и за комбинираните. Като цяло са компромис, както и тук е писано, така каза и момчето от магазина.
Но пък са много издръжливи и според мен ще са изпипани. Имат доста патенти. Това от прочетено. За сега съм впечатлена от пералнята, не вярвах, че може да има такава разлика.
Погледнете в интернет имат доста промоции сега и съм сигурна, че ще си намерите нещо чисто ново на добра цена.
Какъв модел взехте вие?

# 688
  • Мнения: 134
Ще се радвам някой да сподели мнение за L8WBE68SI, защото от всички се спрях на него. Засега ...
Здравейте.

В крайна сметка закупихте ли AEG-то, понеже ние също се чудим за него, а не откривам никакви мнения? Интересува ме основно сушилнята. В момента сме с един Indesit, на който така и не успяхме да ползваме сушилнята, понеже след нея дрехите смърдят ужасно на изгоряла гума и трябва да ги изпера поне два пъти, за да се махне миризмата. Нямаме място за два отделни уреда, а кухнята ни е за вградени такива, така че няма и как да вземем АЕГ-то с термопомпа. Моля дайте мнения за сушилнята на L8WBE68SI.

Благодаря!

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 12:09 от Chandni

# 689
  • Мнения: 33
Здравейте, предстои ми покупка на пералня за вграждане(само пералня без сушилня). Моля препоръчайте ми такава, бюджет около 1000 лв. Като ми е важно само да е щадяща дрехите и да е с по-голям капацитет на кг.
Спряла съм се за сега на този модел на Whirlpool, най вече заради пълната гаранция от 6 години и цената, ако имате впечатления от нея, моля споделете ги!

Общи условия

Активация на акаунт