КАК НИ МАМЯТ в Магазините и на Пазара?

  • 2 311
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
В големите супермаркети пък плодовете и зеленчуците, особено пакетираните са кошмар. 

 - Гроздето и дините - също!
 - Само бананите са ОК!
 - Другото са Генно Модифицирани - тежки целулозни зеленчуци от - Турция.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз малко не по темата, но да си кажа. Аз си пазарувам от едно квартално магазинче, с електронен кантар са. Мисля, че не ме мамят. Познаваме се вече, дори собственичката ме знае още когато дъщеря ми беше бебе и ми предлага винаги най-прясната и най-хубавата стока, понякога даже вади отзад стока, която още не е изложила.

# 17
  • Мнения: 2 237
Аз пък оня ден си купих телешко.Поне така си мислех.Защото това за мен си беше стара,престаряла крава направо ! #2gunfire Месото вря цял ден и така и не можа да уври,после го пекох ама - тц ! Остана жилаво и грозно като подметка.Еми извинявайте,но и телешко съм яла и това определено не беше такова ! Crossing Arms Да не говорим че беше със сума ти лед по него и когато го размразих не остана почти нищо.... Sad
После отидох да си купувам комплект спално бельо.И хиляда пъти повторих че искам два плика и две калъфки,ДВОЕН к-т !
Продавача (беше мъж) направи всичко възможно да ме убеди че да,видиш ли комплекта е двоен.Купувам го аз,нося в къщи и установявам че това е ЕДИНИЧЕН к-т ! #Cussing out Веднага се върнах и му казах че е сбъркал и че аз съм искала двоен к-т а той ми е продал единичен.А той въобще не пожела да ме изслуша,не било вярно и толкоз,не съм била казала че искам двоен !Викам добре,дай тогава още един к-т,само че ми смени този със синичкия, (този който купих беше зелен) и ми дай два да са ми еднакви на цвят.Хора,отказа да ми продаде още един,каза че вече съм била отворила зеления и нямало как да го продаде  Shocked
Тръгнах си със зеления комплект,който вече не е такъв щото го изпрах,нали се сещате.....И крайно разочарована от този магазин където вече няма да стъпя.Поредния магазин в който няма да стъпя. Sad  Много примери мога да дам,ама тия са най-пресните....

# 18
  • София
  • Мнения: 1 941
От пазари не купувам! Naughty

А ето и един пример за обратен ефект от Била - пенсионер си купува диня, слага я в пличке, мери я и лепи етикетчето с цената на плика, после отива пак при дините, вади премерената диня и слага в същата торбичка една доста по-голяма Mr. Green
Българщинка Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 677
- но не това е съществено - а цветът му - Червен!... ахаааа, ето каква била работата, и като се огледах, над доста сергии бяха опънати тези червени чадъри хвърлящи лъжовен блясък върху зелената иначе стока. newsm78
Значи червен чадър на зелено грозде и то става червено,така ли?!
Комунисти..Измамници..45 години така ни мамеха,а сега са по пазарите..  Joy  Joy  Joy

# 20
  • Мнения: 422
Сега като 4етох за дядото с динята се сетих 4е и аз съм виждала подобни "изпълнения" Simple Smile
Някакъв беше си купил към 15-20 4ушки (бая плик4е беше) като на вси4ките си беше играл да маха дръжките  Shocked и касиерката го направи луд Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 640
и аз от пазари не купувам.
На няколко пъти вземам от най-скъпите сергии, на всеки пазар има такива, с изеята, че няма да ме ударят в кантара и стоката няма да е боклук.
Ами първо се оказа не килограм, а 700гр, което е 30% измама, а и се опитаха да ме метнат със сметката със стърия номер- имате ли стотинке да ви върна точно.
Никога не търся стотинки- да ми връщат както щат! #Cussing out

А това за дядото и динята Shocked- няма ли камери в тези магазини?

# 22
  • Мнения: 6 167
От пазари не купувам! Naughty

А ето и един пример за обратен ефект от Била - пенсионер си купува диня, слага я в пличке, мери я и лепи етикетчето с цената на плика, после отива пак при дините, вади премерената диня и слага в същата торбичка една доста по-голяма Mr. Green
Българщинка Joy Joy Joy

айде бе  Shocked Shocked Shocked
ти какво направи?

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
blizna4e
Цитат
И крайно разочарована от този магазин където вече няма да стъпя.

- Кой е магазина - за да не стъпваме и ние!

Angela

Цитат
Била - пенсионер си купува диня, слага я в пличке,
- Това нищо не е - Разменят в опаковките: парфюми, одеколони, че и пасти за зъби Mr. Green

toni soprano


Цитат
Значи червен чадър на зелено грозде и то става червено,така ли?!

 - Не, от Зелено - става... кехлибарено узряло Sick

# 24
  • София
  • Мнения: 1 941
От пазари не купувам! Naughty

А ето и един пример за обратен ефект от Била - пенсионер си купува диня, слага я в пличке, мери я и лепи етикетчето с цената на плика, после отива пак при дините, вади премерената диня и слага в същата торбичка една доста по-голяма Mr. Green
Българщинка Joy Joy Joy

айде бе  Shocked Shocked Shocked
ти какво направи?

не съм присъствала - разказаха ми го. И още нещо - слагат да си мерят на кантара покупките и отдолу надигат с пръстче, за да отчете по малко кила Mr. Green

# 25
  • Мнения: 90
- Чудно ми е защо "Андрешко" - селяните производители само "плачат", а не си спретнат Представителни сергии на пазарите, където 100% са само Прекупвачи!?
Ами точно в това е проблемът - ние искаме стоката да се продава от производител. Е, да , но на него това не му е работата - ПРОИЗВОДИТЕЛЯТ трябва да ПРОИЗВЕЖДА. ТЪРГОВЕЦЪТ трябва да продава. Не може в сезона, когато растат плодове и зеленчуци, ние да искаме същите хора които се грижат за тях, да ходят на пазара и да ги продават.

Проблемът идва от липсата на котрол върху търговците.

# 26
  • Мнения: 25 620
Ами точно в това е проблемът - ние искаме стоката да се продава от производител. Е, да , но на него това не му е работата - ПРОИЗВОДИТЕЛЯТ трябва да ПРОИЗВЕЖДА. ТЪРГОВЕЦЪТ трябва да продава. Не може в сезона, когато растат плодове и зеленчуци, ние да искаме същите хора които се грижат за тях, да ходят на пазара и да ги продават.

Проблемът идва от липсата на котрол върху търговците.
Не е само това - знам за много случаи, когато производители са правили опити да продават дирекно. Горките хорица - голям бой са яли, докато се откажат!  ooooh!
Няма кой да ги пусне на пазарите, този бизнес все още е "мутренски". Бият ги даже на полето, ако откажат да продадават на когото трябва за колкото им се каже.

# 27
  • Мнения: 2 700
За грозде нямам наблюдения, но от години НЕ купувам домати от сергия с червена тента или чадър, точно защото не мога да следя всеки домат, който ми слагат дали е червен или това е отражение.
Иначе когато пазарувам от пазари купувам само от тези сергии, на които си избирам сама стоката или поне посочвам от кое точно място я искам /отпред, а не от каса отзад и т.н./.
Не напускам сергия преди да съм погледнала горе-долу качеството на даденото от продавача и при необходимост изисквам да ми го сменят.
И въпреки това пак съм се прецаквала...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 356
Сега като 4етох за дядото с динята се сетих 4е и аз съм виждала подобни "изпълнения" Simple Smile
Някакъв беше си купил към 15-20 4ушки (бая плик4е беше) като на вси4ките си беше играл да маха дръжките  Shocked и касиерката го направи луд Simple Smile

Явно затова във Фантастико вече мерят на касите  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 455
Абе то и аз не обичам да пазарувам от пазарите,но за мен там си остават най вкусните плодове и зеленчуци,особенно любимите ми розови домати.В големите супермаркети са много безвкусни и от там рядко купувам.А на определени пазари не дават да избираш заради цените.Аз лично си пазарувам от квартала винаги от едно място и винаги продавачката ми ги избира и то все хубави Grinning

Общи условия

Активация на акаунт