Мъжко име с буквата "И"

  • 3 550
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 977
И кое му е ужасното на Ивайло?
Та той разгромява татарите.
Става цар, макар и за кратко, защото е убит.
Трагичен ми е на мен.
А относно легендата за селския цар и свинарят Ивайло, едва ли е точно така. Все пак този човек е разбирал от военно дело, тактика, стратегия. Вярно, от политически интриги явно не.
Да си предател и отцепник е много достойно, не знам свинар ли е бил, както твърди легендата, но със сигурност не е и благородник и това, че се прави на цар една година е повече жалко и тъжно. Факт е, че след него няма ни един друг Ивайло на престола в бг историята ни. Друго е Борис, Симеон, Асен, Калоян и т. н. Ама Ивайло.... 😡

# 31
  • Мнения: 11 998
Хич даже не е отцепник Ивайло, а обединител и спасител на страната.
Както и легитимен владетел.

Отцепник е Иванко, убиецът на Асен.
Борил е много по-недостоен владетел и узурпатор на трона, но името като име си е хубаво. Абстрахирайки се от "царската" линия дори харесвам повече името Борил пред името Борис.
Да не говорим, че Борис II и Борис III хич не са ми пример за подражание, т.е за достойни и силни владетели.

# 32
  • Мнения: 12 755
Аз харесвам Иваил, оригиналното име на Ивайло. А самият цар не виждам защо да е бил отцепник. Във всички приказки свинарчето се жени за царската дъщеря, в случая свинарчето се жени за царицата. Интересна фигура в нашата история. Не случайно след него е имало много лъже-Ивайловци, това показва един заряд и привлекателност на неговия образ.
Аз бих си кръстила детето Иваил.

# 33
  • Мнения: 11 998
Като имам предвид, че източниците, от които черпим сведения за българската история, особено пред робството са византийски, а България и Византия са били.съперници, хич даже не им вярвам, че е бил прост свинар, т.е неграмотен. Ако е бил свинар, то е бил и обикновен войник, а Ивайло притежава лидерски качества и познания по тактика и стратегия, които едва ли е научил, пасейки свинете. Но може би като политик не е притежавал нужните му хитрост и ловкост. Доколкото помня от историята смъртта му е не без предателството на царицата, която е дъщеря на византийския император. И не е първата византийка в българския двор, която действа срещу мъжа си и България.

# 34
  • Мнения: 10
Честно да ви призная, се изненадвам, че толкова малко хора са гласували за Ивелин. Очаквах борбата да бъде между Ивелин и Иван, а то какво стана.

# 35
  • Мнения: 3 033
На мен Ивелин ми звучи някакси женско. Не бих го избрала за момче.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз пак казвам ако Ивайло е достоен цар и войн и човек за пример защо няма втори такъв? Фалшивите ивайловци са точно такива като него жадни за власт, склонни да правят машинации хора. Ако искаш да си полезен на владетеля си не го посичаш и взимаш власта му на сила. Убивайки царя си той е предател и точка.

# 37
  • Мнения: 11 998
Царят не е бил достоен да поведе народа си в дни на изпитания. Константин Тих е слаб владетел, а Ивайло оглавява въстание. Революции и въстания не избухват при силни и успешни владетели и точка.
Защо няма Ивайло Втори не знаме. То и Аспарух, и Крум, и Омуртаг, и Калоян Втори няма, ама това не ги прави недостойни владетели, нали?
А и това е тема за име. Не може да съдим едно име, защото не харесваме някой човек, който го е носил и то преди 800 години. Аз пък имах съученик Ивайло - красиво, умно и възпитано момче.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз обясних на мен какво ми навява, това е липно мнение, ясно е, че хората са различни.
Иначе и аз имах съученик Ивайло, че даже и бях влюбена в него , много красив и умен, ама ей на още не го харесвам това име😀

# 39
  • Мнения: 1 327
Мъжът ми е Ивайло. Хубаво си е името. Не харесвам, когато се разводнява с Иво, Ивче.
Както обожавам Валентин и не харесвам изобщо Вальо.

# 40
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И на мен не ми харесва особено Ивайло, както и галените му Иво, Ивчо и т.н. но въпрос на вкус. От българските царе има къде къде по-хубави имена, точно Ивайло ли....една от най-противоречивите личности в историята ни.

Оооо, има много хубави имена с ужасни кратки, примерно Контантин е много хубаво име, но от съкратеното Коце се потрисам.

Ивелин изобщо не ми харесва, някак женствено ми е. Пред Ивелин и Ивайло предпочитам Ивайло. Иначе от изброените най много ми харесва Искрен.

Общи условия

Активация на акаунт