Шиете ли си дрехи при шивачки?

  • 6 665
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Не. Нямам нерви да търся платове, после да ходя по проби... ooooh! Да не говорим, че в повечето случаи не знам и какво точно искам... Thinking

# 16
  • Мнения: 3 611
По принцип нищо не си шия, но приятелката ми е професионална шивачка и всяка седмица си шие ей тъй zа кеф по нещо ново. Отскоро zапочна да шие и на мене дрешки, особено zа дискотечката в събота. Та то не бяха полички, роклички, сукманчета, сакенца и какво ли още не. И тъй си ходим събота вечер еднакво облечени, даже имаме 5 - 6 чифта еднакви обувки, маратонки и ботуши. Абе сеир да има  Crazy
Е... има  Laughing

# 17
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Майка ми шие. Та тя понякога ми поушива по нещичко, но рядко се навива да се занимава с мен.
Пък и аз обичам да вляза в някой магазин, харесвам, меря и го взимам, т.е. да имам дрехата веднага. Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 813
Не съм ходила,но нещо нямам и желание.
Но за това пък имам една приятелка,която не може да не си купи нещо и след това сама да не си го преправи.
Последното май беше чанта - обши си я с пайети,камъни...
преди това едни черни чехлички с токченце,нищо особено на вид като ги купи,но след това беше едно лудо обикаляне да си купи огромни черни цветя с много пух по тях,приши си ги,купи си и кожени връзки и стана готина обувка  Flutter
За съжаление мен доста ме мързи за подобни корекций.

# 19
  • в къщи
  • Мнения: 467
Не-при такъв голям избор по магазините.А и аз съм от Димитровград имаме такъв голям пазар,и всичко е шито или тук, или в Хасково,че просто няма смисъл да ходя при шивач. Peace

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Не. При толкова много неща не ми се занимава с проби и платове. Единствено роклята за абитуриентския ми бал е шита от шивач.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 787
Преди си шиех,но от няколко години вече не намирам смисъл.Има толкова голямо разнообразие по магазините,че не си струва труда.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм шила, може би защото влизам в стандартните размери и не е било проблем да си намеря точната дрешка. Около мен няма и такива ателиета, изобщо не ми е минавало и през ума да нося на шивачи, да ходя на проби и т.н. Къде - къде е по - лесно да си намериш нещо готово, пробваш и го купуваш! С шиенето - харесва ти или не резултата, длъжен си да си платиш и да си тръгнеш с ушитото (добре или не). Naughty

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Рядко си шия,обикновено за някой по-специален  случай и то ако не си намеря нищо готово.Иначе имам приятелка-дизайнер,която си направи и ателие у тях,но скоро не ми е шила нищо,най-много да ми скъси или стесни нещо.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Преди си шиех - имах много добра шивачка и много идеи. Но тя вече е доста възрастна, бавна, а и не ми се занимава с проби ...  Rolling Eyes
В магазина отивам, харесвам и си излизам с готова дреха - по-лесно и бързо е ...

# 26
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не. Нямам нерви да търся платове, после да ходя по проби... ooooh! Да не говорим, че в повечето случаи не знам и какво точно искам... Thinking

 Peace

# 27
  • Мнения: 293
защо ви се вижда чак толкоз трудно??

често си шия (при шивачка, Киса, да не е моята, че и тя шие корсети за по 120 лв Laughing )

така можеш да измислиш нещо нестандартно, което в магазин би ми излязло доста по-скъпо.. А и с моите тесни рамене, почти всяка връхна дреха тр да преправям.

Преди имах даже по-добра, и взимаше по-малко парички.. но точно заради това май й се наложи да се преквалифицира Sad лош маркетинг просто, а шие прекрасно! Simple Smile

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
защо ви се вижда чак толкоз трудно??


По- скоро ми е досадно.
Не мога да чакам, да ходя на проби... Като си харесам нещо, веднага си го купувам, нямам нерви да чакам и един час даже, камо ли тепърва да тръгвам по шивачи...

# 29
  • Мнения: 686
Преди няколко години си правих подобни експерименти при набедени шивачки, резултата беше плачевен! Вече само готово - меря, ако се харесам, купувам!

Общи условия

Активация на акаунт