Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? - Тема 51

  • 36 374
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 262
Фрау Клау това е много много лоша новина, защото идва от всяка държава.
докато държавите взимат огромни кредити които не могат и няма да върнат, лихвените % са нула, обявяването на фалитите е забранено, но е забранено и практикуването на много малък и среден бизнес в европа ...  а в същото време по депозити се трупат пари вместо да се извъртят и ддс да влезе обратно в държ. каса ,,,
Както ми се вижда идва 89 - 90 днес. Т.е който го помни да слага депозитите в китайски юани . А здравни и пенсионни и пр. фондове да отпише.

# 706
  • Мнения: 3 901
Спокойно, обръщат се в тухли тези пари. Просто не са излезли много апартаменти на пазара.
А и се чака прословутото отваряне на туризма, за да тръгнат хората навън и да се завърти колелото.

# 707
  • Мнения: 5 262
Фрау Клау кои хора чакат курортите? съседите ли?
Защото тези, на които се чакаше преди  тази година няма да дойдат.
Това е за сега голямата новина.
Превръщат се депозитите в тухли? Добре. Да не би пък за 1 милион евро да можеш тухлите нужни за лознска боксониера да си ги накупиш направо златнички ? Не съм го смятала .
Смешна работа е  с тези тухли.

А и от къде изобщо са се взели тези пари. И какво ли покритие имат ?

# 708
  • Мнения: 996
Добре де. От къде ги изкопават българите тези стотици хиляди и милиони евро само за някакво жилище ?
Аз ли нещо не разбирам, но сме с копанката за подаяня далеч след гърците на опашката . Даже май се нареждахме и след румънците.
За какво е това просене при такива наличности на евро в страната?
Тия с апартаментите от по стотици хиляди евра са схемаджиите, кметове, собственици на фирми свързани с държавата и т.н. Може би и някакви IT та които станаха вече прословути с високите си възнаграждения и символ на благополучието в родината. Друго исках да кажа - при нас всичките пари дойдоха от чужбина. Младо и старо има представител там. В половин България, да не кажа 3/4 аремето е спряло. Нищо не се е променило. Пътища, жилища, обществени сгради..да не говорим за новопостроени фабрики , заводи и т.н.. всичко е от соца, дори и огромните халета , базите на  бившите АПК та и МТС та се ползват от днешните милионери Зърнари в нашия край. България с изключение на София , Пловдив и да кажем още един два града е забоксувала дълбоко в калта. Да се върнем на парите - това което виждат очите ми е, че всичките ни познати и съседи , които заради пандемията се върнаха, и бяха диплили десетки години по Испания и Италия, развързаха кесиите.
Какво прави българина когато има пари - не завод, фабрика или някакъв бизнес !
Българинът прави къща. Или купува апартамент.Или започва ремонт. Това е всичко. Фабрика или бизнес няма да започне. Защо мислите че сайтовете са постоянно пълни с обяви от типа "Купуваме земя" ? Защото това е най лесното и доходно начинание в България. За някои ! Едрите Зърнари знаят че с трима човека трактористи на по 800 лева заплата  се работят 10 000 декара зърнени куктури. Механизирано ! Без риск. Субсидирано, и много доходно. Та това е друго няма - земя и апартаменти. За друго не ни стигат силите и знанията. Земята вече я могат само малцина, докато апартаментите са по достъпни.

# 709
  • Мнения: 2 865
Тези с милионите в банките да му мислят ако всичко им е в една банка. Бързо ще обеднеят. Иначе по повод изказване че чакали да сецотвори всичко да почнат да си харчат милионите по почивки или апртаменти Grinning ми се струва нереално. Колко да е една почивка? И луксозна да е ще гръмне 5-10к макс, чудо голямо, милион няма как да изхарчи по почивки. А за апартаменти пак не ми се вярва. Ако такива хора имаха желание да купуват апартаменти, нямаше да трупат толкова при в банка, а щяха да правят като танграта - кредити на поточна линия и паралелно изплащане и реинвестиране. Тея милиони се държат за друго, ама кой знае за какво. А и са само ~1100 човека, не могат да окажат влияние на пазара освен ско всички не се юрнат в един момент да купуват по 5-10 апартамента. А и тея милиони едва ли са натрупани за миалата година.

# 710
  • Мнения: 996
Гого, защо мислиш че ще обеднеят бързо хората с пари в банките ? Дрехи, лекарства, хранителни продукти, техника,екскурзии поевтиняват. Поевтиняха и доста строителни материали. Поевтиняват периодично макар и горивата.Не виждам някакви признаци на инфлация. Единственото което виждат очите ми са някакви безпочвени напъни за надуване цени на имоти , които са меко казано доста преекспонирани. Ако ще идва инфлация , то тя ще е обусловена и предизвикана еднинствено спекулативно от определени кръгове. Това е.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 470
Иначе по повод изказване че чакали да сецотвори всичко да почнат да си харчат милионите по почивки или апртаменти Grinning ми се струва нереално. Колко да е една почивка? И луксозна да е ще гръмне 5-10к макс, чудо голямо...
Сега разбрах откъде идват повечето ни различия, щом за теб луксозна почивка е "5-10к макс".

# 712
  • Мнения: 168
Еми супер. 9 милиарда повече спестявания на 6 милиона хора. 1500 на човек за цяла година. Дръпнахме рязко напред. 😄

# 713
  • Мнения: 9 923
Аз моите милиони дето ги имам, в апартаменти няма да ги сложа. Щом съм била достатъчно дейна и предприемчиви да си ги спечеля, значи най-вероятно пак ще търся бизнес-възможност. Може да е парцел, може да е цяла сграда. Може да е  друго. Но, реално, който си е спечелил парите с труд, няма лесно да се прежали да изхарчи всичко с покупки "на дребно".

Кажете ми къде ходите по луксозни почивки, ако не е някаква скришна тайна? Ние ходим по 5-звездните хотели в БГ. За 5-членни семейство, в което едното дете е под 7 г. , За около 10-14 дена, даваме под 5000 лв. За по-дълго от това време, ни омръзва на същото място.
Така че, кажете къде ходите вие?

# 714
  • Мнения: 316
Наистина заможните, винаги са можели да отидат на екскурзия или да си позволят глезотийки, независимо от карантини, тестове и т.н. Другите едва ли за 1 година харчат за такива неща по 100 КЕ, че със спестените именно от развечения пари да си купуват жилище.

# 715
  • Мнения: 3 596
Чуждите почивки могат да са много скъпи. Не е това темата, и не е нужно да ги нищим, но се отразява. Някои небогати предпочитаме 2 (т.нар.) екзотични почивки пред начална вноска за поредната кутийка. Оградена съм с такива хора средна ръка, не са единици. Различно е, но е факт, че с непътуване се пестят значителни пари и някои биха ги вложили в жилище, доизплащане на такова, или вноска за ново - сигурно и такива има.

# 716
  • Мнения: 131
Аз моите милиони дето ги имам, в апартаменти няма да ги сложа. Щом съм била достатъчно дейна и предприемчиви да си ги спечеля, значи най-вероятно пак ще търся бизнес-възможност. Може да е парцел, може да е цяла сграда. Може да е  друго. Но, реално, който си е спечелил парите с труд, няма лесно да се прежали да изхарчи всичко с покупки "на дребно".

Кажете ми къде ходите по луксозни почивки, ако не е някаква скришна тайна? Ние ходим по 5-звездните хотели в БГ. За 5-членни семейство, в което едното дете е под 7 г. , За около 10-14 дена, даваме под 5000 лв. За по-дълго от това време, ни омръзва на същото място.
Така че, кажете къде ходите вие?

Познати ходят тук: https://tiamosecrets.com/treasure-cove-villa/
Хубаво е, но е в пъти над бюджета.

# 717
  • Мнения: 996
Наистина заможните, винаги са можели да отидат на екскурзия или да си позволят глезотийки, независимо от карантини, тестове и т.н. Другите едва ли за 1 година харчат за такива неща по 100 КЕ, че със спестените именно от развечения пари да си купуват жилище.
Последно с колежка за стая с две легла и собствен санитарен възел в Поморие, за десет дена не успях да изхарча 700 лева в едно с пътните. Всеки ден на плаж, на ресторанти не сме ходили вечер, на плодове и лека храна бяхме, на обяд където ни видят очите, а закуската в квартирата, я банан с кисело мляко , я овесени ядки, или пък дори и понякога само кафе. Разходки и плаж - това беше почивката ни. Доволна съм. Но аз съм с автоимунно заболяване и дори и да искам не мога да ям всякаква храна. Това алкохол, сладоледи, пасти ...нито тя нито аз сме консумирали.

# 718
  • Мнения: 3 314
"Исторически рекорд на броя нови милионери в България
Фирми и граждани държат общо 90,3 млрд. лева по депозитни сметки, което е с 10% повече в сравнение с декември 2019 г."

"Увеличението на влоговете с над 1 млн. в тях е рекордно, откакто централната банка публикува статистика за тях. Основната част от новите доказани милионери се дължи на последното тримесечие на 2020 г. Тогава броят им се увеличава със 110 на годишна база. Това означава, че всеки ден е имало по един човек, който си е откривал депозит с над 1 млн. лева в него.
Общият им брой в края на 2020 г. е 1180. В тях през декември 2019 г. е имало 2,5 млрд. лв., през септември 2020 г. сумата вече е 2,64 млрд. лв. и към декември 2020 г. става 3 млрд. лева. Това означава, че средно в един депозит има 2,54 млн. лв."

Пари има.Даже повече от миналата година.
Като няма къде са харчат - екскурзии и други лиготии, ще отиват в имоти или в банките.



Това е така, все повече милионери има
https://www.24chasa.bg/novini/article/8888727

Обаче да не забравяме и това - Средният депозит на 61% от българите е под 160 лв и най-много влогове има до 1000 лв

 https://www.24chasa.bg/novini/article/8888727 © www.24chasa.bg
https://www.economic.bg/bg/a/view/depozitite-na-domakinstvata-na … -za-godina-110853

Точно затова казвам, че едни и същи си пазарят имоти и някои имат по 3-4-5-6, просто парите се ринат с лопати от някои хора сложени на правилното място.

# 719
  • Мнения: 5 262
Гого, защо мислиш че ще обеднеят бързо хората с пари в банките ? Дрехи, лекарства, хранителни продукти, техника,екскурзии поевтиняват. Поевтиняха и доста строителни материали. Поевтиняват периодично макар и горивата.Не виждам някакви признаци на инфлация.
При нас има голямо поскъпване . И то на всичко. Не само на хранителни и пр. а и на всички разноски.
Дано в България изобщо не дойде.

... Единственото което виждат очите ми са някакви безпочвени напъни за надуване цени на имоти , които са меко казано доста преекспонирани. Ако ще идва инфлация , то тя ще е обусловена и предизвикана еднинствено спекулативно от определени кръгове. Това е.

Защото интересното е , че при тях сумите ти ги съобщават в евро, а после същите хора ходят да пазаруват в Кауфланд, Била в левове и сметките за тока и детската градина си ги смятат също в левове. Малко шизофренична е тази работа ... раздвоения и пр.

Иначе по повод изказване че чакали да сецотвори всичко да почнат да си харчат милионите по почивки или апртаменти Grinning ми се струва нереално. Колко да е една почивка? И луксозна да е ще гръмне 5-10к макс, чудо голямо...
Сега разбрах откъде идват повечето ни различия, щом за теб луксозна почивка е "5-10к макс".

Не знам какви пари за почивки даваш, но подобно комплексарско мнение не бях чела отдавна . Май и тук едното е х2. Показателно жалко.

Общи условия

Активация на акаунт