Азиатска козметика и грим 20

  • 40 388
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • в белята
  • Мнения: 536
Благодаря за отправните точки. Дали ще е нахално да споделя рутината си и с ваша помощ да видим, къде греша или може да се добави нещо или промени?

# 61
  • Русе
  • Мнения: 681
Благодаря за труда за новата тема!💐
Тези дни с писане на ревюта си натрупах 45$ в Yesstyle и пуснах поръчка до България.Да видим с кой куриер ще пътува!?

Поне възстановяват таксите и ми е  позната процедурата с нашите митници!

# 62
  • Мнения: 1 795
г-жа Шапокляк, разпишете си рутината с подробности, сутрешна и вечерна, стъпка по стъпка, продукт по продукт. Дайте инфо и за кожа, особенности, проблеми нужди, къде според вас имате нужда от помощ по продуктите.

Сиси, в това тъжно време без поръчки, май  всички се забавляваме като пишем ревюта Joy
Сподели задължително как се развиват нещата с пратката. Аз имам натрупан кредит, който изтича края на февруари и искам, не искам ще трябва да поръчам.

# 63
  • Мнения: 13 350
Сега и аз ще трябва да пиша ревюта, че да не се цепят от колектива Joy

# 64
  • софия
  • Мнения: 1 207
Еее, как не мога да препиша от вас, както имате муза:grinning:
Дълги ревюта ли пишете?
Не ми се занимава с нищо, въобще не знам дали ще поръчвам от сайтове. Чакам  да видя как ще тръгне с Кралството, по-скоро бих рискувала с ebay.

# 65
  • Мнения: 670
Момичета, само ревюта ли пишете или добавяте  към тях и снимки?

# 66
  • Мнения: 947
И аз се интересувам от ревютата. Имам две поръчки от края на миналата година, ще ми се зачетат ли ревютата? Пробвай с два продукта и не забелязвам да се отразяват в акаунта ми. Къде да гледам?

# 67
  • Мнения: 1 795
Въобще не се задълбочавам, надрасквам 3-4 реда и това е. Когато имам възможност слагам снимка, защото така носят по 1долар. Имах време преди два дни и написах ревюта за всичко поръчвано миналата година и в момента имам вече 100долара кредит, така че заслужава си Simple Smile Кредитът важи до края на април, дано до тогава да се раздвижат нещата и да може да се поръчва спокойно, но при всички случаи до БГ с възстановяване на таксите е вариант.

MaNishma, трябва време за одобрение на ревютата със снимка, тези без се регистрират веднага.

# 68
  • Мнения: 30
Момичета, не е ли възможно сега вместо до Англия да се поръчва до Германия или има рискове. Не съм наясно и нямам опит, ако има запознат, моля да пише. Имам нужда от няколко слънцезащити, а от България няма как да си ги набавя. Бях се запасила с PURITO, но уви....

# 69
  • Русе
  • Мнения: 681
Точките от ревютата се отразяват в MY ACCOUNT,секцията MY REWARDS.
4557 точки се превръщат в 45.57 $ при оформянето на поръчка.

Аз писах ревюта и за продукти,които съм поръчвала преди 2 години!😂

# 70
  • в белята
  • Мнения: 536
Благодаря за отзивчивостта.
На 38 години със смесена кожа съм,големи пори и черни точки,склонна към дехидратация и акне.Много бяла,лесно изгаряща без да потъмнява след това .Когато кожата ми реши ,че някоя съставка не й е добре реагира с огромни подкожни пъпки ,които не минават със седмици.Първи признаци на стареене забелязвам около очите - леки мимически бръчки и все по падналия ми клепач и леки тъмни кръгове.
Сутришна рутина:
1.измивам си лицето само с вода
2.обтривам с флорална вода  - розова или лавандулова ( алтея органикс и двете )
3.на очите нанася моколочен крем .В момента Khiels Youth Dose Eye Treatment ( той е с ретинол )
4.серум за лице .В момента “Buffet” + Copper Peptides 1%
5.крем за лице .В момента Guerlain abeille royale mattifying day gream
6.ако съм в настроение мога да продължа с лек грим - CC cream на Chanel ,спирала,червило
7.ако е лято се пръскам с Filorga uv bronze mist spf50+ на около 2-3 часа.
Вечер
зависи колко мръсно си чуствам лицето
1. мия с на The body shop маслото с лайка за сваляне на грим ( това мога да го пропусна ) и после с измивна пяна ,в момента Estee Lauder Perfectly clean ,а ако мноооогооо ме мързи и не съм била някъде на много прашно и съм била  без грим  може да обтрия с мицеларна вода - Bioderma ( това обаче се случва да речем един два пъти в месеца ,тогава пропускам часта с маските )
2.правя си някаква маска,като ги редувам .В момента ползвам - The body shop почистваща маска за лице хималайски въглен,The body shop подхранваща с кафе,Khiels хидратираща и успокояваща маска с невен ,Sea stars скраб маска с морски соли и грозде.
3.редувам през вечер - обтривам си лицето с флорална вода /някаква киселина през зимата(в момента The inkey list Glycol acsid )
4.очите нанасям The ordinary Argireline Solution 10% + Estee Lauder advance night repair eye supercharged complex
5. крем за лице в момента редувам Estee Lauder Revitalizing supreme light + / The inkey list buchinol cream + Khiels midnight recovery concentrat
6.ако е излязла пъпка с гнойно връхче ,гледам да я третирам с масло от чаено дърво и крем с сяра (на Khiels ) и ако до три дни не
завехне я пукам (простонервите не ми издържат - по бързо ми минават раните от пукането ,отколкото засъхва )Ако пък е излязла подкожна ,мажа пак и се моля да мине ,защото никога не избива гной на повърхността.
Ходя на козметик за почистване веднъж на около месец ,а също и на лазер на лице против окосмяване ( тогава за около седмица спирам преди процедурата спирам маженето на киселини и три дни след процедурата , а маската след процедурата е само хидратираща ).
На теория за мен би трябвало това да ми докара чудесна кожа ,но все има нещо ,което не ми достига.Ще ми се да задълбоча anti age офанзивата ,но пък многото масла ми докарват пъпки и яко омазняване.харесвам си как ми действат киселините на гладкоста на кожата ,но пък не мога да ги ползвам целогодишно ( поне така си мисля аз ).Приемам - вечерна иглика,омега 3-6,вит Б комплекс,магнезий,цинк,селен,вит Д.Обмислям започването на протеолитични ензими ,за които четох ,че се справяли с тъмните кръгове ,както да си купя Foreo luna 2 mini и онзи техен уред за стягане на контура (ако му преглътна цената ).

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 10:12 от г-жа Шапокляк

# 71
  • Мнения: 2 022
Момичета, някой успя ли да пише на Роял Мейл за пренасочване на пратка? Последно Габиели май и те спряха приема, но ггбг дали приемат още?
Моята дългоочаквана драматична пратка тъкмо била напуснала Хийтрол летището и се чудя имам ли полезен ход...

# 72
  • Мнения: 1 795
tiriti, безуспешно...

г-жа Шапокляк, проблемът е в продуктите, имам забележки и по нанасянето им, но това все пак е тема за азиатска козметика и няма да го обсъждам. Почистването не е добро, липсва основна форма на хидратация. Съставите на някои от продуктите не са подходящи за вашия тип кожа и проблеми. Моя съвет е да спрете да се вглеждате в марки, вземете базова корейска грижа от добри и "смислени" марки и вижте как ще потръгне. Насочете се основно към хидратация и правилно почистване. Има много коментирани продукти назад в темите, както и цели рутини Simple Smile

Само да вметна, че преди да премина към корейската козметика години наред ползвах такава от високия сегмент:
Скрит текст:
Еstee Lauder re-nutriv, Guerlain почти цялата синя серия с кралска орхидея,  серума за пигментация на sisley ( пълен боклук!) плюс Chanel, Dior и la prairie. Бях решила, че състоянието на кожата ми ми е приоритет и влагах стотици левове в козметика. Сега, след няколко години ползване на азиатска грижа с разбиране, не само че кожата ми е в много по- добър вид, но и банковата ми сметка е доволна Simple Smile. Никога не бих се върнала към западната козметика! За рождения ден ми подариха някакъв комплект на guerlain abeille royale с двуфазен възстановяващ серум (цена 300лв за 30мл). Погледнах му състава: вода с глицерин, на трето място алкохол, на втория ред феноксиетанол, пег- ове и парфюм. Никакъв шанс да го ползвам! Най- смешното е че няма и на кой да го преподаря, защото вече всички покрай мен ползват корейска козметика и не искат и да чуват за западна Simple Smile
В момента целите ми по отношение на луксозната козметика са да се махне короната и да мога да отида в Сеул във флагманския магазин на sulwhasoo ( охххх!) Както и в магазините на whoo, ohui и amore pasific и да си тествам, и да си се мажа...


Момичета, възхитена съм от кремовете на Accoje. Ако някъде ви попаднат по сайтовете взимайте! Поръчах ги от iherb по препоръка на Ксения Вебер, но вече няма наличност. Аз ползвам в момента околоочния, антиейдж с капсули и един успокояващ зелен гел-крем.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 13:02 от Viola Tarakanova

# 73
  • Варна
  • Мнения: 18
Здравейте Simple Smile
Аз писах на Jolse дали може да се променя адреса за доставка и ми отговориха следното:
Hello,
We apologize for the inconvenience.
Unfortunately, we can not change the shipping country, only city, state, street can be modified.
Please let us know how you would like to proceed.
Awaiting your reply

Мисля да опитам да пренасоча към адрес на GGBG, ако все още приемат на английския си адрес.

# 74
  • Мнения: 1 987
г-жа Шапокляк, ако мистът на Филорга е единствената ти форма на слънцезащита, е крайно недостатъчна.
Знам, че е дразнещо да те връщат да четеш, но ще ти е от по-голяма полза и сама ще се насочиш към конкретни продукти - после сподели тук какво си харесала и ще коментираме. Почистване, хидратация и слънцезащита на първо време са ти най-важни.


Похвалвам Manyo Bifida Biome Complex Ampoule - много приятен серум, освен ферменти съдържа ниацинамид, ХК, центела, пептиди. Икономичен е, попива бързо, не лепне, не мазнее, без аромат. Ползвам го заедно с Manyo  Bifida Biome Concentrate Cream - той пък е мега чудесен, бифидата е 62%, има ХК, серамиди, пептиди, фитосфингозин, холестерол, пантенол, EGCG, че даже и екстракт от женшен. Изключително лек. Много слаб аромат на роза.

Общи условия

Активация на акаунт