Азиатска козметика и грим 20

  • 40 685
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 034
Днес прочетох във ФБ за няколко момичета, коити си получили от Йолсе поръчките, направени в края на мин. година директно до вратата без митница, с ДХЛ.
Толкова се изкушавам да пробвам, ама все си мисля, че съм карък и ще я спрат. Техните пратки са за малко над 100 долара.
Някой престраши ли се да поръча в новата година?

И друго - в Йестайл имам продукти в кошницата на стойност 235 долара с адрес Англия. Смених адрес до БГ и изведнъж същите продукти станаха 195 долара?!?

# 76
  • Русе
  • Мнения: 681
Да...За Yesstyle и аз писах!
Цената на продуктите значително отива надолу,когато се поръчва до България!
Така че кое му е изгодното до UK,не знам!😕

# 77
  • Мнения: 1 795
Цените за UK скочиха с 20% след 1ви заради излизането от ЕС. До преди това бяха еднакви

roxyn, много интересно. Аз им писах за пратката и ми казаха че нищо не могат да направят. Може би защото е с федекс. В момента пратката ми е някъде в небитието, ще чакам да я върнат към изпращача.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 16:45 от Viola Tarakanova

# 78
  • Мнения: 1 278
Здравейте, момичета! Hug
Наскоро родих, като бях спряла да използвам почти цялата си козметика по време на бременността. Сега пък кърмя, но ми се иска да започна да използвам нещичко, поне маски и кремчета, (серумите, пилингите и СС вероятно са забранени) . Въпросът ми е наясно ли сте дали трябва да избягвам същите съставки и продукти както по време на бременността и сега? Знам за сайта, където може да се проверява състава, но запитването ми е принципно.
 Благодаря ви! Бъдете здрави и красиви! Flowers Hibiscus

# 79
  • Варна
  • Мнения: 184
И моята е отказана днес от Габко за получаване. Не можах с Роял мейл да се свържа. Регистрирах се в сайта, няма връзка по мейл, само телефони, но четох, четох и има ценова листа за пренасочване 39 паунда при смяна адреса нюза получаване. Отказах се. Ще пиша на Jolse, да ги питам като се върне при тях, дали могат да ми я пуснат до България. Искам си я, тъй като поръчах Jolse box 27 и ми харесват продуктите в кутията. Каквото - такова. Като се свържа с Jolse,  ще пиша какво са ми отговорили, въпреки че нямам много надежди да ми удовлетворят желанието Sad

# 80
  • Варна
  • Мнения: 18
Viola,
Мисля, че все още не я бяха предали на куриер. Преди два дни им писах, днес сутринта ми бяха отговорили. Даже първоначално помислих, че са ми писали мейл, че е изпратена вече. Писах им адреса на GGBG, ще видим дали ще я получа.

tiriti,
Първата си поръчка направих на 26.12 и пристигна директно до вкъщи с DHL на 05.01. Стойността беше около $44

# 81
  • Мнения: 13 423
Olive young изведнъж се активизираха да ми отговарят за неполучената поръчката. Почивните дни имах повече свободно време и им написах и един дълъг заплашителен мейл за пълното безобразие, че нито съм си получила поръчката, нито ми отговарят на мейлите вече, след като ме препратиха към немската митница и ми пускаха някакви бланкетни отговори. Та днес имам цели 3 мейла от тях. В първия ме питат нахално защо съм чакала толкова дълго да кажа, че не е получена пратка. В следващия ми пише, че ще провери къде е  и да си я получи и преди малко третия мейл ми пишат, че не са открили къде е пратката. А аз си искам вече парите, а не пратката вече.

Г-жа Шапокляк, полагате грижи, четете, но някъде ви се къса нишката.

Почистване - всеки месец при козметичка, ползвате двойно почистване, мицеларна вода само отвреме навреме / розовата Биодерма я харесвам/ не е драма, ползвате и киселина, почистваща маска и механичен скръб. Избора на продукти не го коментирам, защото не познавам повечето.
Това би трябвало да е достатъчно, но продължавате да имате черни точки, не е регулиран себума и пъпки.
Щом сте с бяла кожа и лазер и всичко изброено горе, кожата явно вече ви  е станала много чувствителна и от най-малкато нещо вече е раздразнена.

Докато си изберете продуктите почнете от почистването с наличните продукти. Вечер олио / то не е стъпката която е добре да пропскате, когато сте били с грим или слънцезащита/ и измивна пяна, сутрин може само с тампон тонер да минавате- флоралните води, които имате в момента докат оси набавите подходящия.
Киселина и лазер също не е ок. Механичен пилинг и киселина, също не може без поне един ден разлика.
Бих оставила поне за един месец лазера и киселината,
1-2 пъти седмично механичния пилинг, ако е щадящ и 2-3 пъти седмично глинена маска да постегне порите.

Та нещо тук е в почистването е проблема според и комбинацията с киселини, лазер и механичен пилинг.

Та харесайте продукти както са казали съфорумките и ще коментираме.

Какъв точно лазер правите?

Малага, по-базова козметика без някакви силни активи си ползвай  щом се притесняваш.  Щом гледаш състави и внимаваш какво слагаш на лицето действай смело. Кожата си иска постоянство.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 20:26 от zari65

# 82
  • софия
  • Мнения: 1 212
Здравейте хубавици,  тъкмо мислех,  че  съм си решила проблемите и ще  си починете  от мен, та ще гоня  ggbg за една загубена поръчка...и ХОП! ОБЪРКВАЦИЯ! Преди 2-3 дни я видях със статус "delivered"  на 12.11.20г.и започнах да звъня на превозвача безуспешно. Днес обаче поглеждам пак тракинга (с холандски пощи) и що да видяяя:
"The item has been processed in the country of destination"
А това е предпоследната ми ( но най-хубава) от yes, следващата си е при мен.
Какво мислите?

# 83
  • Мнения: 2 034
Хайде, и мойта я отказах от Габко, пише Returned to sender. Сега се чудя колко време ще се тътри наобратно и дали тракинг номерът ще ми показва къде е (за да знам кога да им пиша на Йес, като видя, че е при тях). Също да питам, те дали сами биха се свързали с мен, ако им пристигне обратно пратката, без да им пиша или да не разчитам?

И сигурно ли е, че ще ми върнат парите - все пак първо поръчвам, после все едно отказвам пратката (едва ли ще разберат, че вината не е моя), пък и транспортът наобратно сигурно те го плащат... на някой случвало ли му се е да му върнат парите след такова пътешествие на пратката?

Пък сега тръгнах да пиша и аз ревюта - за ревю ми дават 50 точки, това на колко се равнява като пари - 50 долар цента ли?

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 23:41 от tiriti

# 84
  • Мнения: 2 502
Момичета, пуснах огромна поръчка от yesstyle преди няколко дни, но не съм получила мейл, нито нищо, въпреки че пишеше, че ще я изпратят за ден-два. И взех да се тревожа, колко ли време ще отнеме, предвид пандемията....

# 85
  • Мнения: 2 450
swetulka и на моята поръчка в Йес пише че е изпратена на 05.01,тази вечер се разрових,днес сутринта са я подготвили за изпращане,още не е тръгнала...Йес са уникати.И холандците докато се намотат...Ще я чакам февруари.
Най-вероятно нямат наличности,но не уведомяват за да не губят клиенти,знам ли.Това пише в сайта на Йес
Скрит текст:
"Доставките до Обединеното кралство и ЕС могат да се получат с допълнителни закъснения поради блокировки и смущения във въздушния трафик. Подробности за проследяване може да не бъдат предоставени навреме и доставката може да бъде забавена с 1-2 седмици. Благодарим ви за разбирането и ви молим да отделите повече време за доставки. В тези трудни времена работим заедно с нашите логистични партньори, за да изпълним всички поръчки възможно най-бързо."

# 86
  • Мнения: 13 423
Момичета, пуснах огромна поръчка от yesstyle преди няколко дни, но не съм получила мейл, нито нищо, въпреки че пишеше, че ще я изпратят за ден-два. И взех да се тревожа, колко ли време ще отнеме, предвид пандемията....

Провери си в профила статуса на поръчка и виж дали нямаш продукти с бавен шипинг.

# 87
  • в белята
  • Мнения: 536
Благодаря ви за приема и насоките.
Такааааааааааааааа сега като човек дето обича нещата да се случват тук и на момента ,малко е дразнещо това с митниците, и готините марки ще ги оставя за поръчка след като се изясни как ще стават поръчките най-безболезнено.Като за начало си набелязах тези неща за закупуване от бг:
1.Двойно почиставне  Klairs Gentle Black deep cleansing oil +Klairs rich moist foaming cleanser......обаче с какво ще си свалям грима от очите не знам и ако включа уреда за почиставне Foreo ,на олиото или на водния cleanser да е ?
2.Тоник като втора стъпка - Klairs Daily Skin Softening Water - и това и сутрин и вечер ли става да се маже
3. Есенция  - харесах си две Benton fermentation essence и Benton snail bee high content essence - едната за сутрин а,другата за вечер ,дали става?
4.Серум - Mizon peptide 500  - той с коя есенция ще се съчетава и предполагам ,че ще е за през дена и без да съм ползвала избрания ексфолиращ тоник ,нали?
5.Околочните се двуумя между Klairs fundamental nourishing eye butter и Benton ферментирал околочен крем
6.Крем Missha super aqua ulra hyalron cream
7.И ако ми излязат пъпки за третиране си харесах Mizon acence blemish out pink spot
А слънцезащитата още ще я мисля ,че си седя в офиса и нослето не си подавам навън.И още един въпрос след двойното почиставне да си слагам маските и преди есенциите и серумите нали ?

# 88
  • Мнения: 1 795
tiriti, нищо не е сигурно, първо пратката трябва да се въре при тях и чак тогава ще може да се коментира рифънд. 50точки са 50цента



г-жа Шапокляк,  Фореото се ползва с пяната, но при правилно почистване то става по-скоро глезотия от колкото необходимост. Гримът от очите се премахва с олиото, ако е много тежък вечерен грим може първо с демакиант, но за ежедневен олиото би трябвало да едостатъчно. Това на Klairs по спомен беше прилично.

По цялата рутина: според мен не  са ОК продуктите, които сте подбрали, не са като за вашите нужди и проблеми, както и не е това начина, по който трябва да се ползват.  
Скрит текст:
Защо точно на тях се спряхте? Какво ще третирате с всеки един от тях? Няма да ги коментирам един по един, но например защо добавяте продукт с aha киселина при положение, че имате проблем с черни точки и съответно ви трябва bha киселина или поне ензими? Защо добавяте пептиди при неотрегулиран проблем с омазняването? Измиването става, но липсва отново хидратация, тоест няма да се преборите нито с порите, нито с мимическите бръчки. Като цяло споделяте че кожата ви е алергична, а искате да вкарате в една рутина различни активи , някои от които високо реактивни. Липсва ексфолиация, липсват липиди/баререн продукт и тн. Не може да се ползва корейска козметика без слънцезащита.
Вече ви препоръчаха да се върнете назад и да прочетете старите теми, а  като знам обема инфо, които сме качили във форума последните 2-3 години, съм сигурна че това няма как да стане за 24часа. Разбирам очакването за магическа промяна, защото ще се ползва корейска козметика, но не става така. Ако подхождате по същия начин като със западната (без разбиране какво защо се ползва и въобще трябва ли ви), ще имате същия незадоволителен ефект. Имайте предвид, че особено когато говорим за "обгрижвана" кожа, за да има ефект трябва да има правилна селекция на продукти. Основен проблем в предишната ви рутина бяха липса на правилно измиване и ексфолиация, липса на хидратация, неправилен състав и при подбора на корейската си грижа правите абсолютно същите грешки, така че ще имате абсолютно същия резултат.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 14:17 от Viola Tarakanova

# 89
  • София
  • Мнения: 245
Дами, аз пиша с един май глупав въпрос... След COSRX BHA BLACKHEAD POWER LIQUID  мога ли да ползвам продукти със бета глюкан и серамиди. Комбинирана кожа, искам да  се отърва от омазняването и черни точки, да свия и порите. Нямам пъпки,и други големи несъвършенства. ААА и още нещо в тази рутина с bha има ли значение какъв е околоочния продукт?

Общи условия

Активация на акаунт