Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 768
  • 904
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 240
На мен ми каза,че имам възпаление в организма,което се отразява на кръвоносните съдове и кръвотока когато съм бременна. Имам и една прееклампсия.

Е, кажете какво ви имаше та ви пусна тези неща? Предполагам ви е обяснил защо се съмнява, че има такава пропускливост. Аз отдавна мисля, че имам нещо подобно, още преди всякакви опити за бебе и т.н., но личния и един гастроентеролог, при който ходих, не ме отразиха

# 106
  • Мнения: 3 150
Някой знае ли дали има вит. B6 на better уou? По телефона ми казаха да взема желязо на същата марка по 4 впръсквания и вит. В6 по 10 капки, но намирам само В коплекс и то май пак е спрей 🙄

# 107
  • София
  • Мнения: 691
Някой знае ли дали има вит. B6 на better уou? По телефона ми казаха да взема желязо на същата марка по 4 впръсквания и вит. В6 по 10 капки, но намирам само В коплекс и то май пак е спрей 🙄
На мен доктора ми е препоръчвал Б6 на Vitasorb.

# 108
  • Мнения: 1 052
Не знам цената за изследване на зоулин само, изследвах много неща, но той не е много скъп. Изследването за чревния микробиом е друго, различно от зоулина изследване и беше скъпо (май около 250, не ги гледах по отделно). В него се включва изследване на много показатели.
Нищо видимо и конкретно ми нямаше, само дето губя бебе след бебе и така вече 3 поред дори на фона на терапия. Резултатът ми изобщо не е хубав - нямам нито един показател, който да е ок. Тези изследвания са сред изписваните от доктора при повтарящи се загуби, защото разни процеси на гниене, бактерии, пропускливост, възпаления и т.н водят до различни проблеми - възпаление на организма и атакуване на бебето от имунната система, дефицити на витамини и невъзможност за ефективно усвояване на храна, витамини и медикаменти, интоксикиране на бебето. Тепърва предстои да се прави терапия/ режим за подобряване на микробиома

# 109
  • Мнения: X
а каква ли е терапията дали приблизително знаете ?

# 110
  • Мнения: 1 052
Утре предстои да се срещна с доктор Димитров и да коментираме - предполагам, че е свързана с режим на хранене съобразен с моите проблеми. В самото становище от немската лаборатория също има препоръки за хранене и други неща, но е доста информация и реших да си изчакам консултацията вместо сама да си напасвам режими.

# 111
  • Мнения: X
сподели после миля те

# 112
  • Мнения: 240
И при мен микробиома беше доста зле. Пия пробиотици, пребиотици, фибри, витамини...една торба неща. Диетата е стандартна силно ограничаване на животинските продукти, без захар,трансмазнини, глутен...

# 113
  • София
  • Мнения: 712
Пропускливите черва лекуват ли се или диетата остава, като начин на живот?

# 114
  • Мнения: 816
Вижте сайта на Надя Петрова , там има безплатна програма и информация за пропускливи черва.

# 115
  • Мнения: 297
Здравейте! С MTHFR C677T съм. В 30 г.с. Пия алеракт(в него има малко витамин B6 - 1.3 mg) и метилиран витамин B6 - P5P - bioactive Vitamin B6 -20 mg през ден. Направих изследване и ми е над горна граница с 20 единици. Четох доста из нета - но има само инфо за ниски нива на B6, за високи нищо не намирам. Преди година и половина ми беше 4 пъти над горна граница - тогава още не знаех за мутацията ми. Има ли някой с подобен казус и може ли да ми обясни какво означава това пренасищане с витамина и дали е опасно? Разпитвала съм доста лекари, но и те не са нясно с точно с този витамин. Някой има ли инфо от д-р Сигридов какво означават тези високи нива на B6?

# 116
  • Мнения: 3 150
Спря ли приема преди изследването? За витамин В12 знам, че се спира 30 дни преди изследване, за да е реално, иначе ако го изследваш докато си го пиеш, е нормално да е над горната граница. Може и за вит. В6 да е така. Питай Денис в темата за добавките, ако искаш.

# 117
  • Мнения: 297
AlisonParker, благодаря! Не съм спирала нищо. Само за витамин B12 знам, че се спира ако е на инжекции.Как е точното наименование на темата за добавките?

# 118
# 119
  • Мнения: 2 523
fia, ако витамин Б6 се е натрупал много и дълго време влияе на нервната система от сорта на - по-малък контрол на ръцете, изпускане на предмети и такива. това е първоначалното усещане.

Общи условия

Активация на акаунт