Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 857
  • 904
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 71
Много благодаря за бързият отговор! Забравих да спомена, че прегледа е днес и няма да имам време да пусна тези изследвания, евентуално ще ги пусна утре, а и той днес ще каже какво друго да проследя. Правен ми е преглед по време на кървене само веднъж досега, при спонтанен аборт, и беше адски неприятно - не от гледна точка на болка, а откъм неудобство и срам от доктора, та си представях, че това е процедура, която се прави само в крайни случаи. Започвам да се подготвям психически от сега.

Момичета, не намерих по-точна тема от тази за задаването на въпроса си, извинявам се за което. Предстои ми първичен преглед при д-р Калчев в МЦ Сигридов. Някоя от вас може ли да ми каже как протича първичният преглед при него и какво е необходимо да занеса, като изследвания? Притеснява ме, че часа е запазен преди повече от месец и не предполагах, че ще бъда в цикъл (и то 2ри ден) при прегледа - дали ще може да ме погледне?

Даже ще види и антралните, не се притеснявай за цикъла. Занеси всичко каквото имаш до сега . Ако не си пускала полови хормони, пусни преди прегледа да види как им е състоянието, защото се изследват на 1-3 ден от МЦ. Ако нямаш АМХ е добре да го пуснеш и него

# 91
  • Мнения: 3 048
Много благодаря за бързият отговор! Забравих да спомена, че прегледа е днес и няма да имам време да пусна тези изследвания, евентуално ще ги пусна утре, а и той днес ще каже какво друго да проследя. Правен ми е преглед по време на кървене само веднъж досега, при спонтанен аборт, и беше адски неприятно - не от гледна точка на болка, а откъм неудобство и срам от доктора, та си представях, че това е процедура, която се прави само в крайни случаи. Започвам да се подготвям психически от сега.
Скрит текст:
Момичета, не намерих по-точна тема от тази за задаването на въпроса си, извинявам се за което. Предстои ми първичен преглед при д-р Калчев в МЦ Сигридов. Някоя от вас може ли да ми каже как протича първичният преглед при него и какво е необходимо да занеса, като изследвания? Притеснява ме, че часа е запазен преди повече от месец и не предполагах, че ще бъда в цикъл (и то 2ри ден) при прегледа - дали ще може да ме погледне?

Даже ще види и антралните, не се притеснявай за цикъла. Занеси всичко каквото имаш до сега . Ако не си пускала полови хормони, пусни преди прегледа да види как им е състоянието, защото се изследват на 1-3 ден от МЦ. Ако нямаш АМХ е добре да го пуснеш и него
[/spoiler]

Това е само в нашите глави Flushed  Колко такива прегледа съм имала при него Mask В началото е гадно, после докато вляза и говорим,  се събличах и лягах Satisfied

# 92
  • Мнения: X
Много съжалявам за загубата но имам въпрос , ако е имашо амниоцинтеза как не се е установил проблема ?

# 93
  • Мнения: 66
Здравейте! Има ли някой записан за хистероскопия при д-р Калчев за февруари?

# 94
  • Мнения: 3 188
Здравейте, колко време чакате обаждане за коментар на изследвания от др. Калчев? Още в сряда ги оставих на рецепцията и вече ми е неуодбно да звъня там да напомням, защото те реално са си свършили работата и са му ги предали още тогава

# 95
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Не знам..., колко ще чакате за коментар от доктор Калчев, но цялата им система със запазване на часове и обратна връзка куца, да не казвам, че някой от приемащите обаждания се мислят за богове и определят кой има право и кой не на среща с докторите...
Как може вече поети пациентки да чакат с месеци и години за часове и коментар на резултати...
А хилядите дадени пари и изследвания, които в един момент няма да важат?
Това просто не е правилно..
Това е игра на руска рулетка, късмет...
Пробвайте за да успеете, ако не успеете се успокоявайте, "че хиляди са като вас".

# 96
  • Мнения: 240
Момичета, някой правил ли е изследване Зонулин? В коя лаборатория се прави? Разбрах, че има от фецес проба и от серум, обаче не знам кое трябва да пусна, доктора не ми е написал.

# 97
  • Мнения: 1 052
Привет, аз имам час за хистеро през февруари при Калчев.

Зоулин се изследва в серум (венозна кръв), докторът го назначава - в бодимед, аз пусках, заедно с изследване на чревен микробиом (фекална проба). Ако трябва да се прави второто, е нужен специален комплект от бодимед.

Zotsa, много съжалявам за преживяното от теб. За съжаление малцина лекари имат мъжеството да кажат лошите новини на една бременна в очите и така ни вредят. Спомням си беше писала преди време.

# 98
  • Мнения: 30
Desii_123, би ли споделила каква е цената на изследването на зонулин в серум? И аз го имам назначен, но не виждам информация на сайта на Бодимед. Благодаря.

# 99
  • Мнения: X
някой де ми обесни ли какъв е тоя зонулин сега . Даже не бях чувала такава дума .

# 100
  • Мнения: 3 188
А това изследване за чревен микробиом, само на бременни ли се назначава и какво трябва да ти има, за да ти го назначат?

# 101
  • Мнения: 124
някой де ми обесни ли какъв е тоя зонулин сега . Даже не бях чувала такава дума .
  Завишен зонулин е показателен за пропускливост на червата.  Какво изписва Сигридов при пропускливост?  Определен пробиотик и пребиотик или дава и други допълнителни неща?

# 102
  • Мнения: 240
Desi, благодаря за инфото,а за колко време излиза резултата?
Зонулин е изследване за пропускливост на червата и май е около 200-300 лв.
Микробиом и аз правих..не е за бременни само.

# 103
  • Мнения: X
то изобщо има ли смисл да питаме колко струва , те нещо под 200 лв има ли

# 104
  • Мнения: 3 188
Е, кажете какво ви имаше та ви пусна тези неща? Предполагам ви е обяснил защо се съмнява, че има такава пропускливост. Аз отдавна мисля, че имам нещо подобно, още преди всякакви опити за бебе и т.н., но личния и един гастроентеролог, при който ходих, не ме отразиха

Общи условия

Активация на акаунт