Азиатска козметика и грим 20

  • 40 842
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 795
Да, стига да има достатъчно хидратиращ продукт между тях. Нанася се киселината на измита и посушена кожа, изчаква се 20мин, нанася се хидратиращ продукт (тоник/есенция най-добре няколко skin-а и ако ще се ползва бета-глюкан няма нужда да е хиалуронов), нанася се бетаглюкан, запечатва се с керамиди. За черните точки наблегни на по-продължително маслено измиване вечер, както и може да се включи глинена маска заедно с bHa. Околоочния крем може да е всякакъв,той се нанася на много късен етап и няма как да има някаква реакция с киселината.

Момичета, пуснах огромна поръчка от yesstyle преди няколко дни, но не съм получила мейл, нито нищо, въпреки че пишеше, че ще я изпратят за ден-два. И взех да се тревожа, колко ли време ще отнеме, предвид пандемията....
Виж си в спама. Веднага след финализирането на поръчката получаваш мейл с потвърждение. В него имаш една таблица с поръчаните продукти, пише кое е налично и кое не е, а последната колона е датата на която ще се шипне поръчката.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 14:34 от Viola Tarakanova

# 91
  • София
  • Мнения: 245
Благодаря за бързия отговор. Бихте ли ми препоръчали продукт със серамиди?! Рутината с тази киселина ще е вечер, ако има някакво значение. Евентуално маска за сън или крем? Евентуално този: the SAEM Power Spot Ceramide Cream ?
Да, стига да има достатъчно хидратиращ продукт между тях. Нанася се киселината на измита и посушена кожа, изчаква се 20мин, нанася се хидратиращ продукт (тоник/есенция най-добре няколко skin-а и ако ще се ползва бета-глюкан няма нужда да е хиалуронов), нанася се бетаглюкан, запечатва се с керамиди.

Момичета, пуснах огромна поръчка от yesstyle преди няколко дни, но не съм получила мейл, нито нищо, въпреки че пишеше, че ще я изпратят за ден-два. И взех да се тревожа, колко ли време ще отнеме, предвид пандемията....
Виж си в спама. Веднага след финализирането на поръчката получаваш мейл с потвърждение. В него имаш една таблица с поръчаните продукти, пише кое е налично и кое не е, а последната колона е датата на която ще се шипне поръчката.

# 92
  • Мнения: 1 795
Near skin на Миша е доста базов и харесван, но ефективно няма как да се препоръча продукт без информация за кожа, нужди, останали продукти в рутината.
Този на The saem на база състав би бил подходящ само за по-скоро суха кожа без проблеми с пори и черни точки, защото е на основата на масла (макадамия, кокосово, шей), не е подходящ за чувствителна и проблемна заради многото етерични масла в състава

# 93
  • Мнения: 13 591
При мен се влошава ситуацията с Оlive young, днес са ми писали, че съм си била получила поръчката на 17.11. 20 и били изпратили запитване към куриера, но понеже са минали 2 месеца да не очаквам че ще пазят някакви данни за  моята поръчка, при тях поръчката ми си седяла със статус получена.
С ггбг естествено не мога да се свържа да чуя тяхното становище по въпроса, ако искам да говоря с тях ще трябва да отида на място в офиса им.

# 94
  • софия
  • Мнения: 1 222
Ами аз днес ходих лично при GGBG, не че имаше смисъл..нямаше много хора. Не получена при тях пратката, да пиша на търговеца. И аз не знам след като са минали 2 месеца, какво ще се случи...от 12.11 и се губят следите нейде из Кралството:disappointed_relieved:

# 95
  • София
  • Мнения: 245
Кожата ми е комбинирана, без много несъвършенства, само черни точки и омазняване- не много силно в областта на носа. Тъмни кръгове под очите също. На 33 години. Използвам комбинация от азиатска и европейска козметика все още Wink . Та като стъпки  в рутината: 1 олиото на iunik; 2- гел на etat pur за смесена и мазна кожа ( отдолу поствам състава)
3 - есенцията с bha на cosrx.
4 - тук съм в чуденка. Към момента използвам флорални води - лайка, лавандула, роза, но не знам колко са подходящи в случая ( може препоръка и за тонер/ есенция, ако може от бг)
5 -серум бетаглюкан на iunik.
6- околоочен или този на iunik или този на Benton.
7  нещо със серамиди Wink (моля за препоръка)
Мислих си евентуално и за това:
PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

Състав на гела на etat pur:

AQUA/WATER/EAU*, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, COCO-BETAINE, SODIUM CITRATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, CAPRYLOYL GLYCINE, PROPANEDIOL, COPPER GLUCONATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT*, CARNOSINE*, DISODIUM ADENOSINE TRIPHOSPHATE*, FRAGRANCE (PARFUM).

# 96
  • Мнения: 148
Момичета, сигурно ще кажете, че съм постъпила безразсъдно, но тъй като ми се събраха доста разходи реших да се възползвам от промоцията на maкe up : при закупуване на 2 продукта от марката получавате околоочен крем. Аз си купих това https://makeup.bg/product/539692/
+ тонер. Безразсъдно, защото нищо не знам за марката. А и нищо не разбирам от състава. От доста време не ползвам нищо, защото не обичам да ми лепне и да лъщя,но пък вече съм на 40 + и трябва да слагам нещо. Нямах търпение да ги пробвам : леки като консистенция, аромат лек /малко зелен/, но пак не ми попиват напълно и си имам "лъс". А околоочния направо ми лепне. Аз съм с нормална към суха кожа, с мимически бръчки около очите. Взех си и https://makeup.bg/product/194727/
Попива напълно и е много приятен.
 Ще съм благодарна, ако някой изкаже впечатление или мнение за Secure Nature.

# 97
  • Мнения: 2 012
..нещо със серамиди Wink (моля за препоръка)
Не уточняваш какво конкретно ти трябва.
AMPLE: N Ceramide Shot Ampoule
RNW  DER. CONCENTRATE Ceramide Plus / RNW  DER. SPECIAL Ceramide Cream
Dr. Jart+  Ceramidin Serum /cream
SKINRx LAB MadeCera Cream Moisture Barrier Ampoule / SKINRx LAB MadeCera Cream
ILLIYOON Ceramide Ato Concentrate Cream
Innisfree Derma Formula Skin Barrier
 /последните два крема са с Hydroxypropyl Bispalmitamide MEA, това е молекула, за която се твърди, че е с подобна на Ceramidе-3 ефективност. Всъщност в корейската козметика е доста разпространена употребата на псевдосерамиди, и лошо няма, в крайна сметка те вършат същата работа./
Много е писано за козметика със серамиди из темите.

 Впрочем за кожната бариера са много хубави продуктите на Real Barrier и ATOPALM - съдържат MLE® (Multi-Lamellar Emulsion), чиято технология е създадена в Корея.
Eто повече инфо.
И една дискусия в редит, ако на някой му е интересно.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 20:32 от Catalano

# 98
  • Мнения: 13 591
misha_misha, за първи път чувам тази марка, освен в makeup, излиза само в alibaba и никъде другаде.


nuschinka, какво целиш да постигнеш. Нещата, които си подбрала са базови и с минималистичен състав, както описваш кожата ти няма някакви сериозни проблеми, които да бориш, спокойно може да включиш и нещо по-активно плюс серамидите.

# 99
  • Мнения: 1 795
Преписвам от темата за превозвачите. Явно и GGBG спират за момента с доставките от UK

Преди малко говорих с един от собствениците на GGBG. Мисля, че е от тях де. Последното инфо е, че курс от UK няма в момента. Задържат всички пратки в UK, докато решат какво да правят. Не можели да се занимават да освобождават всяка пратка поотделно, затова най-вероятно ще се вдигне цената на килограм и всички пратки ще са с ДДС. Според него мито нямало.
Последното изречение ми е под голям въпрос, защото уж има мито над колкото там беше, но другото поне е актуално инфо, че курс не трябва да чакаме скоро.
Знам, че разговори с разни представители на фирми не са от голямо значение, но все пак е полезно да знаем да не чакаме пратки скоро. И да, и в моя профил пише пратката че е на път. Не е.

# 100
  • София
  • Мнения: 245
Catalano, благодаря за предложенията, ще ги разгледам .

zari65, наясно съм че е базова рутината. Тази мисля да я правя вечер -2 или 3 пъти  в седмицата когато използвам продукта с BHA. Иначе какво целя... Основно антиейдж, но май първо може би справяне с омазняването и черните точки. Или бъркам с разделянето на целите?
В момента освен описаните продукти
в горния пост използвамм и серума с прополис, както и този  с черен охлюв на iunik, като ги редувам, не знам добре ли е или мога да ги комбинирам... Като последна стъпка някоя вечер ползвам и маската с прополис за сън на iUnik. Използвам и от време на време шипково масло. Като в повечето случаи го комбинирам с продуктите с прополис(това не знам по каква логика, просто така си реших Simple Smile колко  е добре не знам ).
Понеже стана много объркано освен почистващите продукти имам вечери с:
1) флорална вода, серум с прополис, масло от шипка, околоочен крем с прополис, нощна маска с прополис;
2) флорална вода, серум с охлюв, околоочен крем - на Бентон, хидратиращ крем
Искам да включа и други продукти и съставки, само че не знам как и какво бих могла и къде. трябва да спомена че в момента кърмя. Харесала съм есенцията на Бентон с охлюв и пчелна отрова. Искам и серамидите и пептиди... Много неща искам ама съм много объркана. Извинявам се и за объркания пост Wink сигурно ви е писнало от тези като мен, дето питат и не знаят нищо.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 23:15 от nuschinka

# 101
  • софия
  • Мнения: 1 222
Добър дееен, идвам да ви кажа една полу добра новина за мен. Като пожелавам на всички да си получите пратките, ви съобщавам, че снощи писах на нашите хора в yes за пратката, която се мотае от ноември из Англия. И те, милите, още днес ми предлагат да я решипнат! Ще ги цункам!:flushed:
Но сега се чудя до кой адрес? До Англия, където е бъркотия или до тук?!!!
Май писахте, че напоследък  получавате
спокойно пратки в Бг...

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 764
nuschinka, много объркано звучиш точно  като мене в желанията си, ама при тебе е простено, защото още кърмиш Grinning При мен този период отмина и нямам оправдания за това, че не знам какво искам да включа в рутината си. Аз също ползвам подобни продукти и при кожата ми настъпи доста подобрение, но вече мина 1 година откакто започнах да се лутам и да ползвам КК.

Връщах назада да търся някои беше направил сравнение между BE PLAIN Bamboo Hydrating Ampoule и AMPLE:N Ceramide Shot Ampoule , но не го намирам. Сега ползвам ампулата на BE PLAIN   попива ми моментално и съм доволна , но все пак може ли повече информация и за AMPLE:N - дали е мазна , дали е подходяща за комбинирана кожа, лесно ли попива , по-добър състав ли е ? БЛАГОДАРЯ !

На 33 години с горе -долу добре балансирана кожа, без явни бръчки и черни точки кога е добре да се започне с продукти с пептиди и по-сериозна анти ейдж грижа ? Аз последната година разрешавах проблема с омазняване, черни точки, избистряне на тена, наблегнах на хидратация и като изключим периода около месечния цикъл доста прилична ми стана кожата и съм доволна от резултатите. За това почнах да мисля в посока по-сериозна превенция на бръчките. Тези продукти с бета- глюкан подходящи ли са, че напсоледък доста се споменават ? За какви съставки да следя в даден продукт за анти ейдж ефект ?

# 103
  • Мнения: 1 795
nuschinka, при бременности и кърмене не е препоръително да се използва bha киселина.

swetulka, до БГ от Yesstyle би трябвало задължително да отива на митница.

Miss_V , аз съм със суха кожа, но керамидите на Ample N не ми попиваха добре. Вярно, че  наслагвам и доста продукти, но ги измазах с голям зор и няма да повторя като покупка. Иначе са с много добър състав. В момента ме чакат керамидите на plant base. Не съм ползвала Be plain

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 11:10 от Viola Tarakanova

# 104
  • в белята
  • Мнения: 536
Здравейте пак,
снощи четох доста ,че и записки водих ,нооооо тотално се бъгнах.Изникнаха няколко въпроса:
Мога ли да редувам или да слагам един след друг два тоника ?Например Benton Aloe BHA Skin Toner ( него да го ползвам за 2в1 скраб стъпката ) и Purito Centella toner ( заради нуждата от хидратация и възстановяване)
Като следващи стъпки може ли да се ползват Benton snail bee high content essence - Purito greenlevel buffet serum - Benton aloe propolis sooting gel - Benton snail bee high content lotion
Трети въпрос sheet маските се слагат след серумите и есенциите и преди крема ,нали ,а глинените маски след двойното почистване и преди тоника или ?

Общи условия

Активация на акаунт